ME v házené • Čtvrtfinálová skupina • 16:10

Česká republika - Francie

Česká republika
22:24
Francie

Dobré odpoledne, vítejte u online reportáže z mistrovství Evropy v házené. České reprezentantky se v dalším duelu nadstavbové skupiny utkají s Francouzkami, které jsou úřadujícími vicemistryněmi světa. Zápas začíná v Bělehradě v 16:10.

Připomeňme, že Češky vyhrály na turnaji úvodní zápas s Ukrajinou a poté prohrály zápasy s Norskem, Srbskem a Dánskem.

Sestava Česka: Raníková, Satrapová - Knedlíková, Keclíková, Chrenková, Poznarová, Salčáková, Růčková, Kutlvašrová, Černá, Vítková, Hrbková, Martínková, Luzumová, Štěrbová, Selucká, Matoušková

Sestava Francie: Pradelová, Darleuxová - Dancettová, Njitamová, Ayglonová, Pineauová, Mendyová, Baudouin, Gnabouyouová, Bruneauová, Dembéléová, Goioraniová, Tervelová, Piejosová, Signateová, Lacrabéreová

Zápas budou řídit polské sudí Joanna Brehmerová a Agnieszka Skowronková.

Obě hráčky přicházejí na palubovku. Nyní zazní státní hymny obou týmů.

0:0

Zápas začíná, u míče jsou Francouzky.

0:0

Výborný zákrok brankářky Raníkové po střele Badouinové z levé spojky.

0:0

Knedlíková na brankovišti faulovala a bude se házet sedmička.

0:1

Tu Badouinová střelou pod levou ruku Raníkové proměnila.

0:1

Češky naopak rychle míč v útoku ztratily.

0:2

Francouzky dohrály až na pivota a Pignotová střelou o zem překonala Raníkovou.

0:3

Češky opět ztratili míč, naopak na druhé straně napřáhla z deseti metrů Signatová a střelou k pravé tyči prostřelila Raníkovou.

0:3

Chrenková byla faulována na brankovišti a také Češky budou házet první sedmičku.

1:3

Češky konečně skórují, sedmičku střelou k pravé tyči proměňuje tradiční exekutorka Pavla Poznarová.

2:3

Češky se poprvé v zápase ubránily, poté předvedly parádní kombinaci a po shození Černé si naběhla Chrenková na pozici pivota a střelou o zem skórovala.

2:4

Francouzky si doskočily odražený míč a Signatová z pozice pravé spojky prostřelila Raníkovou.

3:4

Na druhé straně se prosadila opět Chrenková, tentokrát ze své obvyklé pozice levého křídla.

4:4

Češky srovnávají. Musely už kvůli pasivitě vystřelit a Keclíková z náskoku šťastnou střelou překonala francouzkou brankářku.

4:5

Francouzky opět vedou. Keclíkové se nepovedlo prostrčení na Vítkovou a z protiútoku zakončila střelou z pravého křídla Dancetteová.

4:6

Češky znovu v útoku ztratily míč, naopak na druhé straně se z pozice levé spojky prosadila střelou z devíti metrů Mendyová.

4:6

Mendyová trefila z náskoku pravou tyč, naopak střela levé spojky Češek Štěrbové byla zblokována.

4:6

Francouzky udělaly v útoku kroky, střela Keclíkové z náskoku pak skončila nad bránou. Na gól se čeká už sedm minut.

4:6

Po faulu dostává první dvouminutový trest v zápase Helena Štěrbová.

4:7

A Francouzky okamžitě přesilovky využívají. Po dobré práci pivotky naskočila z devíti metrů Mendyová a nedala Raníkové sebemenší šanci.

4:7

Hrbková při náskoku přešlápla, na druhé straně Vítková výborně přečetla hru a sebrala Francouzkám míč při pokusu o shození na pivota.

4:7

Češky jsou v plném počtu.

4:7

Po faulu na Kutlvašrovou na brankovišti budu Češky házet druhou sedmičku v zápase.

5:7

Opět si k míči stoupla Poznarová a opět se prosadila střelou k pravé tyči. Češky tak skórovaly po dlouhých deseti minutách.

5:8

Francouzky však opět rychle odskakují na tříbrankový rozdíl. Njitamová překonala Raníkovou střelou o zem z pozice pivota.

6:8

Také Češky však rychle skórují, z následného protiútoku se z proskoku trefila Růčková.

6:8

Ve 22. minutě si bere francouzský trenér oddechový čas.

6:8

Raníková výborně reagovala proti střele Signateové.

6:8

Knedlíková z pozice pravého křídla napálila francouzkou brankářku jen do hlavy.

6:8

Dancetteová byla při proskoku faulovaná a také Francouzky budou házet druhou sedmičku v zápase.

6:9

A také Badouinová druhou sedmičku proměňuje.

6:9

Trenér Jan Bašný si ve 26. minutě bere oddechový čas.

7:9

A Češkám time-out prospěl. Z pozice levého křídla se prosadila Kristýna Salčáková.

7:10

Na druhé straně si však z devíti metrů naskočila Badouinová a snadno překonala Raníkovou.

7:11

Střelu Růčkové z náskoku vyrazila brankářka Darlouxová, naopak na druhé straně se z náskoku prosadila Ayglonová. Francouzky tak poprvé v zápase vedou o čtyři branky.

8:11

Hned vzápětí se však uvolnila na pravé straně Hrbková a po proskoku překonala Darleuxovou.

8:11

Poznarová zablokovala střelu Lacrabéreové, na druhé straně byla faulovaná ve střelecké pozici Salčáková a Češky dnes budou házet třetí sedmičku.

9:11

K ní se postavila opět Poznarová a chytrým lobem se opět prosadila.

