Tomáš Berdych - Sergej Stachovskij

Tomáš Berdych
2:0
Sergej Stachovskij

Dobré odpoledne, vítejte u online reportáže z tenisového turnaje v Dubaji. Sledovat budeme nejprve utkání české jedničky Tomáše Berdycha. Ten se o postup do čtvrtfinále střetne s Ukrajincem Sergejem Stachovskim. Zápas by měl začít krátce po 13. hodině, ale záleží na skončení předchozího duelu na centr kurtu.

Utkání mezi Tunisanem Džazirím a Indem Devarmanem právě skončilo vítězstvím prvního jmenovaného, a tak už za pár minut dorazí na kurt český tenista a jeho dnešní soupeř.

Osmadvacetiletý Ukrajinec svého o osm měsíců staršího soupeře ještě nikdy neporazil. Utkali se spolu dvakrát. V roce 2010 v Torontu i o dva roky později v Indian Wells vždy Berdych zvítězil.

Tomáš Berdych na turnaji v Rotterdamu
Tomáš Berdych na turnaji v Rotterdamu | Foto: Reuters

Berdych má letos výbornou formu. Po vyřazení v semifinále Australian Open ještě neokusil hořkost porážky. Dnes může dosáhnout na deváté vítězství v řadě.

V prvním kole turnaje v Dubaji si Čech snadno poradil s málo známým Rumunem Copilem. A napodobili jej také Lukáš Rosol a Radek Štěpánek. I oni dnes budou bojovat o postup do čtvrtfinále. Štěpánek se utká s Federerem (online reportáž sledujte zde) a Rosol vyzve Rusa Tursunova.

Lukáš Rosol už svůj zápas v Dubaji zahájil a vede si dobře. Rusa Tursunova v prvním setu porazil poměrem 6:4.

Lukáš Rosol na turnaji v Dauhá
Lukáš Rosol na turnaji v Dauhá | Foto: Reuters

Berdych a Stachovskij už jsou na dvorci a rozehrávají se. Jejich zápas začne za několik minut.

Utkání začíná, podávat jde Tomáš Berdych.

15:0 Hned úvodní míček nabídl drama. Stachovskij skvěle zkrátil hru, Berdych ale nastartoval své nohy, udělal skluz a míč vrátil do protipohybu soupeře. Čech skončil na zemi, ale je v pořádku.

30:0 Nádhera! Dlouhá výměna tvrdých úderů skončila Berdychovým winnerem z forhendu do rohu.

30:15 První chyba českého hráče, bekhend skončil v síti.

30:30 A vzápětí další. Tentokrát z forhendu za základní čáru.

40:30 Naštěstí ale chybuje také soupeř.

1:0

Berdych získává první hru dnešního utkání - 1:0.

15:0 Ukrajinec šel hned po servisu k síti, zaskočil soupeře a vychutnal si smeč.

15:15 Viděli jsme první dvojchybu utkání.

15:30 Stachovskij chybuje na bekhendu.

15:40 Berdych si aktivní hrou vypracoval první dva brejkboly!

2:0

A skvělým returnem hned první proměňuje! Berdych vede 2:0.

0:15 Tentokrát Berdych na skvostný kraťas soupeře neměl.

15:15 Berdychovi zatím příliš nejde první podání, teď si pomohl druhým, při kterém zariskoval.

30:15 Jako bych to přivolal. První eso!

40:15 Berdych drtivými forhendy zahnal soupeře do kouta a pak zakončil do odkryté části dvorce.

3:0

Zatím není co řešit. Berdych suverénně potvrdil brejk a hýčká si pohodlné vedení 3:0.

Tomáš Berdych na turnaji v Dubaji 2014
Tomáš Berdych na turnaji v Dubaji 2014 | Foto: Reuters

15:0 Berdychův slajzovaný bekhend nebyl přesný.

30:0 Berdych chtěl zaútočit z returnu, ale trefil jen síť.

40:0 Ukrajinec se prosadil precizním bekhendovým volejem.

3:1

Stachovskij tentokrát na servisu nezaváhal a čistou hrou snižuje na 1:3.

0:15 Berdychův úder byl příliš dlouhý.

15:15 Berdych si po zahlášeném autu dlouho rozmýšlel, jestli si vezme jestřábí oko. Nakonec vzal a udělal dobře, byl to vítězný míč.

15:30 Teď ale přichází další chyba a šance pro Stachovského...

15:40 Berdych je znovu nepřesný a nabízí soupeři první dva brejkboly.

3:2

Náskok brejku je pryč. Stachovskij nyní využil slabší chvíle českého favorita a snižuje na 2:3.

Sergij Stachovskij si fotí stopu míčku na French Open 2013
Sergij Stachovskij si fotí stopu míčku na French Open 2013 | Foto: Reuters

0:15 Berdych šel na síť, soupeř ho zkusil prohodit křížem, ale těsně minul.

0:30 Stachovskij kazí bekhend a vypadá rozčileně.

15:30 To je škoda. Berdych byl včas u krátkého míčku, ale bekhendem mířil mimo.

15:40 Tohle bylo ovšem dokonalé. Berdych soupeře prohodil po čáře a má dva brejkboly!

30:40 Výborný servis Ukrajince.

