reklama
16:30 • Portugal Open • Finále
1:2
6:0, 5:7, 1:6
Hlavička - Tomáš Berdych
Tomáš Berdych
Carlos Berlocq - hlavička
Carlos Berlocq

Dobré odpoledne, vítejte u online reportáže z tenisového turnaje v portugalském Oeiras. Dnes se budeme věnovat finálovému duelu a boji Tomáše Berdycha o desátý titul kariéry. Soupeřem českého hráče ve finále Portugal Open je Argentinec Carlos Berlocq. Utkání začíná v 16:30.

Než začne samotný zápas, zkraťte si chvíli s atraktivní fotogalerií mapující patnáctku nejkrásnějších tenistek současného světa.

Ale pojďme už zpět k Berdychovi. Ten se na turnaj v Oeiras přihlásil na poslední chvíli. Pořadatelům se odhlásil Wawrinka a tak dali českému tenistovi divokou kartu. Berdych plní roli nasazené jedničky.

A plní ji dobře. Na turnaji sehrál tři zápasy, dva jednoznačné a jeden dramatický. Ve druhém kole smetl Inda Devvarmana a v semifinále Rumuna Hanesca. Jen ve čtvrtfinále měl starosti, když musel otáčet zápas s Argentincem Mayerem.

"Je fantastické si zase zahrát finále, moc se na to těším. Je to vždy potěšení na konci týdne. Rád bych odtud jel do Madridu s titulem," řekl wimbledonský finalista z roku 2010. Zahraje si už dvaadvacáté finále kariéry.

Turnaj Masters, Monte Carlo: Tomáš Berdych Foto: Reuters

Berdych postoupil do svého třetího finále v této sezoně. Letos už vyhrál turnaj ATP 500 v Rotterdamu a byl ve finále na další 'pětistovce' v Dubaji. Pokud dnes uspěje nedaleko Lisabonu, získá teprve podruhé v kariéře dvě trofeje během jedné sezony. Tak úspěšným rokem pro něj byla jen sezona 2012.

V dnesním finále se Berdycha pokusí zastavit dvaašedesátý hráč světa, jednatřicetiletý Carlos Berlocq. Argentince český tenista porazil ve všech třech vzájemných duelech, naposledy v Davis Cupu v roce 2012.

Argentinský tenista Carlos Berlocq v semifinálovém utkání Davis Cupu 2012 s Čechem Tomášem Berdychem. Argentinský tenista Carlos Berlocq v semifinálovém utkání Davis Cupu 2012 s Čechem Tomášem Berdychem. | Foto: Reuters

"Věřím ve vítězství, ale čeká mě v každém případě skvělý antukář. Budu se muset maximálně soustředit na svůj výkon a bude rozhodující, jak se dostanu ke své hře," uvedl Berdych.

Utkání začíná, podává Tomáš Berdych!

15:15 při servisu českého hráče.

30:15 Skvělý servis nemohl Argentinec mít.

30:30 Ovšem teď se Berlocq blýskl výborným forhendem k čáre.

40:30 Berdych zatím odvrací hrozbu brejkbolu.

40:40 Shoda. Berlocqovi se podařil forhendový winner.

A:40 Berdych skvěle dávkoval své forhendy tu do jednoho, pak zase do druhého rohu.

40:40 Vzápětí ale jeho forhend zastavuje síť.

A:40 K Berdychově stopvoleji nestihl argentinský tenista doběhnout včas.

1:0

Vítězným forhendem ukončil Tomáš Berdych první hru utkání.

0:15 Berlocq měl na síti k dispozici jasnou tutovku, ale trestuhodně minul.

15:15 Berdych musel hrát hluboko ve dvorci nízký míč a nedokázal jej přehodit přes síť.

Aleš Vávra
Aleš Vávra
4. 5. 2014
reklama