15:30 • Turnaj ve Stuttgartu • Čtvrtfinále
Petra Kvitová - hlavička
Petra Kvitová
Garbiňe Muguruzaová - hlavička
Garbiňe Muguruzaová

Dobrý den, vítejte u online reportáže z čtvrtfinálového utkání tenisové turnaje ve Stuttgartu mezi Petrou Kvitovou a Garbiňe Muguruzaovou. Zápas začne zhruba v 15:30.

Česká tenisová jednička začala novou éru pod koučem Františkem Čermákem vítězně, nejprve dvěma kanáry smetla Američanku Chiricovou, včera odvracela tři mečboly Rumunky Niculescuové, ale do čtvrtfinále postoupila. Obě soupeřky ale byly z kategorie těch, které by měla poráže.

When Petra Kvitova wins. #porschetennisgrandprix

Fotka zveřejněná uživatelem Women's Tennis Blog (@womenstennis),

Jenže teď na ni číhá mladá španělská ranařka. S Muguruzaovou hrála zatím jen jednou, loni na Turnaji mistryň a prohrála ve třech setech. Dnes má Kvitová šanci soupeřce porážku vrátit. Španělka je možná o něco odpočatější. V prvním kole měla volný los a v tom druhém porazila Maďarku Babosovou hladce dvakrát 6:2.

Start zápasu je sice předběžně naplánován na 15:30, hrát se ale bude poté, co se dohraje první čtvrtfinále mezi Kerberovou a Suárezovou. První jmenovaná zatím vede 6:2 a 4:2.

Po téměř dvouměsíční spolupráci s Čermákem se zdá, že Kvitová zpestřila svou hru, vycházejí jí voleje i kraťasy. Možná, že je to právě tréninkem pod bývalým deblistou. Více se dočtete v rozhovoru s Petrou ZDE.

No vida, druhý set úřadující vítězka Australian Open vyhrála 6:4 a bude čekat, která hráčka z česko-španělského duelu na ni bude číhat v semifinále.

Nic tedy nebrání tomu, aby obě hráčky přišly na dvorec, on začátku zápasu nás dělí jen minuty.

Jako první přichází na kurt Muguruzaová a za ní i Kvitová.

Nejdřív se ale musí světová čtyřka a sedmička protáhnout a rozcvičit.

Los u sítě vyhrála Španělka a vybrala si příjem. Utkání tady začne na servisu Kvitová.

Utkání začíná.

15:0 Muguruzaová posílá míček do deblového území.

30:0 Paráda, českou tenistku nezaskočil povedený return a vymetla forhendem růžek kurtu.

40:0 Španělka zatím moc netrefuje dvorec.

40:15 Kvitová se pokusila změnit rytmus, ale nepovedlo se.

1:0

I tak snadná hra pro českou tenistku, která tak vede 1:0

0:15 Češka skvěle zaútočila hned z returnu a pak dorazila výměnu na kříži.

0:30 Muguruzaová se zatím nemůže chytit. Petra hraje hodně agresivně.

15:30 Tentokrát už českou hráčku rozebrala a připisuje si druhý fiftýn v zápase.

30:30 Aut Kvitové potvrdila i rozhodčí.