Suverénní Shiffrinová slaví ve Svatém Mořici double i 48. vítězství

9. 12. 2018 15:10
Američanka Mikaela Shiffrinová vyhrála ve Svatém Mořici po sobotním super-G i paralelní slalom a ve Světovém poháru slaví už 48. triumf. V této sezoně získala třiadvacetiletá lyžařka zlato popáté a suverénně míří za třetím velkým křišťálovým glóbem v řadě.
Mikaela Shiffrinová
Mikaela Shiffrinová | Foto: Reuters

Úřadující mistryně světa ve slalomu potvrdila ve Svatém Mořici úžasnou formu. S obrovským přehledem vyhrála dopolední kvalifikaci a ve vyřazovací části znovu nenašla přemožitelku. Ve finále s ní prohrála o 11 setin Slovenka Petra Vlhová.

"Je to zábava, tyhle paralelní závody, ale jsou úplně jiné než ostatní disciplíny. Jízdy jdou rychle za sebou, není čas si vydechnout. Ve finále jsem měla v jednu chvíli pocit, že vyletím z trati, ale dopadlo to dobře," řekla současná královna sjezdového lyžování.

Tři vítězství za sebou nasbírala Shiffrinová během osmi dnů, minulou neděli totiž zvládla nejrychleji i superobří slalom v kanadském Lake Louise.

Třetí dnes skončila Švýcarka Wendy Holdenerová. Česká reprezentantka Martina Dubovská nedokončila kvalifikační jízdu, po níž se seřadilo do dvojic 32 závodnic.

SP ve sjezdovém lyžování ve Svatém Mořici (Švýcarsko):

Ženy - paralelní slalom

1. Shiffrinová (USA), 2. Vlhová (SR), 3. Holdenerová (Švýc.), 4. Liensbergerová (Rak.), 5. Haverová-Lösethová (Nor.), 6. Brunnerová (Rak.), 7. Mielzynská (Kan.), 8. Dürrová (Něm.), 9. Gallhuberová, 10. Truppeová (obě Rak.), …Dubovská (ČR) nedokončila kvalifikaci.

Průběžné pořadí slalomu (po 3 z 12 závodů): 1. Shiffrinová 300, 2. Vlhová 240, 3. Holdenerová 145, 4. Hansdotterová (Švéd.) 111, 5. B. Schildová (Rak.) 110, 6. Liensbergerová 104, …33. Capová (ČR) 12.

Průběžné pořadí SP (po 9 z 38 závodů): 1. Shiffrinová 689, 2. Gisinová (Švýc.) 296, 3. Vlhová 276, 4. Mowinckelová (Nor.) 264, 5. Schmidhoferová (Rak.) 253, 6. Holdenerová 245, …43. Ledecká 42, 70. Capová 12.