Hlavička - Tomáš Berdych
Tomáš Berdych
Thiemo De Bakker na tenisovém French Open 2013
Thiemo de Bakker

Dobré odpoledne, vítejte u online reportáže z utkání tenisového turnaje v londýnském Queen´s Clubu. Do travnaté části sezony dnes vstoupí česká jednička Tomáš Berdych, který ve druhém kole prestižního podniku změří síly s Nizozemcem Thiemo de Bakkerem. Zápas by měl na centrkurtu začít kolem půl druhé.

Tomáš Berdych se v Queen´s Clubu představí jako nasazená dvojka. Jedničkou je domácí Andy Murray. Právě o vztahu ke skotskému sokovi, o vítězství v Davis Cupu a dalších tématech mluvil český tenista s britským deníkem The Telegraph - článek si přečtěte ZDE.

Radost Tomáše Berdycha na tenisovém turnaji v Miami Radost Tomáše Berdycha na tenisovém turnaji v Miami. | Foto: Reuters

Nizozemec de Bakker je o tři roky mladší než sedmadvacetiletý Berdych a v žebříčku ATP mu patří 91. místo. Český tenista se s ním na okruhu potkal zatím pouze jednou, v roce 2010 jej snadno porazil na tvrdém povrchu v americkém Miami.

Thiemo De Bakker na tenisovém French Open 2013 Thiemo De Bakker na tenisovém French Open 2013. | Foto: Reuters

Berdych má letos na trávě co napravovat. Loni totiž zažil vůbec svou nejhorší travnatou sezonu v kariéře. Na Wimbledonu i olympijských hrách vypadl hned v prvním kole.

Celkově je ale tráva jeho neúspěšnějším povrchem. Na tomto podkladu vyhrál 70 procent utkání a v roce 2010 si zahrál finále Wimbledonu, což byl jeho největší úspěch na grandslamových turnajích. V Queen´s Clubu Berdych dlouho nehrál, naposledy se do zdejšího podniku zapojil před osmi lety.

Tomáš Berdych při vítězném duelu s Djokovičem v Římě Tomáš Berdych při vítězném duelu s Djokovičem v Římě. | Foto: Reuters

"Naposledy jsem tady byl v úplně jiné pozici. Dostal jsem se do soutěže na poslední chvíli a teď jsem druhý nasazený. Jsem rád, že jsem zpět, protože je to neobyčejné místo. A kurty jsou tady perfektní, protože jsou stejné na začátku i na konci turnaje, a jsou tak ideální na úvod sezony na trávě," řekl před turnajem rodák z Valašského Meziříčí.

Utkání mezi Berdychem a De Bakkerem začne na centrkurtu po skončení duelu Hewitt - Dimitrov. Australan zatím vede 6:4 a 2:0.

Australan Hewitt vyřadil Bulhara Dimitrova po setech 6:4, 6:3. Utkání Tomáše Berdycha tedy začne zhruba za čtvrt hodiny.

Utkání začíná, jako první si bere míčky český tenista.

15:0 De Bakker se pokusil o vítězný úder po lajně a nebyl úspěšný.

30:0 První Berdychovo eso.

30:15 Nizozemec dobře zareagoval na druhý servis soupeře a Berdych poté zahrál do sítě.

40:15 Berdych napálil z výšky drtivý bekhend.

1:0

Tomáš Berdych si bez sebemenších problémů udržel servis a vede 1:0.

0:15 Berdych se dostal do výměny po prvním servisu soupeře a byl v ní jasně lepší.

0:30 Nizozemec je v úvodu nervózní.

15:30 Berdychovi se nepovedl return.

15:40 Berdych zahrál z forhendu vynikající vítězný míč, který rotoval ven z kurtu. Dva brejkboly.