4:2

Berdych odpovídá stylově, opět si bere servis svého soupeře. Díky dvojchybě, po které je Ukrajinec hodně konsternovaný. Druhý servis se totiž od pásky odrazil mimo.

0:15 Český tenista kazí bekhend. Ten dnes není jeho nejsilnějším úderem.

15:15 Berdych šel po servisu dopředu a prosadil se tvrdým forhendovým volejem.

30:15 Další vynikající forhend Berdycha.

40:15 Ukrajinec odflákl return.

5:2

A Berdych drtivým servisem potvrzuje předchozí brejk. Stav je 5:2.

15:0 Stachovskij začíná na servisu úspěšně.

15:15 Vzápětí ale posílá technický bekhendový úder mimo.

15:30 Stachovskij je oceňován pro svůj výborný volej, teď to ovšem nepotvrdil.

15:40 Úžasný vítězný return Berdycha. Dva setboly jsou na světě!

6:2

Tomáš Berdych potřetí v úvodní sadě sebral svému soupeři servis a vítězí poměrem 6:2. Výborná práce českého tenisty.

0:15 Ukrajinec začíná druhou sadu vynikajícím výkonem u sítě. Tentokrát byly jeho voleje famózní.

15:15 Berdych srovnává díky přímému bodu z podání.

30:15 Ukrajinec pálil z forhendu do sítě.

30:30 Také třetí nasazený tenista ale chybuje.

40:30 Berdych se spíše bránil, ale jeho defenzivní úder dopadl přesně na čáru.

1:0

Tomáš Berdych vstupuje do druhé sady úspěchem na servisu - 1:0.

Lukáš Rosol je ve čtvrtinále! Český tenista porazil Rusa Tursunova po setech 6:4 a 7:6. O postup mezi čtyři nejlepší tenisty si v Dubaji zahraje s vítězem duelu Federer - Štěpánek.

Lukáš Rosol podlehl Novaku Djokovičovi i na turnaji v Pekingu
Lukáš Rosol podlehl Novaku Djokovičovi i na turnaji v Pekingu | Foto: Reuters

15:15 při podání Sergeje Stachovského.

15:30 Berdych překvapil soupeře returnem pod nohy.

30:30 Českému hráči se nepovedl bekhend, byl příliš dlouhý.

30:40 Berdych má po vítězném forhendu další brejkbol!

40:40 Sám ho ale zahazuje nepřesným bekhendem.

40:A Ovšem na svůj forhend se rodák z Valašského Meziříčí může spolehnout. Je tu další brejkbol.

40:40 Stachovskij použil kraťas a udělal dobře.

40:A Po dobrém returnu má Berdych třetí brejkbol.

2:0

Berdych stejně jako v první sadě hned na úvod bere soupeři servis. Celkem už prolomil Ukrajincovo podání čtyřikrát.

15:15 při podání českého tenisty.

30:15 Ukrajinec selhal na bekhendu, tvrdé údery Berdycha mu dělají velké problémy.

40:15 Tady není šance! jeden roh, druhý roh a Berdych připisuje winner.

3:0

Berdych pokračuje v suverénním výkonu, potvrzuje brejk a vede 6:2 a 3:0.

15:0 Stachovskij zazářil na síti, Berdychovy prohozy byly tvrdé, Ukrajinec ale na všechny dosáhl a bodoval.

30:0 A totéž zopakoval i v další výměně.

40:0 Jedna z mála Berdychových chyb na forhendu.

3:1

Stachovskij získává teprve třetí hru v utkání a druhou na svém servisu. Zatím sledujeme stejný scénář jako v první sadě.

30:0 Berdych nechce dát soupeři nejmenší šanci na zvrat.

40:0 Zatím jasná záležitost při servisu českého tenisty.

4:1

Pěkná výměna ukončila hru. Berdych doběhl kraťas, poté i lob a nakonec bodoval úderem pod nohy nabíhajícího Stachovského - 4:1.

0:15 Fantastický Berdychův prohoz! Z plného běhu, bekhend po čáře, kolem na síti operujícího soupeře.

0:30 Stachovskij už zřejmě příliš nevěří, že dnes může proti silnému soupeři uspět.

15:30 Berdychův bekhend končí v síti.

15:40 Berdych má po dalším winneru dva brejkboly!

30:40 Čech přehnal razanci a jeho forhend letěl daleko za.

5:1

Tomáš Berdych bere opět soupeři servis, vede 5:1 a bude podávat na postup do čtvrtfinále turnaje.

15:0 Souboj křížných kraťasů pro Berdycha. Ukrajinec těsně minul.

30:0 Přímý bod z podání.

40:0 Ukrajinec nezvládl volej. Berdych má tři mečboly!

6:1

Je konec. Berdych smetl z kurtu Stachovského ani ne za hodinu po setech 6:2 a 6:1. Ve čtvrtfinále se utká s Francouzem Jo-Wilfriedem Tsongou.

Tomáš Berdych potvrdil svou letošní dominanci a nedělal si žádné problémy. Stejně jako Lukáš Rosol tedy zatím v Dubaji neztratil ani set. Gratulujeme.

Nezapomeňte, že od 16 hodin budeme živě sledovat také utkání mezi Rogerem Federerem a Radkem Štěpánkem - zde.

To je prozatím vše. Děkuji za pozornost a přeji pěkný den.