Petra Kvitová - hlavička
Petra Kvitová
Hlavička - Li Na
Li Na

Dobré ráno, vítejte u online reportáže z tenisového turnaje v čínském Pekingu. O postup do semifinále se dnes utká česká jednička Petra Kvitová s domácí hvězdou Li Na. Zápas začíná krátce po deváté hodině.

Ještě před utkání Petry Kvitové se na kurtu objevila druhá česká zástupkyně ve čtvrtfinále, Lucie Šafářová. A vězte, že v prvním setu bývalou světovou jedničku Jelenu Jankovičovou ze Srbska porazila 7:6. K postupu do semifinále jí tedy schází jediná sada!

Lucie Šafářová se raduje z vítězství nad Stosurovou Lucie Šafářová se raduje z vítězství nad Stosurovou | Foto: Reuters

Hodně zajímavý je také první čtvrtfinále mužské dvouhry mezi Italem Fogninim a Španělem Nadalem. Outsider měl na dosah velké překvapení, když vedl nad světovou dvojkou 6:2 a 4:1. Jenže Nadal se nadechl k obratu, ve druhém setu získal pět her v řadě a srovnal na 1:1. Rozhodující sada začíná právě teď. Novak Djokovič už se někde v zákulisí radoval, a ono nic.

Rafael Nadal na tenisovém US Open 2013 Rafael Nadal na tenisovém US Open 2013 | Foto: Reuters

Lucie Šafářová druhou sadu s Jankovičovou prohrála 4:6. Rozhodovat tak bude třetí dějství. Držme palce.

Šafářová úvodní hru na svém servisu zvládla a vede 1:0 ve třetí sadě.

Jankovičová své podání také zvládla a srovnala na 1:1.

V další hře si Srbka vypracovala dva brejkboly a ten druhý také proměnila.

Jelena Jankovičová na tenisovém US Open 2013 Jelena Jankovičová na tenisovém US Open 2013 | Foto: Reuters

Šafářová ale odpovídá! Česká tenistka využila brejkbol a je vyrovnáno 2:2.

Jednoznačně se zatím vyvíjí třetí set mezi Nadalem a Fogninim. Španěl už vede 4:1. Právě po tomto utkání nastoupí na centrkurt Petra Kvitová s domácí Li Na.

V další hře Lucie Šafářová sice nejprve tři brejkboly odvrátila, čtvrtý ale už nikoli. Jankovičová vede 3:2.

Nadal dokonal obrat a ve třetím setu rozdrtil Fogniniho 6:1. Za chvíli už tedy v Pekingu nastoupí na centrkurt Petra Kvitová s Li Na a rozehrají zápas, kterému se dnes budeme věnovat podrobně.

Šafářová mezitím opět oplatila Jankovičové brejk, stav je 3:3 v rozhodující sadě.

Lucie Šafářová v zápase s Wozniackou (Tokio 2013) Lucie Šafářová v zápase s Wozniackou (Tokio 2013) | Foto: Reuters

A nyní česká tenistka po delší době ovládla svůj servis a vede 4:3!

Jenže další brejkbol Šafářová neproměnila a nechává svou soupeřku srovnat na 4:4.

Naopak Srbka si vypracovala tři brejkboly a hned ten první proměnila. Vede tedy 5:4 a jde podávat na postup do semifinále.

Australian Open: Jelena Jankovičová Australian Open: Jelena Jankovičová | Foto: Reuters

Jelena Jankovičová ukončila cestu Lucie Šafářové turnajem v Pekingu. Srbka zvítězila po setech 6:7, 6:4 a 6:4. Teď se tedy pokusí o postup do semifinále další česká zástupkyně Petra Kvitová.

Utkání začalo, na podání jde jako první Li Na.

15:0 Číňanka odstartovala povedeným servisem.

15:30 Kvitová ale začíná na returnu odvážně, jak je jejím dobrým zvykem.

30:30 Domácí hvězdě znovu pomohl servis.