Hlavička - Petra Kvitová
Petra Kvitová
Univerzální hlavička pro citáty - žena
Kurumi Naraová

Dobré odpoledne, vítejte u online reportáže z tenisového Wimbledonu. Ve druhém kole turnaje se představí Petra Kvitová, jejíž soupeřkou bude Japonka Kurumi Naraová. Utkání by mělo začít kolem 16. hodiny.

Česká jednička rozjela v Londýně obhajobu loňského titulu ve velkém stylu. Takový uragán, jaký předvedla v prvním kole, jistě nečekala ona sama ani velká většina fanoušků. Nizozemku Bertensovou vyprovodila z kurtu za 35 minut po setech 6:1 a 6:0.

Petra Kvitová v prvním kole Wimbledonu 2015 Petra Kvitová v prvním kole Wimbledonu 2015 | Foto: Reuters

"Nevěděla jsem, co od sebe čekat, ale podávala jsem dobře a to bylo důležité," řekla světová dvojka po utkání. "Když jsem vstoupila na kurt, tak to byl hrozně hezký pocit. To oživnutí, ta pozitivní atmosféra tam dneska byla," popsala Kvitová.

Více ohlasů Petry Kvitové na její úvodní vystoupení na Wimbledonu si přečtěte zde: Nervózní Kvitovou nabila wimbledonská energie

Utkání Kvitové s Naraovou je naplánovaný jako druhý v pořadí na kurtu číslo 1. Momentálně tam ještě probíhá duel domácího Andyho Murrayho s Nizozemcem Robinem Haasem. Brit ovládl jasně první dva sty, ve třetím je stav vyrovananý 3:3.

Murray v sedmé hře třetího setu sebral Haasemu servis a vede 4:3. Znamená to, že zápas velkého favorita se pravděpodobně chýlí ke konci a Petra Kvitová by mohla nastoupit na dvorec už před 16. hodinou.

Britský tenista pořáží Haaseho jednoznačně po setech 6:1, 6:1, 6:4. Petra Kvitová tedy nastoupí na kurt už za pár minut.

Češka se s třiadvacetiletou Japonkou Kurumi Naraovou utká poprvé v kariéře, hru 57. hráčky světového žebříčku ale prý poměrně dobře zná. "Je menší, má přímé údery, tráva jí určitě může sedět," řekla dvojnásobná šampionka.

Kvitová s Naraovou už jsou na kurtu a rozehrávají se.