Tomáš Berdych - Gilles Simon

Tomáš Berdych
0:2
Gilles Simon

Vítejte u online reportáže ze čtvrtfinálového duelu na turnaji kategorie Masters v Paříži mezi Gillesem Simonem a Tomášem Berdychem. Utkání začne zhruba ve 14:10.

Připomeňme si cestu obou tenistů do čtvrtfinále. Sedmadvacetiletý Berdych, který v Paříži v roce 2005 triumfoval, byl jako nasazená pětka nasazen přímo do druhého kola. V něm porazil ve dvou setech Itala Andrease Seppiho, ve středu si ve 3. kole poradil s Jihoafričanem Kevinem Andersonem, když sice první set prohrál 1:6, další dva ale vyhrál v poměru 6:3 a 6:4. Stejně starý Francouz využil toho, že se z turnaje odhlásil první hráč světa Roger Federer, na něhož by ve druhém kole pravděpodobně narazil. V prvním kole porazil 2:0 na sety Kypřana Marcose Baghdatise, ve druhém kole stejným způsobem přehrál Rumuna Viktora Haneska. Do zápasu 3. kola vůbec nenastoupil, neboť kvůli problémům s kolenem zápas Japonec Kei Nišikori vzdal.

Ve vzájemné bilanci obou hráčů má navrch Simon, který čtyřikrát vyhrál oproti dvěma vítězstvím Berdycha. Naposledy se však oba hráči střetli před třemi lety ve Valencii, kde vyhrál Simon 2:1 na sety.

Vítěz zápasu se utká s lepším z dvojice Janko Tipsarevič - Jerzy Janowicz, který ve 3. kole překvapivě vyřadil nasazenou trojku Andyho Murrayho.

Oba tenisté jsou na kurtu, zápas začne zhruba ve 14:13.

0:0

Zápas začíná, na podání jde Berdych.

1:0

Berdych na rozdíl od zápasu s Andersonem své první podání bez větších problémů uhájil. Od stavu 40:0 sice Simon dobrou nátlakovou hrou uhrál dva fiftýny, pak ale Berdych stejným způsobem první gem ukončil.

30:40 Bekhendový úder Simona je příliš dlouhý, a Berdych tak má k dispozici první brejkbol zápsu.

40:40 Simon však srovnává, pomohl si servisem, poté poslal forhendový úder do rohu kurtu a Berdychův pokus o prohoz zastavila páska.

1:1

Následně skončily dva Berdychovy údery v síti, resp. v autu, a Simon tak svůj servis i s problémy uhájil.

2:1

Tentokrát Berdych ztratil při svém podání jediný fiftýn. Servis zatím českému hráči funguje na jedničku.

2:2

Simon tentokrát uhrál gem při svém servisu bez problémů, Berdychovi také povolil jen jeden fiftýn.

15:40 Simon má dva brejkboly. Nejprve si natáhl Berdycha na síť a pak jej prohodil bekhendovým úderem po lajně.

2:3

A hned první možnost na zisk brejku Simon po Berdychově bekhendovém úderu do autu proměňuje.

2:4

Simon brejk první čistou hrou v zápase potvrzuje a přibližuje se výhře v prvním setu.

3:4

Simon sice při Berdychově servisu dokázal srovnat na shodu, pak si ale pomohl Berdych dvakrát servisem a tentokrát své podání získal.

40:A Berdych odvrátil dva Simonovy gemboly, naopak po přechodu na síť a snadném voleji má brejkbol.

40:40 Simon jej však odvrací přímým bodem z podání.

40:40 Simon se předvedl dalším přesným prohozem po lajně, pak ale udělal dvojchybu.

40:A Berdych má další brejkbol. Dobrým returnem si připravil útočnou pozici a pak míč poslal do rohu kurtu.

40:40 Simon však opět brejkbol odvrací přímým bodem ze servisu.

40:40 Berdych odvrátil další dva Simonovy gemboly a je tu už sedmá shoda v této hře.

