Tomáš Berdych - Novak Djokovič

Tomáš Berdych
0:2
Novak Djokovič

Dobrý den, vítejte u online reportáže ze semifinále tenisového turnaje série Masters v Šangahaji. Tomáš Berdych v něm vyzve Srba Novaka Djokoviče. Utkání začne v 10:40 SELČ.

Světová sedmička Berdych ve 2. kole porazil Itala Andrease Seppiho (2:0 na sety), poté Američana Sama Querreyho (2:1) a ve čtvrtfinále Francouze Jo-Wilfrieda Tsongu (2:0). Dvojka žebříčku ATP Djokovič si ve 2. kole poradil s Bulharem Grigorem Dimitrovem, poté se Španělem Felicianem Lópezem a ve čtvrtfinále s Němcem Tommym Haasem. Během turnaje ještě neztratil ani set.

Vzájemná bilance obou hráčů je jednoznačná. Z deseti zápasů vyhrál devětkrát Srb, berdych vyhrál jen před dvěma lety v semifinále Wimbledonu.

Oba hráči už jsou na kurtu, zápas začne za 10 minut (zhruba v 10:41).

0:0

Zápas začíná, na podání jde Djokovič.

0:1

Djokovič sice hned v první výměně poslal míč do autu, pak ale dvakrát Berdych returnoval do sítě a Djokovič zahrál dva vítězné míče a ujal se bez potíží vedení.

30:40 a první brejkbol pro Djokoviče po nejdelší výměně zápasu, kterou Srb zakončil úspěšným volejem po povedeném přechodu na síť.

0:2

Djokovič brejkbol okamžitě využívá poté, co Berdych svůj forhend vyhodil do autu.

0:3

Djokovič brejk bez problémů potvrzuje. Sice prohrával 15:30, pak ale uhrál tři přímé body ze servisu.

1:3

Tentokrát Berdych za stavu 30:30 dobře dvakrát podal a získal svůj první gem v zápase.

1:4

Djokovič však na svém servisu reaguje první čistou hrou tohoto duelu a už je jen dvě hry od zisku prvního setu.

30:40 Djokovič si vypracoval dnešní druhý brejkbol. Vytáhl si kraťasem Berdycha k síti a pak jej úspěšně forhendovým krosem prohodil.

1:5

A také tentokrát Djokovič po úderu Berdycha do sítě brejkbol využívá a nyní bude podávat na vítězství v prvním setu.

40:40 Djokovič si sice vypracoval první setbol zápasu, pak ale udělal dvojchybu.

A je tu první brejkbol pro Berdycha po Djokovičově bekhendovém úderu do autu.

Djokovič jej však přímým bodem ze servisu odvrátil.

Berdych má však další brejkbol. Po dobrém returnu přešel do útoku a Djokovič v nouzi poslal forhend do autu.

2:5

Na druhý pokus Berdych brejkbol po Djokovičově úderu do sítě využívá a dnes poprvé bere Djokovičovi servis.

3:5

Berdych na třetí pokus proměnil brejkbol, a potvrzuje tak brejk. Nyní však bude Djokovič podruhé podávat na zisk prvního setu.

Po parádním forhendovém prohozu po lajně má Berdych další brejkbol.

40:40 Ten však tentokrát nevyužívá, bekhendový úder totiž poslal za základní čáru.

Djokovič má setbol, tentokrát je dlouhý Berdychův forhend.

3:6

Djokovič vyhrává v poměru 6:3 první set. Pomohl si servisem, Berdych míček returnoval do autu.

0:0

Začíná druhý set, na podání jde Berdych.

1:0

Berdych podruhé za sebou svůj servis uhájil, a vstup do druhého setu se mu tak vede mnohem lépe než do toho prvního.

1:1

Djokovič však rovněž bez potíží srovnává na 1:1.

Dvakrát v řadě bylo jestřábí oko proti Berdychovi a Djokovič má po přesném bekhendu na čáru brejkbol.

1:2

A Djokovič jej i potřetí v zápase využívá a opět bere Berdychovi servis.

1:3

Djokovič brejk potvrzuje čistou hrou.

2:3

Berdych se vrací do boje o druhý set, tentokrát s přehledem svůj servis potvrdil.

2:4

Djokovič je však ve druhém setu při svém servisu suverénní.

3:4

Berdych měl k dispozici pět gembolů, ale využil až ten poslední. Znovu se tak udržel ve hře o zisk druhého setu.

3:5

Djokovič naopak znovu bez potíží svůj servis uhájil a už jen jednu hru je od postupu do finále.

4:5

Berdych podruhé za sebou neměl na servisu problémy, po pauze ale bude podávat Djokovič na postup do finále.

4:6

Je konec. Berdych po hodině a půl prohrává s Djokovičem 3:6 a 4:6, a Djokovič si tak připisuje desátou výhru ve vzájemném zápase. Ve finále se pak utká s vítězem večerního zápasu mezi Rogerem Federerem a Andym Murrayem.

Tímto se s vámi loučím a u další online reportáže z tenisu se s vámi těším na shledanou.