Mistrovství Evropy • Čtvrtfinále • 20:00

Česko - Španělsko

Česko
58:75
Španělsko

Dobrý den, vítejte u online přenosu ze zápasu čtvrtfinále basketbalového ME žen mezi Českou republikou a Španělskem. Utkání začíná ve 20 hodin.

Hráčky mají ve čtvrtfinále zvýšenou motivaci, jelikož je šampionát také kvalifikací na mistrovství světa. Tam postoupí jen pět nejlepších týmů.

Český tým si v hlavní části turnaje nijak extra dobře nevedl. V základní skupině dvakrát vyhrál, když po porážce od Bělorusek zdolal Litevky a Chorvatky. V další fázi porazil i Britky, což nakonec rozhodlo o postupu do play off. S Francií a Srbskem však výběr Lubora Blažka prohrál a do vyřazovacích bojů jde ze čtvrtého místa.

Naopak Španělky vyhrály všech šest duelů a logicky vstupují do zápasu v roli velkých favoritek.

Česko: Zrůstová, Bortelová, Hanušová, Burgrová, Bartoňová, Hejdová, Elhotová, Vyoralová, Kulichová, Pecková, Hindráková.

Španělsko: Nichollsová, Limaová, Dominguezová, Torrensová, Ouvinaová, Palauová, Aguilarová, Xargayová, Gilová, Valdemorová, Lyttleová, Casasová.

2.

Po přihrávce od Bortelové skóruje Kulichová - 4:0.

2.

Na druhé straně střílí první body Španělek Xargayová - 4:2.

3.

Lyttleová srovnává - 4:4.

3.

Španělky otáčejí, první trojkou zápasu se o to zasloužila Torrensová - 4:7.

4.

Stejná hráčka přidává další dva body - 4:9.

4.

A třetí příspěvek Torrensové v krátkém čase - 4:11.

4.

Po české ztrátě se prosazuje Lyttleová - 4:13.

4.

Po nadějném vstupu do utkání je tady rázem pyrenejská smršť, to nevypadá dobře a český tým si vzal oddechový čas.

5.

Kulichová snižuje - 6:13.

5.

Jenže na druhé straně kontruje Lyttleová - 6:15.

5.

Češky v útoku ztratily, což Španělky potrestaly trojkou Torrensové - 8:18.

6.

Po faulu Elhotové střílí trestné hody Palauová a je v obou případech úspěšná - 8:20.

7.

A další trojka Torrensové - 8:23.

8.

Lyttleová si připisuje dva body - 8:25.

8.

Český prapor se snaží dvojkou zvednout Burgrová - 10:25.

9.

Za tři body se prosazuje Elhotová, hned je to trochu nadějnější - 13:25.

10.

České hráčky znovu získaly míč, ale pokus Kulichové končí jen na obroučce.

10.

Další neúspěšný útok Burgrové.

10.

Rychlý protiútok se povedl Bartoňové - 15:25.

10.

První čtvrtina skončila.

Až na hrozivých sedmnáct bodů dokázaly utéct Španělky během úvodní desetiminutovky. Po velmi špatném úvodu se Češkám povedla šňůra 7:0 a snížily rozdílů na deset bodů.

11.

Druhá čtvrtina začala.

12.

První minuta druhé části hry body nepřinesla, Elhotová neproměnila trojku, Španělky zase ztratily míč kvůli krokům.

12.

První body tak dává až trojkou Torrensová - 15:28.

13.

Za několik sekund skóruje tato hráčka znovu, to je neuvěřitelné - 15:30.

13.

Za Češka se prosazuje Hindráková - 17:30.

14.

Po trojce Peckové je to o deset bodů - 20:30.

14.

Po chybě Češek se ze střední vzdálenosti prosazuje Lyttleová - 20:32.

15.

A další zaváhání využívá Torrensová - 20:34.

15.

Trojku střílí Pecková - 23:34.

16.

A po ní se za dva body prosazuje také Bortelová - 25:34.

16.

Pět českých bodů v řadě donutilo španělskou lavičku k využití oddechového času.

16.

Španělky pod košem selhaly.

16.

Za dva body se trefuje Burgrová - 27:34.

17.

Razantním zakončením zpod koše ukončuje španělské střelecké trápení Lyttleová - 27:36.

17.

Pecková proměňuje oba trestné hody - 29:36.

18.

Na druhé straně kontruje Torrensová - 29:38.

18.

Tahounka Lyttleová je při chuti a přidává další španělské body - 29:40.

18.

Po horší pasáži si Češky berou oddechový čas.

18.

Po rychlé přihrávce pod koš se prosazuje Elhotová - 31:40.

19.

Po neproměněné trojce Elhotové Češky doskočily, ale s následnou situací si nedokázaly poradit a míč ztrácejí.

19.

Špatně zakončily také Španělky a z následného protiútoku resultoval faul na Bartoňovou. Ta proměňuje oba trestné hody - 33:40.

20.

Dva trestné hody měla k dispozici také Xargayová, ale trefila se jen jednou - 33:41.

20.

Kulichová dál snižuje - 35:41.

20.

