ME v házené • Čtvrtfinálová skupina • 18:15

Německo
22:19
9:10
Česko

Dobrý den, vítáme vás u online přenosu z prvního zápasu čtvrtfinálové skupiny ME v házené v Chorvatsku. Češi se postaví hvězdnému výběru Němců.

Zápas Německo - Česko začne za malou chvíli. Nabízíme vám sestavy obou celků, začneme českým týmem.

Galia, Mrkva - Bečvář, Číp, Horák, Hrstka, Kasal, Kašpárek, Kotrč, Landa, Mubenzem, Petrovský, Stehlík, Sviták, Zdráhala, Zeman

V akci tak budou hrdinové skupinové fáze - Martin Galia i Ondřej Zdráhala.

Němcům nebudou chybět obvyklé hvězdy Gensheimer a Weinhold. Česká obrana se má tak na co těšit.

Heinevetter, Wolff - Gensheimer, Lemke, Wiencek, Reichmann, Pekeler, Weinhold, Weber, Fäth, Groetzki, Häfner, Janke, Kühn, Kohlbacher, Drux

Češi nastupují v červené barvě, Němci v bílo-černé.

1.

Zápas byl zahájen, Češi začínají v útoku.

2.

V úvodním útoku neuspěli ani Češi, ani Němci. Míč mají v moci opět svěřenci trenérské dvojice Kubeš - Filip.

3.

Kašpárkovu ránu chytil brankář Heinevetter.

4.

Nejprve za Němce skóroval Kai Häfner, následně vyrovnal Stanislav Kašpárek, což potvrdilo i video.

5.

Němci se dopustili technické chyby, a Češi to potrestali zásluhou Bečváře.

6.

Němci vyrovnávají z brejku, gól dal Groetzki.

7.

Heinevetter teď vyškrábl podstřel Bečváře a Němci jdou do útoku.

8.

Fäth ale minul bránu zhruba o metr. Míč v české moci.

8.

Gensheimerovu neproměněnou šanci potrestal na druhé straně Tomáš Číp.

9.

Fäth ale mezi nohama gólmana Mrkvy vyrovnává.

10.

Němci sehráli míč na Pekelera, který dává gól.

11.

Kašpárek se štěstím překonal gólmana Německa, následně navíc naši soupeři spáchali technickou chybu.

12.

Kašpárek ale napálil břevno.

12.

Fäth prostřelil Mrkvu z dálky.

13.

Poprvé se gólmanovi Německa připomněl Pavel Horák.

14.

Fäth ale opět střílí gól a dává Němcům vedení.

15.

Gensheimer potrestal z brejku chybu Čechů v rozehrávce a je to poprvé o dvě branky.

16.

Skvělý Mrkva! Vychytal samostatný nájezd Kühna, Němci ale pokračují v útoku.

17.

Míč ale ztratili a Pavel Horák snižuje.

18.

Zdráhala si vybojoval sedmičku, kterou sám proměnil - je opět vyrovnáno.

19.

Další krásná akce Zdráhaly a Češi jdou do vedení. Heinevetter navíc dostal ránu do hlavy a je mírně otřesený.

20.

Zdráhala opět hezky prošel a vybojoval dvouminutový trest pro Wienceka.

22.

Čechům se ale přesilovka vůbec nepodařila, nedali ani jeden gól.

23.

Útočné fauly na obou stranách, balon se tedy vrací k Němcům.

24.

Fäth s obrovským štěstím dotlačil míč za Mrkvu, navíc vybojoval dvouminutový trest pro Landu.

24.

Zdráhalu vychytal Heinevetter.

25.

Velká věc! Tomáš Mrkva dokázal chytit střelu Němců a poté trefil prázdnou bránu přes celé hřiště!

26.

Petrovský shodil na Čípa, který překonal brankáře. Češi vedou o dvě branky, navíc si jeden z Němců odpočine na trestné lavici.

27.

Horák teď zkoušel opět trefit prázdnou německou bránu, bohužel trefil břevno.

27.

Fäth se vyšplhal nad českou obranu a snižuje.

28.

Heinevetter už poněkolikáté dnes vychytal Čípa. Bohužel. Němci mohou vyrovnat.

29.

Výborně Mrkva!

30.

Češi si na poslední útok berou oddechový čas. Do konce poločasu chybí 54 vteřin.

30.

