Turnaj Masters v Paříži • Osmifinále • 10:42

Tomáš Berdych - Kevin Anderson

Tomáš Berdych
2:1
Kevin Anderson

Dobrý den, vítejte u online reportáže z utkání 3. kola na turnaji Masters v Paříži mezi Tomášem Berdychem a Jihoafričanem Kevinem Andersonem. Oba tenisté se utkají o postup do čtvrtfinále. Zápas začne zhruba v 10:40.

Zatímco Berdychovi stačilo k postupu do třetího kola porazit Itala Andrease Seppiho, Anderson musel zdolat dva soupeře - Thomaze Bellucciho z Brazílie a poté porazil třináctého nasazeného domácího tenistu Richarda Gassqueta.

Vzájemné zápasy obou hráčů vyznívají pro Berdycha. Světová šestka vyhrála nad 39. tenistou žebříčku ATP všechny tři zápasy, které se hrály letos. Bez ztráty setu vyhrál jak na Australian Open, tak v Madridu, na French Open prohrával ve 3. kole sice 1:2 na sety, přesto postoupil dál.

Ještě si uveďme, že vítěz se utká buď s Francouzem Gillesem Simonem, nebo s Japoncem Keiem NIšikorim.

Oba tenisté přicházejí na kurt, zápas začne zhruba v 10:42.

0:1

Anderson sice udělal jednu dvojchybu, pak si ale pomohl čtyřikrát dobrým servisem, včetně jednoho esa.

30:40 Berdych dělá svou první dvojchybu v nevhodnou chvíli, Anderson má brejkbol.

40:40 Berdych bojuje o vrácení ztraceného podání.

0:3

Anderson si však za vyrovnaného stavu dvakrát pomohl servisem, a předchozí brejk tak potvrzuje.

40:40 Anderson na úvod zápasu riskuje a vyplácí se mu to.

40:40 Berdych sice v tomto gemu nepustil Andersona k brejkbolu, po jeho další chybě je tu však další shoda.

40:A Anderson znovu zahrál vynikající sérii míčů k základní čáře a tentokrát už si brejkbol vypracovává.

40:40 Berdych však povedeným kickem za síť srovnává na další shodu.

40:40 Po Berdychově esu přichází těsný aut z jeho rakety a je tu čtvrtá shoda.

40:A Po výborném returnu a následném úderu do rohu kurtu má Anderson další brejkbol.

0:4

Další vynikající return Andersona a Jihoafričan bere Berdychovi i další jeho servis.

Jihoafrický tenista Kevin Anderson v utkání pařížského turnaje Masters 2012 proti Čechovi Tomáši Berdychovi. | Foto: Reuters

15:40 Andersonův bekhend je dlouhý a Berdych má první dva brejkboly v zápase.

40:40 Anderson však oba odvrací. Nejprve stylem servis-síť a poté zahnal Berdycha do rohu a český tenista nedokázala míč dostat přes síť.

40:A Berdych však zlepšil pohyb, a výsledkem je další brejkbol.

40:40 Anderson i třetí šanci Berdycha na brejk odvrací, tentokrát esem.

0:5

Anderson potvrzuje i další svůj brejk po dvojici dobrých servisů a už je jen jeden gem od zisku prvního setu.

1:5

Berdych se konečně začal trefovat do servisu a získává svůj první gem v zápase. Anderson však nyní jde podávat na uzavření první sady.

40:15 Berdychův return končí v autu, Anderson má dva setboly.

1:6

A hned ten první Anderson esem využívá a za 40 minut vyhrává první set v poměru 6:1.

0:0

Začíná druhý set, na podání jde Berdych.

30:40 Berdych však opět nezačíná set na svém servisu dobře, po dvou jeho úderech do autu má Anderson brejkbol.

40:40 Dobrou kombinací úderů jej však odvrací.

1:0

Berdych první gem ve druhém setu doslova vydřel, Anderson v poslední výměně tlačil, pak ale poslal míč do autu.

