Životní snowboardcross. Houser skončil v Rakousku jedenáctý

12. 3. 2022 12:31

Radek Houser skončil ve snowboardcrossu v Reiteralmu jedenáctý, což je ve Světovém poháru jeho životní výsledek. Zatím bodoval jen 26. místem v lednovém závodu v Cortině d'Ampezzo. V rakouském středisku zvítězili Ital Lorenzo Sommariva a Charlotte Bankesová z Velké Británie, která tak má závod před koncem sezony jistý celkový triumf a stane se nástupkyní zraněné Češky Evy Samkové.

Na svahu, na kterém loni zažil premiéru v SP, vyhrál pětadvacetiletý Houser osmifinálovou jízdu. Ve čtvrtfinále však už na postupové pozice nedosáhl, dojel třetí. Další český závodník Matouš Koudelka skončil ve čtvrteční kvalifikaci na 41. místě a do vyřazovacích jízd neprošel.

Houser v současnosti drží prapor zraněními zdecimované české snowboardcrossové reprezentace. Její hvězda Eva Samková ukončila sezonu po prosincové zlomenině nohou, Jan Kubičík si při tréninku na olympiádě v Pekingu naštípl holenní kost v kotníku a Vendula Hopjáková si v Číně při pádu v osmifinále zlomila zápěstí. Sám Houser nemohl na hrách startovat kvůli koronaviru.

SP ve snowboardcrossu v Reiteralmu (Rakousko):

Muži: 1. Sommariva (It.), 2. Dusek (Rak.), 3. Koblet (Švýc.), 4. Sodogas (Fr.), …11. Houser, v kvalifikaci 41. Koudelka (oba ČR).

Průběžné pořadí SP (po 7 z 8 závodů): 1. Nörl (Něm.) 431, 2. Hämmerle (Rak.) 386, 3. Dusek 364, …40. Houser 29, 54. Kubičík (ČR) 8.

Ženy: 1. Bankesová (Brit.), 2. Moioliová (It.), 3. McManimanová (Kan.), 4. Zerkholdová (Rak.).

Průběžné pořadí SP (po 7 z 8 závodů): 1. Bankesová 569, 2. Moioliová 456, 3. Trespeuchová (Fr.) 435, …11. Samková 145, 33. Hopjáková (obě ČR) 30.