reklama
16:05 • Miami Open • 2. kolo
2:0
6:1, 6:4
Hlavička - Petra Kvitová
Petra Kvitová
Univerzální hlavička pro citáty - žena
Irina Falconiová

Dobrý den, vítejte u online přenosu z tenisového Miami Open, kde se ve čtvrtek utkají Petra Kvitová a Irina Falconiová. Zápas začíná okolo šestnácté hodiny.

Petra Kvitová zapsala na nedávném turnaji v Indian Wells nejlepší výsledek v letošní sezoně. V kalifornské poušti zapomněla na nezdary z Melbourne, Fed Cupu, Dubaje nebo Dauhá a postoupila až do čtvrtfinále, kde skončila na raketě Agnieszky Radwaňské. Na druhou stranu bychom tento výsledek neměli přeceňovat, protože Kvitová ve třech vyhraných zápasech neporazila žádné hráčky světové extratřídy, a navíc zvítězila vždy až ve třech setech. Pozitivem je žebříčkový posun na 7. místo, na Miami Open startuje Češka jako osmá nasazená a v prvním kole měla volný los.

Petra Kvitová

Česká republika

WTA: 7.

Věk: 26 let (8. 3. 1990)

Držení rakety: levé

Výška: 182 cm

Váha: 70 kg

Irina Falconiová je americkou tenistkou narozenou v Ekvádoru a je o necelé dva měsíce mladší než Petra. Falconiová byla na žebříčku nejvýše v roce 2013 na 70. místě, nyní se pohybuje na 83. příčce. Falconiová se letos probojovala do 2. kola na Australian Open, na halovém turnaji ITF v Midlandu došla do semifinále, zatímco na dvou podnicích v Mexiku se loučila vždy po prvním utkání. V Indian Wells nestačila Falconiová v 1. kole na Němku Witthoeftovou a neuspěla ani v San Antoniu. Na Floridě se uvedla v 1. kole hladkým vítězstvím 7:5 a 6:1 nad nepříjemnou Italkou Schiavoneovou.

Irina Falconiová

Spojené státy americké

WTA: 83.

Věk: 25 let (4. 5. 1990)

Držení rakety: pravé

Výška: 163 cm

Váha: 61 kg

Petra Kvitová měla na Floridě dostatek času na adaptaci, a tak stihla navštívit utkání NHL mezi Floridou a Detroitem. Viděla tedy porážku Panterů v poměru 3:5.

Miami Open je po Indian Wells druhou zastávkou nejprestižnějších turnajů WTA Masters v sezoně. Slunná Florida je mezi hráči a hráčkami velmi oblíbená, turnaj je rovněž velmi štědře dotován a někdy se o něm hovoří jako o pátém grandslamu. V ženském turnaji obhajuje vítězství z loňska domácí hvězda Serena Williamsová. Petra Kvitová v Key Biscayne nestartovala, Irina Falconiová přešla přes Puigovou do 2. kola, kde nestačila na Ivanovičovou.

Kvitová s Falconiovou se na okruhu ještě nikdy nesetkaly, přestože jsou narozené ve stejném roce. Dnes uvidíme jejich první vzájemné utkání, ve kterém je favoritkou česká hráčka. Jednoduché to ale zcela jistě mít nebude. Falconiová je domácí tenistkou a vítězství nad Schiavoneovou v prvním kole ji pořádně povzbudilo.

Česká jednička zaskočila den před utkáním na sójové kapučíno a těší se na svůj start na Miami Open, které minulý rok musela vynechat. S Falconiovou otevřou program dne na Grandstandu.

V tuto chvíli stále ještě čekáme na příchod obou hráček.

Tenistky jsou na kurtu a po krátké rozehrávce utkání začne. Na Floridě dnes nepanuje zrovna krásné počasí a je docela zataženo. Hráčky ale chladnější počasí možná přivítají.

Falconiová si během losu vybrala příjem, jako první tedy bude za pár minut podávat Petra.

0:0

Utkání právě začalo. Podává česká hráčka.

15:0 Kvitová musela jít přes druhé podání, ale zatlačila soupeřku razantním forhendem k základní čáře. Falconiová zahrála do sítě.

30:0 Povedené podání ven z kurtu znamená první eso pro Kvitovou.

30:15 Jenomže bohužel následuje dvojchyba. První servis byl dlouhý, podruhé míček nepřešel pásku.

30:30 Nevynucená chyba Petry od základní čáry v podobě bekhendu do sítě. Falconiová je zpět ve hře v úvodním gemu.

40:30 Američanka se dostala do výměny, ale bekhendem zahrála do autu za základní čáru Češky. Petra má gembol.

1:0

Česká tenistka zakončuje první gem vítězným úderem z voleje. Podání udržela, nyní bude přijímat servis Falconiové.

15:0 Falconiová vyhnala Kvitovou servisem z kurtu, Češka pak byla u dalšího úderu pozdě a zahrála do sítě.

Ondřej Zoubek
Ondřej Zoubek
24. 3. 2016
reklama