Z útoku ale svěřenci Daniela Kubeše a Jana Filipa nic nevymysleli. První poločas skončil dvouminutovým vyloučením pro Romana Bečváře.

Máme za sebou první poločas duelu Německo - Česko, kde outsideři překvapivě vedou o jednu branku. Oba týmy ale nehrají příliš dobře, vyrábějí dost technických chyb a je škoda, že ty německé nedokázali čeští hráči dostatečně potrestat. Těsné poločasové vedení 9:10 je sice sympatické, ve druhé půli ale budou mít hráči s lvíčkem na prsou co dělat. Druhá třicetiminutovka začne zhruba v 19:07.

31.

Začíná druhý poločas.

31.

Češi začnou v oslabení, kvůli vyloučení Romana Bečváře.

31.

Je vyrovnáno. Prosadil se nikdo jiný než Fäth.

32.

Rozhodčí teď Čechům trochu pomohli spornou sedmičkou, kterou proměnil Zdráhala.

33.

Na druhé straně to ale "kompenzují" vyloučením Jana Stehlíka.

33.

První gól Webera srovnává skóre.

34.

Pavel Horák tečovanou ranou překvapil Heinevettera.

35.

Tomáš Číp vyzrál na německého gólmana, stav je 11:13.

36.

Horák přestřelil, z brejku ale Gensheimer trefil pouze tyč. Opakovaný záznam navíc ukázal, že Tomáš Mrkva zasáhl nohou.

38.

Sehrávka Němců na Fätha a je opět sníženo. Německá střední spojka je opravdu v ráži.

39.

Kašpárek krásně uvolnil Čípa, který z křídla prostřelil brankáře.

40.

Gensheimer obstřelil technicky Mrkvu.

40.

Bečváře vychytal Heinevetter.

40.

Opět německý gólman v akci. Tentokrát vychytal Čípa.

40.

Groetzki nasimuloval pád a rozhodčí mu to "sežrali" - Hrstka vidí dvě minuty. Následně Kohlbacher vyrovnává.

42.

Výborné sehrání na Wienceka, a Němci vedou.

43.

Tomáš Číp vyrovnává krásným technickým obstřelem.

45.

Kašpárek i Fäth vstřelili gól.

46.

Tečovaná střela Ondřeje Zdráhaly končí v síti.

48.

Výborně zasáhl Tomáš Mrkva, a čeští trenéři si berou timeout, protože získat dvoubrankové vedení by nyní bylo opravdu důležité.

48.

A vyšlo to! Tomáš Číp dává gól po hezké akci.

48.

Mrkvovi nejprve pomohlo břevno, následná rána Wienceka knokautovala Mrkvu do hlavy.

48.

Nutno podotknout, že střely na gólmanovu hlavu jsou sice podle pravidel, sami házenkáři je ale považují za mimořádně neférové a většinou se jim snaží vyhnout.

49.

Weber snižuje střelou mezi nohy.

50.

Zdráhala špatně přihrál Petrovskému a Němci mohou vyrovnat.

51.

Zbytečné ztráty na obou stranách, míč mají opět naši soupeři.

51.

Další oddechový čas, tentokrát pro Němce.

52.

Výborně zasáhl Mrkva, rozhodčí bohužel viděli faul Petrovského - sedmička.

52.

Gensheimer vyrovnává.

53.

Petrovský udělal zbytečnou chybu a Němci mají šanci jít do vedení, což se také stalo.

54.

Další chyba Čechů.

55.

Naštěstí Němce vychytal Mrkva. A na druhé straně Hrstka vybojoval sedmičku.

55.

Zdráhala sedmičku bohužel nedal.

56.

Kohlbacher bohužel zvyšuje náskok Němců.

56.

Čechům se teď vůbec nedaří, další akci zlikvidoval německý brankář.

58.

Pátý německý gól v řadě znamená, že Češi pravděpodobně dnešní zápas nevyhrají.

58.

A zase německý gólman.

59.

22:19, za Čechy snižuje Kašpárek.

59.

Němci si berou poslední oddechový čas. Češi vedli 16:18, z čehož Němci v závěru vyrobili skóre 22:19.

60.

Hrstka nedal a tím pádem Němci vyhrávají o tři branky.

Německo bohužel vyhrává dnešní zápas o tři branky. Nutno podotknout, že Češi podali sympatický výkon, bohužel zvítězil šťastnější celek. Příští zápas odehrají svěřenci dvojice Kubeš - Filip v úterý večer proti Makedonii.