reklama

Vonnová se s kariérou rozloučila bronzem. Vítězství ve sjezdu obhájila Štuhecová

Medailistky ze sjezdu na MS 2019 v Aare: (zleva) stříbrná Švýcarka Corinne Suterová, vítězná Slovinka Ilka Štuhecová a bronzová Američanka Lindsey Vonnová Medailistky ze sjezdu na MS 2019 v Aare: (zleva) stříbrná Švýcarka Corinne Suterová, vítězná Slovinka Ilka Štuhecová a bronzová Američanka Lindsey Vonnová autor: Reuters
Ilka Štuhecová ze Slovinska obhájila na mistrovství světa v Aare zlato ve sjezdu. Na zkrácené trati porazila o 23 setin Švýcarku Corinne Suterovou, která už na šampionátu ve Švédsku získala bronz v super-G. Američanka Lindsey Vonnová uzavřela bohatou kariéru nečekaným bronzem.

Kvůli mlze a silnému větru pořadatelé opět zkrátili trať zhruba o 500 metrů. Čtyřiatřicetiletá Vonnová na ni vyrazila hned jako třetí a díky skvěle zajeté spodní partii dlouho figurovala na prvním místě.

Vítězka 82 závodů Světového poháru sice klesla na třetí příčku, ale celkově jedenáctou medaili z MS a olympijských her si už vzít nedala, což bylo po problémech, které ji v poslední sezoně provázely, velké překvapení. "Jela jsem naplno, srdcem. Taková prostě jsem a tohle je sen," zářila Američanka.

Osmadvacetiletá Štuhecová měla ze všech nejrychlejší horní pasáž a zopakovala sjezdařské zlato, což se na MS naposledy povedlo Švýcarce Marii Walliserové v roce 1989 ve Vailu.

Mistryně světa z roku 2017 ze Svatého Mořice vynechala olympijskou sezonu kvůli přetrženým vazům v koleně, ale letos se vrátila ve velké formě. Vyhrála sjezd v italské Val Gardeně a dnes úspěšný comeback dovršila. "Jsem ráda, že byly férové podmínky a mohla jsem ukázat, co umím. Jela jsem rychle," řekla.

Pro Ledeckou zůstává v této sezoně nejlepším výsledkem ve sjezdu osmé místo z Cortiny d'Ampezzo. Ještě v polovině trati to vypadalo na první desítku, ale v závěru česká reprezentantka ztratila. Skončila sedmnáctá, tedy o dvě místa hůře než v kombinaci, ale o čtyři lépe než na předchozím MS.

"Byl to takový sprint a rozhodovala každá maličkost. S jízdou jsem spokojená. Myslím, že jsem udělala všechno, jak jsem měla naplánované. Nevím, kde jsem ztratila nejvíc, ale celkově jsem s jízdou spokojená a měla jsem z toho radost," řekla Ledecká po nejlepším českém výsledku ve sjezdu na světových šampionátech.

Závod se vůbec nepovedl favorizovaným Rakušankám, které kralují pořadí Světového poháru. Stephanie Venierová, před dvěma lety stříbrná, skončila o čtyři setiny pod stupni vítězů, Ramona Siebenhoferová a Nicole Schmidhoferová až na konci první desítky.

Mistrovství světa ve sjezdovém lyžování v Aare (Švédsko):

Ženy - sjezd:

1. Štuhecová (Slovin.) 1:01,74, 2. Suterová (Švýc.) -0,23, 3. Vonnová (USA) -0,49, 4. Vernierová (Rak.) -0,53, 5. Mowinckelová (Nor.) -0,59, 6. Delagová (It.) -0,62, 7. Siebnehoferová (Rak.) -0,64, 8. Gutová-Behramiová (Švýc.) -0,78, 9. Tipplerová a Schmidhoferová (obě Rak.) obě -0,81, …17. Ledecká (ČR) -1,17.

reklama