3:5

Berdych se rozhodl riskovat, ale nejprve udělal chybu z bekhendu a pak z forhendu, a Simon tak nekonečnou hru získává pro sebe. Berdych nyní bude podávat na udržení se v prvním setu.

15:40 Simon má dva setboly. Berdych na svého soupeře najít zbraň, stále útočí, ale Simon se dokáže úspěšně bránit. Přišla tak další nevynucená Berdychova chyba z forhendu.

30:40 První setbol Berdych odvrací přesným forhendovým krosem do rohu kurtu.

40:40 A odvrací i ten druhý. Dalo mu to hodně práce, Simona udolal až po čtvrtém úderu na síti.

40:A Simon má po zkaženém Berdychově forhendu další setbol.

40:40 I třetí setbol však odvrátil. Pomohl si servisem a poté úspěšným volejem na síti.

4:5

Svůj druhý gembol naopak Berdych využil a udržel se v boji o první set. Na jeho ukončení však nyní bude podávat Simon.

40:0 Po třech přesně zakončených útocích má Simon další tři možnosti na ukončení setu.

4:6

Po výborném servisu tentokrát Simon využil hned první setbol, a vyhrává tak první set v poměru 6:4.

0:0

Začíná druhý set, na podání jde opět jako první Berdych.

1:0

Berdych vstupuje i do druhého setu lépe, od stavu 30:30 si dvakrát pomohl dobrým servisem.

30:40 Po dobrém returnu a následnému přesnému voleji má Berdych brejkbol.

2:0

A ten na rozdíl od prvního setu hned využívá a poprvé v zápase bere Simonovi servis.

3:0

Berdych vzápětí brejk potvrzuje. Sice prohrával 15:30, pak si ale pomohl přímým bodem ze servisu a následně dvěma náběhy na síť zakončenými přesnými údery do rohu kurtu.

15:40 A další dva brejkboly pro Berdycha, který předvedl povedený kraťas.

40:40 Simon však oba odvrací. Nejprve Berdych returnoval do pásky a pak do zámezí.

40:A Berdych nejprve odvrátil Simonův gembol a vzápětí si po zužitkovaném útoku vypracoval další brejkbol.

40:40 I ten však Simon přímým bodem ze servisu odvrací.

3:1

Simon přece jen svůj servis uhájil a získává první gem ve druhém setu.

4:1

Berdych je naopak při svém podání ve druhém setu suverénní, Simonovi nyní povolil jediný fiftýn.

4:2

Také Simon však nyní povolil na servisu jediný fiftýn.

15:40 Berdychův forhend je dlouhý, a Simon tak má možnost dvou brejkbolů.

4:3

Simon druhý brejkbol využil poté, co Berdych znovu poslal forhendový úder do autu. Francouz si tak bere zpět ztracené podání z úvodu setu.

4:4

Simon s přehledem brejk potvrzuje a po třetí vyhrané hře v řadě srovnává na 4:4.

15:40 Berdych znovu chybuje a Simon má další dva brejkboly.

4:5

Hned první brejkbol Simon využívá, opět bere Berdychovi servis a po pauze bude podávat na postup do semifinále.

0:40 Berdych však reaguje třemi vynikajícími returny díky nímž má tři brejkboly.

40:40 Simon však třemi vynikajícími prvními servisy všechny brejkboly maže.

A:40 Berdychův úder je dlouhý a Simon má mečbol.

Berdych však konec nepřipouští. Útočnou hrou se dostal k síti a výměnu zakončil těžkým volejem.

A:40 Po přímém bodu ze servisem má Simon další mečbol.

4:6

Simon druhý mečbol esem proměňuje a po páté vyhrané hře v řadě vítězí ve druhém setu 6:4, a tím si zajišťuje postup do semifinále.

Tímto se s vámi loučím a u online reportáží z víkendového finále Fed Cupu se těším na shledanou.