reklama

Snowboardistka Pančochová skončila osmá v SP v Big Airu

Snowboardistka Šárka Pančochová při kvalifikaci Big Airu na olympijských hrách v Pchjongčchangu Snowboardistka Šárka Pančochová při kvalifikaci Big Airu na olympijských hrách v Pchjongčchangu autor: Ivana Roháčková
Snowboardistka Šárka Pančochová obsadila celkové osmé místo ve Světovém poháru v disciplíně Big Air. Ve čtvrtém a závěrečném závodu seriálu v Atlantě se jí poprvé v sezoně nepodařilo postoupit z kvalifikace a obsadila jedenácté místo.

Pouze čtyřdílný seriál, jenž kvůli termínové kolizi s fotbalovou bundesligou přišel o plánované lednové finále v Düsseldorfu, vyvrcholil na baseballovém stadionu klubu Atlanta Braves. Malý křišťálový glóbus získali vítězové pátečního závodu Chris Corning z USA a Japonka Reira Iwabučiová.

Pančochová celkovým osmým místem zaznamenala druhý nejlepší výsledek v SP v Big Airu po sedmé pozici z ročníku 2015/16. Sezonu devětadvacetiletá olympionička zahájila čtvrtou příčkou v novozélandské Cardroně, poté byla šestá v Modeně, kde po pádu v tréninku nejela finále. Před týdnem v třetím závodu v Pekingu nestartovala, neboť byla na SP v U-rampě v americkém Copper Mountain.

reklama