1. zápas - 6:2, 6:4, 2. zápas - 6:4, 6:4
Česko. Vlajka
Česko
Německo. Vlajka
Německo

Dobrý den, vítejte u online přenosu z prvního dne finále tenisového Fed Cupu. Sobotní program začíná v jednu hodinu odpoledne.

FC, Česko-Itálie: Petra Kvitová FC, Česko-Itálie: Petra Kvitová | Foto: Dalibor Sosna

Dnešní program zahájí souboj wimbledonské šampionky Petry Kvitové a vítězky Turnaje šampionek Andrey Petkovičové, následovat bude duel české dvojky Lucie Šafářové s Angelique Kerberovou.

Začíná třetí české finále za poslední čtyři roky. Zkušenosti jsou tedy na straně domácích. To Němky hrají o fedcupový pohár poprvé po 22 letech, takže pro ně je tento víkend trochu svátkem.

Podívejte se na srovnání obou táborů v naší přehledné grafice! ZDE.

Podle odborníků jsou Češky jasnými favority. Myslí si to sázkové kanceláře i bývalí hráči, které jsme oslovili v naší anketě, kterou si můžete přečíst ZDE.

Los finále Fed Cupu Foto: Vojtěch Marek

Jako první se střetnou Petra Kvitová a Andrea Petkovicová a to bude hodně důležitá bitva. Němka je totiž rozjetá. Vyhrála Turnaj šampionek a už je na 14. místě žebříčku. Češka naopak na Turnaji mistryň vyhrála jen jeden zápas a trochu si postěžovala, že jí docházejí síly. Snad jí týmová soutěž ještě dodá nový elán.

Pro českou hráčku nehovoří ani vzájemná bilance. Petra vyhrála pouze jedno z posledních pěti utkání. Celkově má s Petkovicovou bilanci 3:4.

V O2 areně je vše připraveno k zahájení finále.

Na kurtu je vše připraveno, aby mohl začít první duel. Jsou tu i obě hráčky a rozhodčí. Následovat bude rozcvička a pak můžeme jít na věc.

Aréna se postupně plní, zápas začíná.

0:0

Jdeme na to. Zápas začíná. Podáním ho zahájí Petra.

15:0 Přímý bod pro českou hráčku. Return končí v síti.

30:0 Levácký servis ven z kurtu a pak vítězný míč do odkrytého dvorce. To je ono.

40:0 Petra zvládla i první delší výměnu. Nakonec ji zakončila u sítě.

40:15 Škoda. Čistá hra to nebude. Češce uletěl míček za základní čáru.

40:30 Tak pozor! Petkovicové se povedl return na druhé podání.

1:0

Němečtí fanoušci se předčasně radovali z autu české hráčky, ale pokračovalo se dál a nakonec to byla Petkovicová, kdo chyboval. První gem jde na českou stranu.

0:15 Televizní záběry ukázaly, že v poslední výměně prvního gemu opravdu byl aut české tenistky. Ta teď ale bere i další fiftýn při podání Petkovicové.

15:15 Další return se ovšem Petře nepodařil.

15:30 Fantastický forhend Petry, která posadila míček k postranní čáře.