reklama

Tvrdý pád při tréninku sjezdařek, pro Puchnerovou musela přiletět helikoptéra

Vrtulník odváží z tréninku Mirjam Puchnerovou Vrtulník odváží z tréninku Mirjam Puchnerovou autor: ČTK
Trénink na sjezd žen ve Svatém Mořici vyhrála Ilka Štuhecová, Mirjam Puchnerová se vážně zranila.

Sv. Mořic - Ošklivý pád utrpěla ve středečním tréninku na sjezd žen ve Svatém Mořici rakouská lyžařka Mirjam Puchnerová. Zranění čtyřiadvacetileté sjezdařky se ukázala tak vážná, že pro ni musel přiletět vrtulník.

Následné vyšetření v nemocnici ukázalo, že si při pádu zlomila lýtkovou i holenní kost, navíc má Puchnerová otřes mozku.

Trénink byl po jejím pádu na nezbytnou dobu přerušen, avšak nyní už v něm sjezdařky pokračují. Jako 22. se na trať vydala Ester Ledecká, která na nejrychlejší Slovinku Ilku Štuhecovou ztratila tři sekundy a v konečném pořadí obsadila 27. příčku.

Cvičně si trať sjezdu zkusily ještě další dvě české reprezentantky. Pavla Klicnarová obsadila se ztrátou bezmála pěti sekund 40. příčku, Kateřina Pauláthová byla třetí nejhorší.

Sjezdy žen i mužů se jedou v neděli, dnes je na programu šampionátu super-G mužů, které startuje v poledne.

Začal sjezdařský šampionát: Americká bída, lvice z Keni i malinká vítězka Začal sjezdařský šampionát: Americká bída, lvice z Keni i malinká vítězka Prohlédněte zde

Mistrovství světa ve sjezdovém lyžování ve Svatém Mořici:

Ženy - trénink na sjezd: 1. Štuhecová (Slovin.) 1:34,53, 2. F. Suterová -0,43, 3. Gutová (obě Švýc.) -0,81, ...27. Ledecká -3,08, 40. Klicnarová -4,92, 57. Pauláthová (všechny ČR) -9,53.

reklama