Švédové vyřadili olympijské vítěze ze Švýcarska a ovládli doma sjezdařský závod družstev

16. 3. 2018 17:30
Švédsko zopakovalo loňský triumf z Aspenu také na domácí půdě a opanovalo závod družstev ve finále Světového poháru ve sjezdovém lyžování.
Frida Hansdotterová pomohla Švédsku k triumfu v závodě družstev.
Frida Hansdotterová pomohla Švédsku k triumfu v závodě družstev. | Foto: Reuters

Aare - Závod družstev ve finále Světového poháru ve sjezdovém lyžování vyhrálo v Aare Švédsko a zopakovalo tak svůj loňský triumf z Aspenu. Domácí kvarteto porazilo ve finále 3:1 Francii, třetí skončilo Německo po vítězství v malém finále nad rivaly z Rakouska.

Švédové se mohli v závodě opřít o úřadující olympijské vítěze ve slalomu Fridu Hansdotterovou a Andrého Myhrera. Doplnili je Anna Swennová-Larssonová a Mattias Hargin. Ve čtvrtfinále švédská čtveřice vyřadila Švýcarsko, jež získalo v závodě družstev zlato v Pchjongčchangu, v semifinále domácí porazili Německo.

Česko, které nečekaně ovládlo premiéru týmového závodu na finále SP v roce 2010 v Garmisch-Partenkirchenu, dnes nestartovalo.

O víkendu se v Aare, dějišti mistrovství světa v příštím roce, pojedou závody v obřím slalomu a slalomu speciál.

Finále SP ve sjezdovém lyžování v Aare (Švédsko):

Závod družstev: 1. Švédsko (Swennová-Larssonová, Hargin, Hansdotterová, Myhrer), 2. Francie (Miradoliová, Noel, Worleyová, Lizeroux), 3. Německo (Wallnerová, Schmid, Dürrová, Strasser), 4. Rakousko, 5. Švýcarsko, Slovinsko, Norsko, Itálie.