reklama
12:00 • Turnaj ve Stuttgartu • Osmifinále
2:1
2:6, 7:6, 6:2
Petra Kvitová - hlavička
Petra Kvitová
Univerzální hlavička pro citáty - žena
Monica Niculescuová

Dobré poledne, vítejte u online reportáže z tenisového turnaje WTA ve Stuttgartu. Druhý zápas antukové sezony dnes čeká Petru Kvitovou. Česká jednička se utká s Rumunkou Monicou Niculescuovou. Zápas začne po 12. hodině.

Je tady velká odveta za Fed Cup. V posledním vzájemném utkání v únoru totiž Niculescuová Kvitovou na domácí půdě v Kluži porazila a české postupové naděje musela pozvednout Karolína Plíšková. Povede se Kvitové tentokrát vyzrát na neortodoxním stylem hrající sokyni?

Obě tenistky mají za sebou veleúspěšné první kolo. Petra Kvitová rozdrtila Američanku Chiricovou 6:0, 6:0 a sehrála skvělý první duel pod vedením nového kouče Františka Čermáka. Česká jednička v úterý minimálně chybovala a prosadila se agresivní hrou plnou vítězných míčů.

Velmi dobře se ale prezentovala také Monica Niculescuová. Ta strávila včera na kurtu jen hodinu a 11 minut, tedy pouze o 17 minut víc, než Kvitová. Francouzku Caroline Garciaovou vyřadila snadno po setech 6:2, 6:2.

Niculescuová je momentálně na 31. místě světového žebříčku WTA. Kvitové, jak známo, patří sedmá pozice.

Vzájemné zápasy jsou 1:1. První duel sehrály obě hráčky v Eastbourne v roce 2013, Kvitová tam vyhrála 6:4, 6:1. Letošní fedcupový duel už jsem zmiňoval, pro úplnost výsledek: 3:6, 4:6 ve prospěch Rumunky.

"Jsem samozřejmě strašně ráda, jak jsem to zvládla. Vždycky je těžké hrát první ostrý zápas na antuce, obzvlášť když hrajete proti kvalifikantce, která už je rozehraná," řekla Petra Kvitová po utkání s Chiricovou.

 "Věděla jsem, jak umí být nebezpečná. Vždyť porazila Lucku Šafářovou nedávno v Charlestonu. Takže mi bylo jasné, že to může být pěkně složitý zápas. Ale soustředila jsem se na každý míček," dodala česká hráčka.

Zápas už se blíží ke svému začátku. Tenistky jsou na dvorci a začínají se rozehrávat.

Los rozhodl, že na podání začne dnešní duel česká hráčka.

Utkání začíná.

0:15 Hned v první výměně ukázala Niculescuová svůj obávaný kratší čop, Kvitová nedokázala míč z nízké pozice hrát přes síť.

0:30 Znovu se Rumunka ubránila, Češka šla dobře na síť, tam ale neproměnila bekhendový volej.

15:30 Kvitová snižuje díky výborně trefenému prvnímu servisu.

30:30 Tentokrát to Kvitová na síti zvládla brilantně.

40:30 To byl světový úder! Petra zahrála parádní slajzovaný kraťas těsně za síť, navíc ven z kurtu.

1:0

A znovu přichází náběh na síť a vítězný volej. Kvitová otočila vývoj prvního gamu a udržela servis.

15:0 Ostrý forhend Kvitové dopadl těsně za základní čáru.

30:0 Síť se třepotá po nepovedeném returnu české jedničky.

40:0 Niculescuová zatím na servisu dominuje, teď si chybu soupeřky vynutila pěkným bekhendem do rohu.

Aleš Vávra
Aleš Vávra
21. 4. 2016
reklama