reklama

Vonnová odkládá konec kariéry. Letos o Lake Louise přijde, příští rok se chce vrátit

Lindsey Vonnová se chce se Světovým pohárem rozloučit příští rok v Lake Louise. Lindsey Vonnová se chce se Světovým pohárem rozloučit příští rok v Lake Louise. autor: Reuters
Americká lyžařská hvězda Lindsey Vonnová přehodnotila plány na ukončení kariéry po této sezoně a hodlá ještě příští rok nastoupit v Lake Louise. O závody v oblíbeném kanadském středisku tento víkend kvůli zranění kolena přijde a vše si chce vynahradit rozlučkovým představením v roce 2019.

Nejúspěšnější žena v historii Světového poháru si za cíl ve své poslední sezoně vytkla překonání absolutního rekordu Ingemara Stenmarka, od jehož vyrovnání ji dělí čtyři triumfy. Skončit chtěla, i kdyby švédskou legendu nedostihla. Zranění kolena z tréninku ji ale přimělo změnit názor.

"Ještě jednou se do Lake Louise vrátím, je to pro mne důležité," řekla čtyřiatřicetiletá Vonnová na svém kanálu na YouTube. Na tamních tratích slavila 18 z celkových 82 vítězství v SP. "Jestli rekord překonám nebo ne, nijak nesouvisí s tím, že příští rok znovu přijedu. Celý život bych litovala, kdybych nevyužila poslední šanci vyrazit ze startovní brány v Lake Louise," dodala.

V příští sezoně by měly být v Lake Louise na začátku prosince na programu tři závody v rychlostních disciplínách. "Doufám, že rekord letos překonám, nebudu na něj muset příští rok myslet a jen si to pořádně užiju," uvedla.

reklama