reklama

Italové si zamilovali Ledeckou. Jsem pro ně jako ségra Goggiové, culí se česká hvězda

Ester Ledecká při super-G na MS 2021 Ester Ledecká při super-G na MS 2021 autor: Reuters
Šest setin dělilo ve čtvrtek Ester Ledeckou od premiérové medaile z mistrovství světa v alpském lyžování. Po čtvrtém místě v superobřím slalomu v Cortině d'Ampezzo měla radost, že čím dál víc šlape špičce na paty a i na hodně zatočené trati byla mezi nejlepšími.

"No jo, no," nadechla se Ledecká v cíli k reakci na zmínku o tom, že měla medaili na dosah. "Je to závod. Jela jsem nejlíp, jak jsem mohla. Dala jsem do toho úplně všechno a upřímně, jsem na sebe pyšná. Byla to dobrá jízda," prohlásila olympijská vítězka v super-G z Pchjongčchangu 2018.

Spolupráce s týmem Ledecké se vyplácí. Vlhová v rychlostních disciplínách září Spolupráce s týmem Ledecké se vyplácí. Vlhová v rychlostních disciplínách září Čtěte zde

Branky na sjezdovce Olympia delle Tofane postavil domácí trenér Giovanni Feltrin. A protože nejela zraněná královna rychlostních disciplín Sofia Goggiaová, připravil super-G zavřené, třeba pro Martu Bassinovou.

"Zatočil to řádně, což mi úplně nehrálo do karet. Nejsem úplně obřákářka, teprve na tom pracujeme. O to víc jsem na sebe pyšná, jak jsem to zvládla," pochválila se Ledecká, která tratí projela jen s pár chybami.

Poprvé lehce zaváhala ve čtvrté brance, v níž musela rovnat lyži. "Nevím, co se stalo, z nějakého důvodu mi to vzalo nohu. Nevím, jestli to byla moje chyba, nebo se tam udělalo nějaké koryto," líčila pětadvacetiletá lyžařka a snowboardistka.

Ve spodní části se malinko rozhodila poté, co zavadila o branku. Sama to ale při jízdě v devadesátikilometrové rychlosti ani nepostřehla. "Jsem v takovém rauši. Po startu ještě stíhám něco vnímat, ale pak už řeším nastalé situace. Možná mi spadlo rameno, nevím. Musím se podívat. To se mi občas stává. Snažila jsem se to tlačit, jak jsem mohla," zopakovala.

Čtvrtým místem výrazně vylepšila své maximum na světovém šampionátu. O zklamání, že jí těsně unikla medaile, nemohla být řeč. "Jsem hlavně ráda, že jsem se k nejlepším zase přiblížila, že už tolik zase neztrácím. To je pro mě důležité," lebedila si Ledecká. Od vítězné Lary Gutové-Behramiové ji dělilo 53 setin.

Dekolt Plíškové i roztančená Samková. Tak si české sportovkyně užívají galavečery Dekolt Plíškové i roztančená Samková. Tak si české sportovkyně užívají galavečery Prohlédněte zde

Ze startovní brány vyrazila s jedenáctkou po reklamní pauze. "Radši bych měla třeba pětku, to bych stihla dobrý report a ještě lepší trať. Teď si ale bohužel nemůžu takhle brzo vybírat," posteskla si.

Číslo si prostřednictvím trenéra volila při losování odpoledne před závodem jako pátá. Mohla brát jedničku, nebo jedenáctku. "Jednička je vždycky risk. Jedenáctka pro mě bylo skvělé číslo," ubezpečila Ledecká.

Se stejným číslem startoval do super-G mužů Nor Kjetil Jansrud, kterého kdysi vedl současný trenér Ledecké Ital Franz Gamper. "Což jsem po ránu brala jako znamení," usmála se česká reprezentantka.

Na první závod si lyžařky musely počkat tři dny. V pondělí pořadatelé o týden odložili kombinaci a super-G se mělo původně konat v úterý

"Je to takové zvláštní, ale je to outdoorový sport. S tím se musí počítat, že počasí bude hrát roli. Já jsem ráda, že se to odjelo, protože zase strašili s větrem. Nakonec ten vítr nebyl tak hrozný a nechali nás jet," oddechla si Ledecká.

Zatím si pobyt v Cortině užívá, sice si nemůže užívat diváky na tribunách, ale jinak cítí, že ji mají místní Italové rádi.

"Dělala jsem rozhovor pro list La Repubblica a redaktorka mi říkala, že prý jsem pro ně něco jako ségra Sofie Goggiové, která je teď zraněná. To je obrovská pocta, protože ona je skvělá sjezdařka," pochvalovala si Ledecká.

Dala jsem do toho všechno, prohlásila Ledecká. Čtvrtým místem posunula české maximum Dala jsem do toho všechno, prohlásila Ledecká. Čtvrtým místem posunula české maximum Prohlédněte zde
reklama