reklama
17:00 • Wimbledon • 3. kolo
3:1
(4:6, 6:0, 6:3, 7:6)
Hlavička - Tomáš Berdych
Tomáš Berdych
Pablo Andujar - hlavička
Pablo Andujar

Dobré odpoledne, vítejte u online reportáže z grandslamového Wimbledonu. Ve třetím kole se utká Tomáš Berdych se Španělem Pablo Andujarem. Utkání by mohlo začít zhruba kolem 16:35, hned po skončení duelu ženského singlu Bacsinszky - Lisicky.

Tomáš Berdych

ATP: 6.

Věk: 29 (17. 09. 1985)

Držení rakety: pravák

Tomáš Berdych ve druhém kole na Wimbledonu 2015 Tomáš Berdych ve druhém kole na Wimbledonu 2015 | Foto: Reuters

Pablo Andujar

ATP: 37.

Věk: 29 (23. 01. 1986)

Držení rakety: pravák

Pablo Andujar - hlavička Pablo Andujar - hlavička

V dnešním souboji o nejlepší šestnáctku turnaje se česká tenisová jednička utká se Španělem Pablem Andujarem, který v předchozím kole v pěti setech přehrál Lukáše Rosola.

BerdychAndujarem se na okruhu ATP potkali již třikrát, dvakrát byl úspěšnější Tomáš, v posledním vzájemném duelu bral výhru Španěl. Právě poslední zápas ve valencijské hale by měl být pro Berdycha velkým varováním, v prvním kole tamního turnaje totiž domácí tenista českého hráče jednoznačně smetl a povolil mu jen pět gamů.

22.10.14 Andujar – Berdych 2:0 (6:3, 6:2)

30.10.13 Andujar – Berdych 0:2 (2:6, 5:7)

01.10.13 Andujar – Berdych 0:2 (4:6, 1:6)

Začátek utkání je posunut na 17:00. Na kurtu č. 2, kde utkání rozehraje i Tomáš Berdych, hraje zatím Bacsinszkyová s Lisickou ve druhé sadě 3:1. První set vyhrála Bacsinszkyová, za malou chvíli tak už může byt konec.

Za pár okamžiků by utkání mohlo začít i pro obhájkyni trofeje Petru Kvitovou, která nastoupí hned po duelu Groth - Federer. Zápas budete moci sledovat rovněž na webu Aktuálně.cz ZDE.

Petra Kvitová ve druhém kole Wimbledonu 2015 Petra Kvitová ve druhém kole Wimbledonu 2015 | Foto: Reuters

Zpět ale k Tomáši Berdychovi. Jak již bylo napsáno, v posledním vzájemném duelu kraloval na tvrdém povrchu v hale Španěl. Tráva je ale přece jen něco jiného a to rodák z Valašského Meziříčí dobře ví: "Určitě to není travař. Hlavní bude se držet věcí, které vycházejí a díky kterým se mi daří vyhrávat hodně zápasů," říká Berdych před utkáním. Španělský antukář rozhodně není tenistou, kvůli kterým by česká hvězda a její tým vymýšleli jakoukoli speciální taktiku. Více ZDE.

Tomáš Berdych ve druhém kole na Wimbledonu 2015 Tomáš Berdych ve druhém kole na Wimbledonu 2015 | Foto: Reuters

Před pár okamžiky ukončila Bacsinszkyová zápas s Lisickou svou výhrou ve dvou setech. Nic už tedy nebrání tomu, aby za malou chvíli nastoupil k utkání Tomáš Berdych a Pablo Andujar.

V předešlém druhém kole slavného turnaje na Berdycha čekal francouzský veterán Nicolas Mahut. Za hodinu a čtyřicet sedm minut však bylo hotovo. Tomáš se s Francouzem nepáral a vyprovodil ho z kurtu jasným výsledkem 3:0 na sety. Stejný výkon založený na perfektním servisu a hry bez chyb by česká jednička rozhodně chtěla zopakovat i dnes.

Pokud by dnes Tomáš Berdych potvrdil papírové předpoklady a postoupil by do osmifinále, narazil by tam na dalšího Francouze, a to na Gilese Simona nebo Gaela Monfilse. Tenisté nasazení jako čísla 12 a 18 zatím prokazují v Londýně skvělou formu. A pokud by český tenista teoreticky zvládl i osmifinálovou bitvu s francouzským sokem, čekal by ho ve čtvrtfinále s největší pravděpodobností legendární Švýcar Roger Federer. "Na to nemyslím, abych tam byl, musím porazit ještě dva soupeře. Je třeba přemýšlet vždy o jednom konkrétním nadcházejícím utkání," nechal se slyšet Tomáš Berdych. Teď je na řadě Andujar.

Oba tenisté se již rozcvičují na travnatém povrchu.

Tomáš Berdych a Pablo Andujar se ještě krátce občerstvují, za malou chvíli utkání začne podáním česká jednička.

Utkání právě začalo.

15:0 Tomáš začíná esem, což potvrdilo i jestřábí oko!

15:15 Berdych poslal svůj forhend do autu.

30:15 První delší výměnu zakončil Španěl do sítě.

40:15 Berdych svého soka přestřílel od základní čáry a jde za ziskem prvního gemu.

1:0

Berdych si připisuje na síti vítězný volej a vede! Podávat jde Andujar.

15:0 Berdych trefil return rámem rakety.

reklama