reklama

Ve Švédsku zemřel bývalý skokanský kouč Bulín, vedl Rašku i Kodejšku

Jiří Raška a Jáchym Bulín (1972) Jiří Raška a Jáchym Bulín (1972) autor: SLČR
V 86 letech zemřel ve Falunu úspěšný trenér skokanů na lyžích Jáchym Bulín.

Pod jeho vedením se stal Karel Kodejška v roce 1975 mistrem světa v letech na lyžích. K medailím ze světových skokanských šampionátů pomohl v roli reprezentačního kouče také Jiřímu Raškovi a Rudolfu Höhnlovi. O Bulínově úmrtí dnes informoval český lyžařský svaz.

Rodák z polské strany Krkonoš se během aktivní kariéry stal dvakrát mistrem Československa a startoval na olympijských hrách v Cortině d'Ampezzo v roce 1956. O dva roky později skončil třináctý na Turné čtyř můstků.

Kvůli zranění přišel Bulín o účast na olympiádě ve Squaw Valley, ukončil kariéru a začal trénovat. V roce 1970 převzal skokanskou reprezentaci od legendárního Zdeňka Remsy a slavil se svými svěřenci medailové úspěchy. Po osmi letech ho vystřídal u národního týmu Raška a Bulín přijal nabídku vést švédskou reprezentaci, v níž trénoval i Jana Boklöva, průkopníka V-stylu.

Raška, pohádkový letec v nekonečném tichu. Ze syna hrobníka vyrostla zlatá legenda Raška, pohádkový letec v nekonečném tichu. Ze syna hrobníka vyrostla zlatá legenda Prohlédněte zde
reklama