reklama

Vonnová se ještě nevzdává. Udělám všechno, abych se vrátila, vzkázala Američanka

Lindesy Vonnová v Cortině d Ampezzo Lindesy Vonnová v Cortině d Ampezzo autor: Reuters
Legendární americká lyžařka Lindsey Vonnová minulý víkend po nedokončeném závodě v Cortině d’Ampezzo v slzách oznámila, že šlo nejspíš o poslední akci její kariéry. Teď fanoušky informovala, že se ještě pokusí zabojovat o návrat na svahy.

Vonnová nechala sportovní veřejnost dlouho napnutou. Ještě v neděli to podle jejích slov vypadalo na konec kariéry. Pak se odmlčela. Až uprostřed týdne dala příznivcům lyžování novou naději, že ji uvidí na sjezdovce.

"Chtělo to hodně přemýšlení, vyčistit si hlavu. Dobře vím, že možná nezažiju takový konec kariéry, v jaký jsem doufala, ale pokud je naděje, tak se o to pokusím," vzkázala opět odhodlaně. Podobně jako před sezonou, kdy ji v přípravě přibrzdilo ošklivé zranění kolene.

Olympijská medailistka se obávala, že se v Cortině zranění opět vrátilo, a proto naznačila konec kariéry. Vyšetření ovšem ukázala, že se jedná o jiný problém.

"Když už vím, že jde o nové zranění, tak věřím, že to dokážeme zvládnout," doufá Vonnová. "Především jsme přišli na důvod, proč mě ve svalu tolik bolelo a proč mě v Cortině přestal poslouchat. Bolest jsem měla hlavně kvůli peroneálnímu nervu," objasnila. Jedná se o nerv, který se nachází v noze a k jeho poranění dochází poměrně často nejen u sportovců.

K novému zranění došlo už při samotném začátku tréninků v italské Cortině. "Pravděpodobně problém nastal po posledním skoku na mém prvním tréninku v Cortině. Potom už se bolest jenom každým dnem zhoršovala až do neděle, kdy moje nohy úplně vypověděly službu," přiblížila lyžařka, co se během závodů dělo s jejím tělem.

Zatím to na konec kariéry nevypadá. Vonnová vyslala do světa jasný vzkaz: "Děkuju všem za podporu. Teď, když víme, kde je problém, můžeme se pokusit jej vyřešit. Zatím jsme řešení nenašli, ale budu se stále snažit."

Přesto čtyřiatřicetiletá lyžařka vynechá nejbližší program. Už před začátkem této sezony prohlásila, že se bude zcela jistě jednat o její poslední. Ve své kariéře získala sedm olympijských medailí a sedmkrát brala medaili na světových šampionátech, stále hodlá zaútočit na útoku vyrovnání rekordu 86 vítězství v SP Ingemara Stenmarka. Američance chybí pět triumfů.

reklama