Vonnová ovládla sjezd v Ga-Pa a ve Světovém poháru dosáhla na 80. vítězství

3. 2. 2018 14:32
Sjezdařka Lindsey Vonnová dosáhla 80. vítězství ve Světovém poháru, když v Ga-Pa dojela před Goggiaovou a Hütterovou.
Radost Linsey Vonnové
Radost Linsey Vonnové | Foto: Reuters

Garmisch-Partenkirchen - Americká lyžařka Lindsey Vonnová vyhrála sjezd v Garmisch-Partenkirchenu a dosáhla 80. vítězství ve Světovém poháru. O dvě setiny sekundy pomalejší byla na zkrácené trati Italka Sofia Goggiaová, třetí skončila Cornelia Hütterová z Rakouska.

Dlouholetá královna rychlostních disciplín Vonnová vyhrála v olympijské sezoně druhý sjezd a třetí závod SP. V historickém pořadí alpských lyžařů se opět přiblížila ke Švédu Ingemaru Stenmarkovi, který zvítězil v 86 pohárových závodech.

V Ga-Pa triumfovala třiatřicetiletá Američanka poosmé. Díky stobodovému zisku se v průběžném pořadí sjezdu posunula na druhé místo za Goggiaovou. Celkově SP dál bezpečně vede její americká krajanka Mikaela Shiffrinová, která dala přednost přípravě na olympijské soutěže.

V neděli se v Ga-Pa pojede další závod ve sjezdu.