reklama

Veteráni Janda a Matura se nekvalifikovali do úvodního závodu Světového poháru

Český skokan Jakub Janda na tréninku v Soči Český skokan Jakub Janda na tréninku v Soči autor: Reuters
Z původní šestice skokanů na lyžích se do prvního závodu Světového poháru nekvalifikovala pouze dvojice Čechů. V úvodním závodě se nepředstaví veteráni Jakub Janda a Jan Matura.

Ruka - Veteráni Jakub Janda a Jan Matura se nekvalifikovali do úvodního závodu Světového poháru skokanů na lyžích ve finské Ruce. V pátek tak budou z původní české šestice závodit Lukáš Hlava, Vojtěch Štursa, Tomáš Vančura a Roman Koudelka.

Příprava na sněhu? To za poslední léta nepamatuji, směje se před novou sezonou šťastný otec Koudelka Příprava na sněhu? To za poslední léta nepamatuji, směje se před novou sezonou šťastný otec Koudelka Čtěte zde

Právě Koudelka předvedl z českého týmu nejdelší skok 139 m. Účast v závodě měl však spolu s dalšími devíti skokany jistou díky výsledkům z minulé sezony.

Kvalifikaci vyhrál výkonem 141,5 m Polák Maciej Kot. Hlava byl za 133 m dvanáctý, jednadvacetiletý Štursa (123,5 m) šestadvacátý a o rok mladší Vančura (120,5 m) tři místa za ním. Třicátníci Janda (98 m) s Maturou (96,5 m) skončili v poslední šesté desítce.

O první body SP v nové sezoně se bude v pátek skákat od 17:00.

reklama