reklama
11:15 • French Open • Semifinále čtyřhry
0:2
4:6, 2:6
Kateřina Siniaková - hlavička
Krejčíková/Siniaková
Jekatěrina Makarovová - hlavička
Makarovová/Vesninová

Dobrý den, vítejte při sledování online reportáže ze semifinále ženské čtyřhry na French Open. V souboji o finále vyzvou Češky Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou ruský pár Jekatěrina Makarovová a Jelena Vesninová. Utkání začne v pátek 3. června zhruba v 11:15.

Páteční den se v Paříži ponese převážně ve znamení semifinálových bojů. Celý program zahájí na kurtu číslo 1 ženská čtyřhra, v níž má český tenis dvě zástupkyně Barboru Krejčíkovou a Kateřinu Siniakovou. Česká děvčata se postaví v souboji o finále nasazeným sedmičkám z Ruska Jekatěrině Makarovové a Jeleně Vesninové. Češky jsou velkým překvapením turnaje a na cestě do finále dokázaly pokořit nejeden zvučnější deblový pár. Jak si poradí s ruskými tenistkami?

Barbora Krejčíková

Česká republika

WTA, čtyřhra: 51.

Věk: 20 let (18. 12. 1995)

Držení rakety: pravé

Výška: 178 cm

Kateřina Siniaková

Česká republika

WTA, čtyřhra: 63.

Věk: 20 let (10. 5. 1996)

Držení rakety: pravé

Výška: 175 cm

Váha: 69 kg

Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková jsou vycházejícími hvězdami českého tenisu. V juniorské kategorii společně ovládly hned tři grandslamové turnaje ve čtyřhře a nyní se škrábou k vrcholu dospělého turnaje na French Open. Před pařížským turnajem spolu obě děvčata odehrála pouze čtyři zápasy, pokud nebudeme počítat zmiňované juniorské turnaje. V areálu Rolanda Garrose si Češky v prvních dvou kolech vyšláply na asijské dvojice, největší překvapení ovšem zařídily v osmifinále. Tam si totiž ve dvou setech smlsly na světových jedničkách Mirzaové s Hingisovou. V české bitvě pak ve čtvrtfinále narazily na ostřílený pár Hlaváčková/Hradecká, ale po setech 6:3 a 7:6 se ze senzačního postupu mezi nejlepší čtyři radovala mladší dvojice. Už nyní dosáhly Krejčíková se Siniakovou obrovského úspěchu, v semifinále nemají co ztratit.

Jekatěrina Makarovová

Rusko

WTA, čtyřhra: 15.

Věk: 27 let (7. 6. 1988)

Držení rakety: levé

Výška: 180 cm

Váha: 65 kg

Jelena Vesninová

Rusko

WTA, čtyřhra: 9.

Věk: 29 let (1. 8. 1986)

Držení rakety: pravé

Výška: 176 cm

Váha: 65 kg

Jekatěrina Makarovová a Jelena Vesninová spolu ve čtyřhře působí už dlouho a jejich spolupráce slaví úspěchy. Právě na French Open tyto dvě Rusky před třemi lety v deblu triumfovaly a další grandslamové prvenství si připsaly také na US Open 2014. Obě tenistky najdeme rovněž v první padesátce žebříčku dvouher, což svědčí o jejich kvalitě a obojživelnosti. Na přípravném turnaji před French Open v Římě skončily Makarovová s Vesninovou druhé. Na pařížské antuce postupně porazily Stosurovou s Čang Šuaj, pár Dabrowská/Martínezová-Sánchezová, v osmifinále Görgesovou s Karolínou Plíškovou a ve čtvrtfinále tchajwanské sestry Chanovy po setech 6:1 a 6:3.

Krejčíková se Siniakovou v neděli zaskočily širokou tenisovou veřejnost, když v osmifinále Roland Garros vyřadily hegemony ženské čtyřhry Mirzaovou a Hingisovou. Světový pár číslo 1 zápas s Češkami ztratil za hodinu a osm minut ve dvou setech. Ani ve čtvrtfinále však pohádka českých děvčat neskončila.

Obě dvojice dnes nastoupí k prvnímu vzájemnému zápasu, obě ztratily na cestě do finále French Open pouze jeden set. Paradoxem je, že Krejčíková se Siniakovou se na společném účinkování v Paříži domluvily pouhé dva dny před uzávěrkou. Více o jejich cestě turnajem čtěte ZDE.

Hráčky jsou již na kurtu a za pár minut by mělo utkání začít.

Po losu následuje tradiční rozehrávka. Vypadá to, že v Paříži je také dnes docela chladno.

Hlavním rozhodčím utkání je Američan Jake Garner.

V hlavním městě Francie znovu panuje nevlídné počasí. Je zataženo a aktuální teplota se pohybuje okolo 13 stupňů Celsia. Doufejme, že se celý páteční program obejde bez deště.

0:0

Utkání právě začalo, jako první podává Barbora Krejčíková.

0:15 Siniaková byla aktivní na síti a vlezla do returnu Makarovové. Po zásahu Vesninové bohužel právě Siniaková zahrála těsně do autu.

15:15 Krejčíková také podruhé trefila hned první podání a Vesninová returnovala jen do sítě.

15:30 Krejčíková nezvládla výměnu s Makarovovou, úder Češky od základní čáry skončil smolně na pásce.

30:30 Vesninová přerušila křižnou výměnu a zahrála po čáře. Siniaková ovšem byla připravena a dobrým volejem dostala Rusky do nesnází.

40:30 Češky otáčejí nepříznivý vývoj prvního gemu a díky Siniakové na síti se dostávají ke gembolu.

Ondřej Zoubek
Ondřej Zoubek
3. 6. 2016
reklama