reklama
12:45 • SP v biatlonu • Ruhpolding

ŽIVĚ Stíhačka biatlonistů v Ruhpoldingu

Dobré den, vítejte u online reportáže ze Světového poháru v biatlonu. Po včerejším sprintu budeme v německém Ruhpoldingu sledovat stíhací závod mužů. Začátek je naplánován na 12:45.

Jako první se na trať vydají muži. Do stíhacího závodu se vydá postupně celkem 60 biatlonistů, mezi kterými budou i čtyři Češi. Startovat se bude v rozestupech, v jakých dojeli ve včerejším sprintu. 

Čekají je čtyři střelecké položky. Dvě v leže a následně dvě ve stoje. Za každou netrefenou ránu bude následovat 150 metrů dlouhý trestný okruh.

Jak jsem řekl, stíhačku dnes pojede i české kvarteto. Na trať se nejprve vydá s číslem 8 Michal Šlesingr, který vystartuje o 45 vteřin za včerejším vítězem Johannesem Boem. Dále pak 12. Michal Krčmář a 13. Ondřej Moravec. Ti mají ztrátu téměř minutovou. Posledním Čechem pak bude s číslem 54 Tomáš Krupčík. Jeho odstup na Boeho už bude výrazný, 1 minuta a 53 sekund.

Včerejší sprint se naopak vůbec nepovedl Jaroslavu Soukupovi, který dojel až 93. A úspěšnou premiéru nezažil ani mladý Adam Václavík, který doběhl do cíle na 75. místě.

Biatlonista Adam Václavík Biatlonista Adam Václavík | Foto: ČTK

Na dnešek původně meteorologové předpovídali pro biatlon nepříznivé podmínky. Podle zpráv z českého tábora se však zdá, že realitě tak špatná nebude.

Na to, jak si české barvy stojí v celkovém pořadí Světového poháru se můžete podívat v naší grafice ZDE.

Do závodu jako první vyrazí norský trojlístek Johannes Boe, Tarjei Boe a Emil Hegle Svendsen. Následovat je bude s minimální ztrátou francouzská raketa Martin Fourcade.

Tribuny se v německém Ruhpoldingu začaly plnit již od časných ranních hodin. I dnes by měla panovat skvělá atmosféra. Podle organizátorů by počet fanoušků měl oproti včerejšku stoupnout.

Biathlonweltcup in Ruhpolding 😍❄ #biathlon #weltcup #2016 #ruhpolding #snow

Fotka zveřejněná uživatelem Bernadette (@berna.sch),

"Jsem strašně rád, že je mužský tým konečně tam, kde by měl být. Bude to ohromně zajímavý stíhací závod. Mohlo to být ještě lepší, je to tam nalepené po vteřinkách," zhodnotil včerejší sprint v telefonickém rozhovoru pro Českou televizi šéftrenér reprezentace Ondřej Rybář. Uvidíme, na kolik se jeho prognóza naplní.

Start dnešního závodu byl odložen o 10 minut. Na trať se tak první biatlonisté vydají ve 12:55. Důvodem zpoždění je zřejmě úprava trati.

Včera vinou nemoci nestartovali Ole Einar Björndalen a Simon Schempp. Logicky tak nemůžou nastoupit ani dnes. Jejich start v zítřejším závodu s hromadným startem však vyloučen není.

Biatlonisté už přicházejí na start. V průběhu několika málo minut by se mělo začít.

Vše je připraveno ke startu stíhacího závodu. Vedoucí norské trio již stojí ve startovní bráně.

Stíhací závod mužů byl zahájen! Johannes Boe právě vyrazila na trať.

Následují ho Tarjei Boe, Svendsen a Martin Fourcade.

Startuje i rakouské trio Grossegger, Eder a Landertinger.

Za nimi peláší Michal Šlesingr.

Na trati jsou již i další Češi, Michal Krčmář a Ondřej Moravec. Za malou chvíli vyrazí i Tomáš Krupčík.

První mezičas 1,1 kilometru: V čele se nic nemění. Pospolu jedou bratři Boeovy, které stíhají Svedsen a Fourcade. Šlesingr je aktuálně osmý, jede ve trojici s Landertingerem a Birnbacherem. Od startu už nabral ztrátu pěti vteřin.

reklama