15:00 • SP v biatlonu • Anterselva

ŽIVĚ České biatlonistky usilují ve štafetě o zlatý hattrick

Dobré odpoledne, vítejte u online reportáže ze Světového poháru v biatlonu. Program zastávky v italské Anterselvě uzavře štafetový závod žen na 4 x 6 kilometrů. Začínáme v 15:00.

České biatlonistky budou v naprostém středu dění. Vyhrály totiž minulé dvě štafety Světového poháru a jednoznačně vévodí celkovému hodnocení. Dnes jim půjde o získání slavného zlatého hattricku.

České biatlonistky vyhrály štafetu v Oberhofu České biatlonistky vyhrály štafetu v Oberhofu | Foto: ČTK

Češky pojedou v obvyklé, tedy nejsilnější sestavě: Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Jitka Landová, Veronika Vítková.

V Hochfilzenu dojely české reprezentantky třetí, v Oberhofu a Ruhpoldingu pak zvítězily. Především fenomenální triumf na poslední německé zastávce nahnal velký strach zbytku startovního pole.

Není tedy divu, že mají Češky startovní číslo jedna. Na startu bude celkem 21 štafet, mezi ty favorizované lze jistě řadit Německo, Itálii, Norsko či Bělorusko.

Počasí je slunečné, ale fouká mírný vítr, který by mohl nadělat závodnicím určité problémy. Tak uvidíme, jak se s tím biatlonistky vyrovnají.

Na startu už je připravená Eva Puskarčíková a její soupeřky na prvním úseku. Například Němka Hildebrandová či Běloruska Skardinová.

Závod byl zahájen!

Hromadný start proběhl bez problémů, Eva Puskarčíková vyrazila velmi energeicky, stejně jako Skardinová a Hildebrandová.

Česká biatlonistka se po prvním táhlém stoupání drží na třetím místě.

Mezičas 1,1 km: 1. Německo, 2. Bělorusko, 3. Francie, 4. Norsko, 5. ČR, 6. Rusko.

Ruska Romanovová těsně po mezičasu ve stoupání zahákla lyži a upadla. To je nepříjemnost na začátek pro jednu z favorizovaných štafet.

Puskarčíková se zase vytáhla na třetí příčku, zatím drží kontakt s absolutní špičkou, a to je nejpodstatnější.

Franciska Hildebrandová už přiváží své soupeřky na stadion. Budeme sledovat první střelbu...

Hildebrandová byla nejrychlejší, také Norka to zvládla výborně.

Puskarčíková minula hned první dvě rány, pak seřídila mířidla a dvě dobití zvládla velmi rychle. Češka odjíždí na osmém místě se ztrátou 16 sekund.

Na první místo se po první střelbě dostaly Bulharky, druhé je Německo a třetí Norsko.

Němka Hildebrandová už se přehnala přes Bulharku, která vůbec nestačí a propadá se pořadím stále níž. Teď je až devátá. Puskarčíková se dostala na sedmé místo, ztráta je 14,8 sekundy.

Německá biatlonistka si vypracovala slušný náskok šesti vteřin před druhou Běloruskou Skardinovou a třetí Američankou Dunkleeovou. Čtvrtá Džymová z Ukrajiny ztrácí patnáct vteřin, za ní už jede pátá Puskarčíková.

Je tu druhá střelba... Jak si závodnice povedou na stojce? Začne Hildebrandová.