reklama

V druhém závodě sdruženářů skočil z Čechů nejlépe opět Pažout, v běhu se ale propadl

Ondřej Pažout se letos v Lillehammeru zúčastnil Zimních olympijských her mládeže, teď tam závodí na Světovém poháru sdruženářů. Ondřej Pažout se letos v Lillehammeru zúčastnil Zimních olympijských her mládeže, teď tam závodí na Světovém poháru sdruženářů. autor: ČOV
Sobotní vítěz Erik Frenzel ovládl druhý závod Světového poháru v severské kombinaci v Lillehameru. Z Čechů nejlépe skočil Ondřej Pažout, ale v běhu se osmnáctiletý závodník propadl na 44. místo.

Lillehammer (Norsko) - Sdruženář Miroslav Dvořák skončil v závodu Světového poháru v Lillehammeru na 21. místě a Tomáš Portyk uzavřel třicítku. Stejně jako v sobotu zvítězil obhájce triumfu v SP Eric Frenzel z Německa.

Z Čechů nejlépe skočil Ondřej Pažout, ale v běhu se osmnáctiletý závodník propadl na 44. místo. Nejlépe tak z českých sdruženářů zajel podle očekávání opět Dvořák. Ten se naopak v běhu posunul a 30. pozici po skoku vylepšil o devět míst. Čtvrtý z reprezentantů Jan Vytrval dojel po deseti kilometrech do cíle 54.

Frenzel sice předvedl nejdelší pokus ve skoku, ale po výkonu 139 metrů vybíhal druhý o pět vteřin za Takehirou Watanabem. Japonce na trati rychle předjel a o výhru dlouho bojoval s krajanem Björnem Kircheisenem, kterého setřásl až v posledním kilometru a dojel si pro 33. vítězství v kariéře.

reklama