Žirková v závěru režírovala těsnou výhru Brna

rou
5. 2. 2008 19:54
Basketbalistky Brna vstoupily do osmifinále Euroligy
Basketbalistka Brna Petra Kulichová (vpravo) brání Ann Wautersovou ze Samary ve finále Euroligy. | Foto: Reuters

Brno - Basketbalistky Brna vstoupily do osmifinále Evropské ligy s maďarským Mizo Pécs vydřeným vítězstvím 71:67.

Úvodní zápas prvního kola play off, které se hraje na dvě vítězná utkání, přinesl nečekané drama. Domácí Gambrinus byl v duelu favoritem, ale houževnatě a hodně tvrdě hrající Maďarky držely krok až do konce.

Brňanky si v úvodu utkání vytvořily několikabodový náskok, ale kvůli slabší koncovce neodskočily na výraznější rozdíl. Po trojce Vajdové tak bylo minutu před koncem prvního poločasu vyrovnáno 27:27 a Maďarky šly do konce do vedení.

Pécs těžila z velmi tvrdé hry, ale její podkošové hráčky zároveň nasbíraly hodně faulů. Na začátku třetí čtvrtiny vedly domácí basketbalistky znovu o tři body 50:47, ale soupeřky je do většího náskoku nepustily. Pět minut před koncem byl stav znovu nerozhodný - 53:53.

Pak ale zaúřadovala Slovenka Žirková, která třemi trojkami rozhodla o výhře Brna. Za Pécs sice korigovala taktéž tříbodovým pokusem Ivanyiová, ale Brňanky už si výhru zkušeně vzít nenechaly.

Druhý zápas osmifinálové série se hraje v pátek v Maďarsku, případný třetí zápas by byl na programu ve středu 13. února 2008 znovu v Brně.