reklama
18:00 • Masters v Monte Carlu • 2. kolo
2:0
7:5, 6:4
Hlavička - Tomáš Berdych
Tomáš Berdych
Dmitrij Tursunov - hlavička
Dmitrij Tursunov

Dobré odpoledne, vítejte u online reportáže z tenisového turnaje série Masters 1000 v Monte Carlu. Do antukové sezony dnes vstupuje česká jednička Tomáš Berdych, jehož soupeřem ve druhém kole bude Rus Dmitrij Tursunov. Utkání by mělo začít po páté hodině odpoledne.

Tomáš Berdych v Monte Carlu porazil Murrayho Foto: Reuters

Tomáš Berdych s Tursunovem se dostanou na kurt až po utkání mezi Gaëlem Monfílsem a Kevinem Andersonem, jež právě začíná. Na centrkrutu jsou o zápas dál a známe už dva osmifinalisty turnaje: mezi šestnáct nejlepších prošli Jo-Wilfried Tsonga a Novak Djokovič, jenž za 45 minut rozmetal kvalifikanta Alberta Montaňese 6:1, 6:0.

Centrkurt v Monte Carlu Centrkurt v Monte Carlu | Foto: Reuters

Francouz Monfils si v první sadě poradil s jihoafrickým dlouhánem Andersonem poměrem 6:4 a potvrdil tak, že antuka je jeho oblíbeným povrchem. Vždyť v loni šokoval v prvním kole French Open Tomáše Berdycha.

Další dva čeští tenisté si v Monte Carlu zahrají druhé kolo až zítra. Radek Štěpánek se postaví legendě, Rogeru Federerovi. A tento zápas vám jistě nabídneme v online reportáži. Lukáše Rosola čeká bitva s Francouzem Llodrou.

Pojďme ale k utkání Tomáše Berdycha. Jeho dnešní soupeř, jednatřicetiletý Rus Tursunov, určitě není rád, že mu los přisoudil právě českou jedničku. Vzájemná bilance je totiž naprosto jednoznačná, 7:1 pro Berdycha. Ruský hráč Čecha porazil jedinkrát před dlouhými osmi lety.

Tomáš Berdych - Roger Federer finále v Dubaji Tomáš Berdych - Roger Federer finále v Dubaji | Foto: Reuters

V loňské sezoně se Berdych s Tursunovem střetl dvakrát a výsledky hovoří za vše. Čtvrtfinále v Dubaji - 6:3, 6:2. Semifinále v Marseille - 6:2, 6:1.

Tomáš Berdych má před antukovou částí sezony zajímavé vyhlídky. Posun na čtvrté místo žebříčku totiž vypadá poměrně reálně. V Monte Carlu rodák z Valašského Meziříčí obhajuje jen 3. kolo, na Roland Garros je to po loňském propadáku ještě příznivější. Více čtěte ZDE.

 

Tomáš Berdych vs Roger Federer - finále v Dubaji Tomáš Berdych vs Roger Federer - finále v Dubaji | Foto: Reuters

Dalším osmifinalistou Masters v Monte Carlu je nasazená šestka David Ferrer. Španělský tenista smetl z dvorce Francouze Chardyho po setech 6:3 a 6:0.

Gäel Monfils proměnil v tie-breaku druhé sady hned svůj první mečbol a vyřadil tedy Kevina Andersona po setech 6:4 a 7:6. Znamená to, že Tomáš Berdych a Dmitrij Tursunov zahájí svůj duel cca za dvacet minut.

Oba protagonisté zápasu už jsou na dvorci, proběhl los a začíná předzápasová rozehra.

Utkání začíná, na podání jde jako první Tomáš Berdych.

15:0 Eso na úvod.

30:0 Dlouhou výměnu ukončil Berdych vítězným bekhendem.

40:0 Return Tursunova zastavila síť.

1:0

Čistou hrou ovládl český tenista úvodní gem - 1:0.

15:0 Tursunov začal na servisu velmi aktivně a došel si pro vítězný volej.

30:0 Berdych trefil bekhend rámem rakety.

30:15 Rus si připisuje první dvojchybu.

30:30 Berdych returnoval až na základní čáru, což Rusa překvapilo.

40:30 Berdychův return letěl těsně za.

Aleš Vávra
Aleš Vávra
15. 4. 2014
reklama