reklama
15:15 • SP v biatlonu • Ruhpolding

ŽIVĚ Stíhačka biatlonistek v Ruhpoldingu.

Dobré odpoledne, vítejte u online reportáže ze Světového poháru v biatlonu. Po včerejším sprintu budeme v německém Ruhpoldingu sledovat stíhací závod žen. Začátek je naplánován na 15:15.

Po mužích se na trať dlouhou 10 kilometrů vydají i ženy. Do stíhacího závodu vyrazí postupně celkem 60 biatlonistek, mezi kterými bude i pět Češek. Startovat se bude v rozestupech, v jakých dojely ve včerejším sprintu. 

Čekají je čtyři střelecké položky. Dvě v leže a následně dvě ve stoje. Za každou netrefenou ránu bude následovat 150 metrů dlouhý trestný okruh.

Největším českým želízkem v ohni bude Gabriela Soukalová, která včera doběhla druhá se ztrátou dvou desetin sekundy na vítěznou Franzisku Hildebrandovou. Takto vypadaly stupně vítězek...

#sprint #FranziskaHildebrand #GabrielaSoukalova #KaisaMakarainen #podium #ruhpolding #biathlon

Fotka zveřejněná uživatelem @kristinarusbiathlon,

České ženy rozhodně mají co dělat, aby dnes nebyly zastíněny výkonem mužů. Ti se totiž poprvé v sezoně dokázali výrazněji prosadit, když Michal Šlesingr dojel třetí a Ondřej Moravec osmý.

Startovní listina dnešní stíhačky bude vypadat následovně: 1. Hildebrandová, 2. Soukalová +0, 3. Makarainenová +2, 4. Dahlmeierová +3, 5. Podčufarovová +22, 6. Wiererová +23 ... 9. Vítková +36, 20. Puskarčíková +1:16, 42. Charvátová +1:47 a 59. Landová +2:29.

Včera v extrémně vyrovnaném průběhu závodu Soukalové fatálně uškodila událost z první střelecké položky. Při odjezdu zapomněla česká hvězda na koberci hůlku a ztratila několik vteřin. Jak sama řekla, je zkráta zmatkař a podobné nepříjemnosti k ní patří. Snad se jich dnes znovu nedočkáme.

Gabriela Soukalová zapomíná v Ruhpoldingu hůlku na střelnici Gabriela Soukalová zapomíná v Ruhpoldingu hůlku na střelnici | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Na to, jak si české barvy stojí v celkovém pořadí Světového poháru se můžete podívat v naší grafice ZDE.

Zbývají nám poslední minuty do startu. Biatlonistky se již řadí ve startovní bráně.

Stíhací závod žen byl zahájen! Hildebrandová, Soukalová, Makarainenová a Dahlmeierová právě vyrazily na trať.

Odstartováno má už i Podčufarovová a Wiererová.

Na trať vyrazila rovněž i Veronika Vítková.

S dvacítkou se kupředu vydává i Eva Puskarčíková.

Na stíhačku už vyrazily i Lucie Charvátová a Jitka Landová. Pro ty bude dnešní závod velmi těžký.

Čelo závodu se už blíží na mezičas na prvním kilometru. Pospolu jedou Hildebrandová, Soukalová, Makarainenová a Dahlmeierová.

Naprosto stejný odstup mají pátá Wiererová a šestá Podčufarovová.

Sedmá je Veronika Vítková, ztráta činí 35 vteřin.

Do čela se teď posouvá Soukalová a na nějakých 10 metrů odskočila soupeřkám.

Je tu první střelba závodu!

SoukalováDahlmeierová a Makarainenová bezchybné! Naopak Hildebrandová musí na jedno trestné kolo.

reklama