reklama

Samková má další medaili z mistrovství světa. V dramatickém finiši vydřela bronz

Eva Samková Eva Samková autor: Czech SBX Team
Snowboardcrossařka Eva Samková po předloňském titulu získala tentokrát na mistrovství světa bronz.

Ke druhé medaili ze světových šampionátů jí ve finále ve švédském Idre Fjäll dnes pomohl i pád Australanky Belle Brockhoffové. 

Olympijská vítězka ze Soči 2014 Samková bez problémů postoupila pavoukem do vyvrcholení klání, když stylem start - cíl vyhrála čtvrtfinále a ovládla i semifinálovou jízdu.

I finále odstartovala skvěle a ujala se vedení. Pak ale její soupeřky nabraly větší rychlost a sedmadvacetiletá Češka se propadla až na čtvrtou příčku.

Jenže nedaleko před cílem upadla Brockhoffová a uvolnila Samkové cestu k medaili. Světová obhajoba české reprezentantky dopadla stejně jako ta olympijská, po zlatu následoval bronz.

Vyhrála Britka Charlotte Bankesová, pro kterou je to první titul po stříbrných medailích z posledních dvou MS. Druhá skončila Italka Michela Moioliová.

Osmifinále bylo konečnou pro všechny tři české muže, kteří se dostali z kvalifikace do vyřazovacích bojů. Nejlépe si vedl Jan Kubičík, jenž obsadil ve své jízdě třetí místo. Radek Houser a Jakub Žerava byli čtvrtí.

Světový titul poprvé získal Španěl Lucas Eguibar, jehož maximem bylo dosud stříbro z domácího MS v roce 2017 v Sierra Nevadě. V závěru předstihl Rakušana Alessandra Hämmerleho. Třetí skončil Kanaďan Eliot Grondin.

reklama