reklama
14:00 • Davis Cup • Semifinále
3:1
6:7, 6:4, 7:6, 6:1
Vlajka Francie - sport
Francie
Česko. Vlajka
Česká republika

Dobrý den, vítejte u online reportáže z druhého dne semifinále Davis Cupu mezi Francií a českým týmem. Čtyřhra začíná ve 13 hodin.

13:10

Za Česko nastoupí tradiční dvojice Tomáš Berdych a Radek Štěpánek, kteří spolu vyhráli 15 ze 16 zápasů ve čtyřhře v Davis Cupu, proti nim nastoupí podle očekávání dvojice Jo Wilfried Tsonga, Richard Gasquet, tedy vítězové včerejších dvouher, kteří jsou na sebe také zvyklí, naposledy spolu ve čtyřhře hráli v letošním v 1. kole s Austrálií a zápas vyhráli.

Davis Cup - Česko vs. Nizozemí (česká radost) Davis Cup - Česko vs. Nizozemí (česká radost) | Foto: CPA Eduard Erben
13:15

Češi se dnes pokusí o nastartování zázračného obratu, protože zatím jejich vystoupení připomíná finále z Barcelony, kdy Navrátilův výběr prohrál se Španělskem 0:5. Tam tehdy prohrálo duo Štěpánek - Berdych svou jedinou čtyřhru v historii Davis Cupu. Snad po dnešku nepřibude druhá.

13:25

Po včerejším dni si český kapitán Jaroslav Navrátil trochu povzdechl nad tím, jakou mají Francouzi sílu, a že on nemůže rozložit síly mezi vícero hráčů jako soupeř. Více čtěte ZDE.

Tomáš Berdych a Jaroslav Navrátil v semifinále Davis Cupu 2014 Tomáš Berdych a Jaroslav Navrátil v semifinále Davis Cupu 2014 | Foto: Reuters
13:30

Při čekání na zápas si můžete obrazem připomenout včerejší den semifinále v naší galerii.

13:38

Stejně jako Češi prohrávají ve Švýcarsku 0:2 také Italové. Své dvouhry tam vyhráli Roger Federer i Stanislas Wawrinka. Podrobnosti najdete ZDE.

13:46

Když jsme mluvili o tom, že českým hráčům hrozí debakl, zatím stále žije i naděje na historický obrat. Z 0:2 na 3:2 otočilo ve Světové skupině jen šest týmů. Naposledy se to povedlo letos právě Francouzům, kteří ve čtvrtfinále letošního ročníku otočili v Nancy ze stejného stavu zápas s Německem.

13:54

Než vyběhnou všichni hráči na kurt, pojďme si říct, že i přes sílu soupeře, jsou papírové předpoklady mírně na straně českého týmu. Radek Štěpánek je nejvýše postaveným hráčem ve čtyřhře a je také nejzkušenější ze všech. V deblu vyhrál Australian Open a US Open, na French Open se dostal semifinále.

Radek Štěpánek se raduje z výhry nad Japoncem Item ve čtvrtfinále Davis Cupu Radek Štěpánek se raduje z výhry nad Japoncem Item ve čtvrtfinále Davis Cupu | Foto: Reuters
14:00

Na centrálním kurtu areálu Roland Garros je všechno připraveno k zápasu, hráči se půjdou zahřát a jde se na to.

Utkání začíná. Na podání jde jako první Tsonga.

15:0 Štěpánek returnoval daleko za základní čáru.

30:0 Páska Berdychův míček poslala pryč.

30:15 Tentokrát páska nepřála Gasquetovi.

40:15 Tsonga vystřihl eso!

1:0

Snadná hra pro domácí hráče a vedou tak 1:0.

15:0 Berdych začal výborným prvním servisem.

15:15 Berdychův bekhend letí těsně za základní lajnu.

15:30 Páska škrtla míček při Tsongové prohozu a Berdych tak promáchl.

15:40 Tak to je nepříjemné. Hned v první českém gemu dva brejkboly pro soupeře.

30:40 Tsonga si obíhal balón na forhend a pak ho vůbec netrefil dobře.

Sport
Sport
13. 9. 2014
reklama