Výhodu posledního útoku měly Češky, jenže trojka Bortelové obroučkou nepropadla.

20.

Druhá třetina skončila.

Češky vyhrály druhou čtvrtinu 20:16 a vrátily se zpět do zápasu. Příčinou zlepšení je mnohem důraznější obrana a smělejší počínání v útoku. Zároveň Španělky už nejsou tak suverénní. Český tým tak rozhodně nemusí házet flintu do žita a věřme, že druhý poločas bude ještě hodně dramatický.

21.

Třetí čtvrtina začala.

21.

Češky ukořistily míč a protiútok proměnila Pecková - 37:41.

22.

Na rozdíl dvou bodů snížila Kulichová - 39:41.

23.

Češky znovu získaly míč, ale Pecková trojku netrefila.

24.

Následují chyby při útocích na obou stranách, a tak se skóre nemění. Španělská lavička však není spokojená a bere si oddechový čas.

24.

Bohužel Češky v posledních minutách také dělají zbytečné chyby, to je velká škoda, už mohlo být otočeno.

24.

Elhotová dvěma trestnými hody vyrovnává - 41:41.

25.

Češky fantasticky brání, zejména Kulichová perfektně využívá své centimetry.

25.

Střelecké mlčení Španělek protrhla Xargayová - 41:43.

26.

Elhotová z větší dálky míjí.

25.

Valdemorová dodává favoritkám dalším košem relativní klid - 41:45.

26.

Oddechový čas.

27.

Pecková pod košem ztrácí, Španělky při střelbě také neúspěšné.

27.

Valdemorová proměňuje trojku a Španělky mají výraznější náskok zpátky - 41:48.

28.

Povedený nájezd Bortelové přináší snížení na rozdíl pěti bodů - 43:48.

28.

Lyttleová proměňuje trestný hod - 43:49.

29.

Češky v pranici pod košem neudržely míč a Valdemorová přidává další body - 43:51.

30.

Bartoňová trojkou snižuje - 46:51.

30.

Češkám při posledním útoku míč utekl zpátky na vlastní polovinu a končit budou Španělky.

30.

S klaksonem střílí trojku Lyttleová - 46:54.

30.

Třetí čtvrtina skončila.

Češky začaly skvěle a měly na to, aby skóre otočily. Jenže vlastními chybami posadily Španělky znovu na koně a nyní už opět tahají za kratší konec.

31.

Čtvrtá čtvrtina začala.

31.

Torrensová zvyšuje dvěma body z trestných hodů na rozdíl desíti bodů - 46:56.

31.

Češky reagují košem Bartoňové - 48:56.

32.

Pecková v časové tísni zkusila trojku, ale není úspěšná.

32.

Torrensová úspěšným nájezdem a následným proměněným trestným hodem zvyšuje - 48:59.

33.

České barvy povzbuzuje trojka Vyoralové - 51:59.

33.

Jenže na druhé straně kontruje Lyttleová - 51:61.

34.

V dalším útoku je stejná hráčka faulována a jedním proměněným trestným hodem zhoršuje českou pozici - 51:62.

35.

Po špatném útoku Češek se střelou za dva body prosazuje Palauová - 51:64.

35.

Češky si berou oddechový čas.

35.

Burgrová proměňuje jeden trestný hod - 52:64.

36.

Torrensová navyšuje své famózní konto, už přesáhla hranici třiceti bodů - 52:66.

36.

Pálí to také Xargayové a s českým týmem to vypadá špatně - 52:68.

37.

Střela Hindrákové cíl nenašla.

37.

Další španělské body přidává Lyttleová - 52:70.

38.

Po chybě české obrany se trefuje Valdemorová. Má možnost ještě přidat další bod z trestného hodu, ale ten nevyužívá - 52:72.

38.

Hanušová proměňuje jeden trestný hod - 53:72.

38.

To Hanušová proměňuje oba pokusy - 55:72.

39.

Do konce zápasu chybí poslední dvě minuty a je jasné, že Češky v boji o medaile končí.

39.

Malá ´cena útěchy´ pro Elhotovou, která se trefuje za tři body - 58:72.

40.

Gilová proměňuje trestný hod - 58:73.

40.

Valdemorová ještě upravuje skóre - 58:75.

40.

Utkání právě skončilo.

Do semifinále proti Srbkám, které v úvodním čtvrtfinále porazily Italky, tak postupují Španělky. Českým hráčkám hodně uškodil špatný úvod utkání, kdy rychle prohrávaly dvouciferným rozdílem. Na přelomu druhé a třetí čtvrtiny se však Blažkovy svěřenkyně vzepjaly a dokázaly fantasticky vyrovnat. Španělky byly hodně dole, jenže obrat už Češky nedokonaly a soupeřky se znovu dostaly do svého zběsilého rytmu, jímž zápas definitivně rozhodly.

Pro Češky i přes vypadnutí z bojů o medaile ještě turnaj nekončí. Ve hře je totiž konečné páté místo, které zajistí postup na mistrovství světa. Přejme tedy Češkám úspěšné zápolení.

Z tohoto online přenosu je to ale už vše. Děkuji za pozornost, dobrou noc!