reklama

Vonnová zahájila MS drsným pádem, proletěla brankou hlavou napřed

Lindsey Vonnová Lindsey Vonnová autor: Reuters
Pro americkou sjezdařku Lindsey Vonnovou začalo poslední mistrovství světa v kariéře ošklivým pádem. Došlo k němu při úterním super-G, v němž čtyřiatřicetiletá Američanka startovala jako šestnáctá v pořadí.

Vonnová nezvládla jednu z prvních branek závodu, když příliš ostře přejela terénní vlnu a narazila přímo do praporku. Náraz ji katapultoval dopředu a podle dostupných záběrů dopadla lyžařská legenda nepříjemně na obličej a posléze doklouzala hlavou napřed do ochranné sítě. 

Na místo nehody se okamžitě sjeli záchranáři, ale Američanka poměrně brzy vstala a nakonec na svých lyžích dojela až do cíle, kde ji čekaly povzbudivé ovace diváků.

"Teď mě bolí celé tělo, na obličeji mám modřiny," řekla Vonnová televizi ÖRF. "Bojovala jsem a snažila se dát do toho všechno, ale nefungovalo to. Hlava přesně ví, co má dělat, abych vyhrála, ale tělo už nespolupracuje," uvedla  lyžařka, jejíž kariéru poznamenaly problémy s koleny.

Vonnové, která před šampionátem oznámila, že kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům odjede na MS své poslední dva závody kariéry, tak zůstává na programu už jen nedělní sjezd. Zdali do něj po dnešním pádu nastoupí zatím nepotvrdila.

Závod nakonec ovládla jiná Američanka Mikaela Shiffrinová.

reklama