1:1

Anderson zatím na svém podání odolává. Kdykoliv se dostane gem do vyrovnaného stavu, pomůže si servisem.

2:1

Berdych je na servisu mnohem jistější než v prvním setu, díky čemuž se dostává opět do vedení.

2:2

Při podání Andersona je však Berdych stále bezradný. Za celý zápas si vypracoval jen dva brejkboly v páté hře zápasu.

3:2

Za stavu 40:30 prokázal Tomáš dobré oko, když si na zahlášený autu z jeho rakety vzal video, které potvrdilo míč ve hřišti a vzápětí gem zakončil přesnžm křížným forhendem do rohu kurtu.

3:3

Druhý set je zatím ve znamení servisů, jen v prvním gemu si dokázal jako jediný vypracovat brejkbol Anderson, oba tenisté jsou však stále suverénní.

4:3

Jako by to chtěl Berdych potvrdit, servis získává první čistou hrou v zápase.

Djokovič vs Berdych, turnaj Masters v Šanghaji
Djokovič vs Berdych, turnaj Masters v Šanghaji | Foto: Reuters

15:40 A Berdych má v klíčové chvíli první dva brejkboly ve druhém setu.

15:40 Tohle je velmi sporné rozhodnutí sudího na umpiru. Berdychovi sice lajnový sudí zahlásil aut, český tenista si vzal jestřábí oko, které opět ukázalo chybu čárového. Sudí na umpiru se však rozhodl výměnu opakovat, čemuž Berdych nemůže uvěřit.

40:40 Anderson rozhodnutí sudího využívá a oba brejkboly přímými body ze servisu odvrací.

40:A Po Andersonově dvojchybě má ale Berdych další brejkbol.

5:3

A tentokrát Berdych brejkbol využívá i s posvěcením jestřábího oka a sudího na umpiru. Hned vzápětí pak jde podávat na vítězství ve druhém setu.

40:15 Anderson útočil, ale s razancí to přehnal. Berdych má dva setboly.

6:3

Berdych stejně jako Anderson v první sadě zakončuje set esem a srovnává stav zápasu na 1:1 na sety.

0:0

Začíná třetí set, na podání jde Anderson.

0:1

Anderson si tentokrát svůj servis podržel a vstupuje do třetího setu jako v těch předchozích.

40:40 Berdych sice dokázal otočit skóre z 0:30, pak ale nahraný míč poslal za základní čáru.

1:1

Drama však nepřipouští a dvěma přímými body ze servisu srovnává na 1:1.

1:2

Anderson naopak Berdychovi při svém servisu povolil jediný fiftýn.

2:2

Za stavu 40:30 Berdych předvedl přímý bod ze servisu a opět srovnává stav.

2:3

Za stavu 15:30 udělal Berdych jednoduchou chybu a pak už Anderson gem dopodával do vítězného konce.

3:3

Berdych povolil na servisu jen fiftýn a hru zakončil esem.

30:40 Anderson posílá bekhendový úder do sítě a Berdych má brejkbol.

4:3

Berdych brejkbol okamžitě využívá, a stejně jako ve druhém setu tak bere Andersonovi v klíčovém gemu servis.

5:3

Za stavu 40:15 poslal Anderson forhend do autu, a Berdych tak brejk potvrzuje. Nyní bude Jihoafričan na servisu odvracet konec zápasu.

5:4

Tentokrát si Anderson bez potíží servis udržel, po pauze však Berdych bude podávat na postup do čtvrtfinále.

40:15 Berdych si smečí vypracoval dva mečboly.

6:4

Je konec. Berdych znovu aktivní hrou přešel na síť a přesným volejem ukončuje zápas.

Tímto se s vámi loučím a u čtvrtfinálového zápasu Tomáše Berdycha s Francouzem Gillesem Simonem, který vyhrál zápas s Keiem Nišikorim bez boje, se těším na shledanou.