9:12

Hned z protiútoku však napřáhla opět z dálky Signateová a Francouzky opět odskakují na rozdíl tří branek.

9:13

To je škoda. Ayglonová sebrala míč Hrbkové a svůj rychlý brejk bezpečně zakončila. Francouzky tak opět vedou o čtyři branky.

10:13

Štěrbová však hned po rozehrávce napřáhla z pozice levé spojky a poprvé se dnes trefila.

10:14

To je velká škoda pro český tým. V samotném závěru prvního poločasu stihla vystřelit Signateová a prostřelila brankářku Raníkovou.

10:14

Skončil první poločas.

Češkám viditelně docházejí síly a dosud odehrály svůj nejhorší první poločas na šampionátu. Nedokážou se prosadit v útoku, i proto prohrávají o čtyři body.

10:14

Začíná druhý poločas.

11:14

Češky snižují, podstřelem se trefuje z pozice levé spojky Helena Štěrbová.

11:15

Na druhé straně však naskočila Pineauová a střelou z devíti metrů nedala Raníkové šanci.

12:15

Češky však rychle zareagovaly, z pravého křídla se prosazuje Knedlíková.

13:15

A už je to jen o dvě branky, z levé spojky se po proskoku trefuje Štěrbová.

13:16

Francouzky však sehrály povedenou kombinaci az proskoku zakončila jejich útok Ayglonová.

14:16

Je to však opět jen o dvě branky, Češky dohrály útok na pivotku Vítkovou a ta obloučkem přelobovala brankářku Pradelovou.

15:16

A už je to jen o gól. Chrenková našla přihrávku o zem na pivotu Vítkovou a ta se i přes faul prosazuje.

15:16

Pineauová si navíc odchází za faul na dvě minuty odpočinout.

16:16

Je vyrovnáno. Zatímco Francouzky udělaly v útoku kroky, z rychlého protiútoku se z levého křídla prosadila z proskoku Chrenková.

17:16

Češky se ve 42. minutě poprvé v zápase dostávají do vedení. Po třech předchozích vynikajících zákrocích Raníkové se dostal míč na pravé křídlo ke Knedlíková a ta se trefila přesně.

17:16

Dva výborné zákroky Raníkové, na druhé straně dobře zasáhla i Pradelová.

18:16

A je to o dvě branky. Hrbková si vyběhla z pravého křídla a z náskoku prostřelila Pradelovou mezi nohy.

19:16

Češky už vedou o tři góly. Mendyová přestřeluje, naopak Matoušková se z pozice pivota prosazuje.

19:17

Po dlouhých deseti minutách se Francouzky prosazují, z proskoku se prosadila Ayglonová.

19:17

Raníková tentokát Ayglonovou vychytala, Češky však na druhé straně udělaly kroky.

19:18

Francouzky dohrály útok na pravé křídlo a Dancetteová snižuje na rozdíl jednoho bodu.

19:18

Štěrbová se podstřelem neprosadila, na druhé straně fauluje Matoušková Njitamovou a dostala dvouminutový trest. Francouzky navíc budou házet sedmičku.

19:19

A Badouinová i svou třetí sedmičku, tentokrát proti brankářce Satrapové, proměnila.

19:20

Francouzky se po čtyřbrankové sérii dostávají do vedení. Češky přestaly hrát, protože Dancetteová byla s míčem v autu. Rozhodčí však k jejich překvapení přisoudily míč Francii a Ayglonová z rychlého protiútoku skórovala.

Trenér Jan Bašný dostal za protesty žlutou kartu.

20:20

Je znovu srovnáno. Z náskoku se z devíti metrů prosadila Keclíková.

21:20

A Češky vedou. Raníková vyrazila střelu Pineautové a poprvé v zápase se střelou z velké dálky prosadila Martinková.

21:21

Hned po rozehrávce však z proskoku srovnává Lacrabéreová.

21:22

Pokus Martinkové byl zblokován, naopak na druhé straně se prosadila z levého křídla Dembeleová.

Jan Bašný na to reaguje oddechovým časem, do konce zápasu zbývá necelých šest minut.

21:23

Keclíkové bylo odpískáno prorážení, i když skórovala, na druhé straně se z pozice pivotky prosadila Dembeleová.

21:23

Ayglonová srazila na brankovišti Štěrbovou, a Češky tak budou házet sedmičku.

21:23

Poznarová však poprvé ze čtyř pokusů na sedmičce neuspěla, když její střelu Pradelová pravou rukou srazila.

22:23

Lacabréová trefila jen tyč, naopak z protiútoku snížila na rozdíl jednoho gólu Chrenková.

22:23

Trenér Bašný si minutu a půl před koncem zápasu bere poslední time-out. Češky totiž nedovolily Francouzkám zakončit.

22:23

Hrbková netrefila branku, na druhé straně udělala Signateová kroky, do konce zápasu zbývá necelá minuta.

22:23

Keclíková nazachytila přihrávku od Chrenkové, naděje Češek na vyrovnání se tak rapidně snížily.

22:24

Je rozhodnuto. Patnáct sekund před koncem se do otevřené obrany prosadila Dembeleová.

22:24

Je konec. České házenkářky prohrávají čtvrtý zápas na turnaji za sebou. Přestože o poločase prohrávaly o čtyři góly, díky dobrému vstupu do druhé půle skóre otočily a dostaly se do vedení 19:16. Francouzky však skóre otočily a kvůli dvěma technickým chybám v závěru už Češky srovnat nedokázaly.

Češky čeká poslední zápas ve čtvrtfinálové skupině ve čtvrtek, kdy se utkají s úřadujícími mistryněmi Evropy ze Švédska.

Tímto se s vámi loučím a u další online reportáže ze zápasu v házené se těším na shledanou.