reklama
14:09 • Wimbledon • Semifinále
2:0
7:6, 6:1
Hlavička - Petra Kvitová
Petra Kvitová
Hlavička - Lucie Šafářová
Lucie Šafářová

Dobrý den, vítejte u online reportáže z tenisového Wimbledonu. Budeme dnes svědky výjimečné události, prvního ryze českého semifinále ženské dvouhry na grandslamovém turnaji v historii. Petra Kvitová v něm vyzve Lucii Šafářovou. Utkání začne na centrálním dvorci ve čtvrtek po 14. hodině SELČ.

České tenistky Lucie Šafářová a Petra Kvitová během losu ve finále Fed Cupu 2012. České tenistky Lucie Šafářová a Petra Kvitová během losu ve finále Fed Cupu 2012. | Foto: CPA - Eduard Erben

Vše o dnešním semifinále si přečtěte v předzápasovém preview ZDE.

Na srovnání statistik Kvitové a Šafářové se pak podívajte v naší infografice ZDE.

H2H - Wimbledon 2014 - Kvitová - Šafářová

Podle současného kouče Kvitové a někdejšího trenéra Šafářové Davidy Kotyzy bude zápas vyrovnaný, protože je nyní Lucka v životní formě - více čtěte ZDE.

České tenistky trénují na finále Fed Cupu Foto: Eduard Erben

Také podle fedcupového kapitána Petra Pály nebude hrát žádnou roli, že Kvitová vyhrála všech pět vzájemných zápasů, včetně čtyř, které spolu obě tenistky sehrály letos - celý rozhovor si přečtěte ZDE.

FC, ČR-Itálie: Petr Pála FC, ČR-Itálie: Petr Pála | Foto: CPA Eduard Erben

Pojďme si projít cestu obou tenistek turnajem. Petra Kvitová bude hrát v letošním ročníku turnaje už třetí zápas se svou krajankou. Nejprve v 1. kole porazila po setech 6:3 a 6:0 Andreu Hlaváčkovou, ve 2. kole pak povolila Němce Moně Barthelové ještě o gem méně (6:2, 6:0). Opravdový prubířský kámen musela Petra překonat ve 3. kole v zápase s pětinásobnou vítězkou wimbledonské dvouhry Venus Williamsovou. Ve vyrovnaném duelu byla Petra dva fiftýny od vyřazení, nakonec však vyhrála 7:5 ve třetím setu. V osmifinále s Číňankou Pcheng Šuaj se vrátila k jednoznačnému průběhu hry (6:3, 6:2) a ve čtvrtfinále si poradila i s překvapením turnaje Barborou Záhlavovou-Strýcovou (6:1, 7:5). Rozhovor s Petrou po tomto zápase si přečtěte ZDE.

Wimbledon 2014, čtvrtfinále: Petra Kvitová Wimbledon 2014, čtvrtfinále: Petra Kvitová | Foto: Reuters

Lucka Šafářová dokonce neztratila na turnaji ještě ani set. V klíčovém prvním kole porazila ve dvou tie-breacích Němku Julii Görgesovou, v tom druhém pak rovněž v koncovkách setů přetlačila Slovinku Polonu Hercogovou (7:6 a 7:5). Ve třetím kole pak Lucka poprvé v kariéře porazila světovou desítku Slovenku Dominiku Cibulkovou (6:4, 6:2) a také ona potkala na cestě do semifinále svou krajanku , když v osmifinále doslova smetla překvapení turnaje Terezu Smitkovou (6:0, 6:2). Ve čtvrtfinále pak rovněž nedala šanci Rusce Jekatěrině Makarovové (6:3, 6:1) - rozhovor s Luckou po tomto zápase si přečtěte ZDE.

Lucie Šafářová ve čtvrtfinále Wimbledonu 2014 Lucie Šafářová ve čtvrtfinále Wimbledonu 2014 | Foto: Reuters

Favoritkou utkání je podle očekávání turnajová šestka Kvitová (1,4:1), za výhru nasazené třiadvacítky Šafářové byste brali dvakrát tolik (2,85:1).

Pojďme se ještě podívat, co řekly obě tenistky o své soupeřce před zápasem. 24letá Kvitová mluvila o tři roky starší Šafářové takto: "Hrály jsme spolu nedávno v Eastbourne, což byl velký boj až do konce, a teď taky čekám těžkou bitvu. Hraje skvěle, proto je v semifinále." 

Wimbledon 2014, čtvrtfinále: Petra Kvitová Wimbledon 2014, čtvrtfinále: Petra Kvitová | Foto: Reuters

Šafářová pak o Kvitové prohlásilo toto: "Není úplně příjemné hrát proti kamarádce, ale na druhou stranu mám obrovskou touhu jít do finále. Hraju výborně, cítím se taky tak. Jestli mám někdy Péťu porazit, tak teď. Nemám co ztratit, semifinále je úžasný úspěch, ale chci samozřejmě ještě víc. Půjdu si za tím a buď to vyjde, nebo ne."

Lucie Šafářová ve čtvrtfinále Wimbledonu 2014 Lucie Šafářová ve čtvrtfinále Wimbledonu 2014 | Foto: Reuters

Obě hráčky přicházejí na centrální dvorec All England Clubu.

Utkání bude na umpiru řídit zkušená britská sudí Alison Hughesová.

0:0

Zápas začíná, na podání jej zahájí Šafářová.

15:0 Petra jej zahájila vyhozeným křižným bekhendem za základní čáru.

30:0 A vzápětí returnuje druhý return Lucky jen do sítě.

30:15 Oběma hráčkám pomohlo prasátko, Petře ale více, natlačila se na síť a skórovala bekhendovým stopvolejem.

30:30 Lucka vzápětí vyhazuje za základní čáru forhendový úder hned po returnu Petry.

30:40 Petra má hned na úvod zápasu brejkbol. Křižný forhend poslala přesně na podélnou čáru.

1:0

Petra jej okamžitě proměňuje a hned na úvod bere Lucce servis. Po velmi dobrém returnu skórovala vítězným křižným forhendem.

0:15 Do dalšího gemu však vstupuje dvojchybou.

reklama