Petra Kvitová - Sam Stosurová

Petra Kvitová
2:1
Sam Stosurová

Dobré ráno, vítejte u online reportáže z tenisového turnaje v čínském Pekingu. Skvělé výkony dovedly Petru Kvitovou až do semifinále, kde bude její soupeřkou na centrálním kurtu Australanka Samantha Stosurová. Zápas začne krátce po půl deváté SELČ.

Prvním dnešním utkáním na centrálním kurtu je semifinálový souboj Novaka Djokoviče s Andy Murrayem. První sadu vyhrál Srb 6:3, ve druhé je stav vyrovnaný 4:4. Právě po tomto duelu přijde na řadu klání Petry Kvitové s australskou soupeřkou.

Petra Kvitová má na asijském turné vynikající formu. Její vítězná série trvá osm zápasů, když po triumfu ve Wu-chanu bude hrát o finále i v Pekingu. Na místním podniku postupně vyřadila domácí Peng Šuaj, Američanku Venus Williamsovou (bez boje) a Italku Robertu Vinciovou. Na turnaji dosud neztratila ani set.

Petra Kvitová na turnaji v Pekingu 2014
Petra Kvitová na turnaji v Pekingu 2014 | Foto: Reuters

Jenže výbornou formu má v Pekingu také jednadvacátá hráčka světového žebříčku, Sam Stosurová. Do semifinále sice prošla snadno, když jí vzdala Serena Williamsová, předtím však poměrem 2:0 na sety poslala postupně domů Italku Schiavoneovou, Dánku Wozniackou a Francouzku Cornetovou.

Samantha Stosurová na French Open
Samantha Stosurová na French Open | Foto: Reuters

Zápas Djokoviče s Murrayem právě skončil vítězstvím světové jedničky 6:3, 6:4. Duel Petry Kvitové by tak měl začít do dvaceti minut.

Kvitová a Stosurová už se v kariéře utkaly sedmkrát a česká tenistka zvítězila hned v šesti případech. Australanka si jediný triumf nad momentální světovou trojkou připsala loni na turnaji v Římě.

Petra Kvitová s trofejí pro vítěze turnaje ve Wu-chan.
Petra Kvitová s trofejí pro vítěze turnaje ve Wu-chan. | Foto: Reuters

Na centrálním kurtu v pekingském tenisovém centru už proběhl los. Na servisu začne zápas Petra Kvitová.

Utkání začalo.

15:15 při servisu české tenistky.

15:30 Stejně jako včera proti Vinciové začíná Kvitová poměrně vlažně.

15:40 A hned čelí dvěma brejkbolům soupeřky.

0:1

Hned na úvod utkání ztrácí česká hráčka podání a prohrává 0:1.

0:15 Petra dostala Stosurovou do úzkých returnem, který měl výbornou délku.

15:15 Přímý bod z druhého servisu pro svalnatou Australanku.

30:15 Špatný pohyb, Kvitová doběhla k bekhendu pozdě a chybovala.

30:30 První dvojchyba australské tenistky.

30:40 Kvitová má šanci na rychlý re-brejk.

1:1

A v nejhezčí výměně dosavadního průběhu šanci využívá, když v závěru proměnila volej na síti - 1:1.

15:0 Bekhend Stosurové končí v síti.

30:0 Výborné podání české tenistky.

30:15 Ovšem tentokrát vykouzlila Australanka nechytatelný return.

40:15 Stosurová se snaží pálit k čarám rovnou z returnu, teď jí to naštěstí nevyšlo.

40:30 Kvitová při pohybu na síť nedosáhla na dobrý prohoz soupeřky.

2:1

Další return ale letí vedle. Kvitová tedy otáčí skóre zápasu a vede 2:1.

15:15 Podává Sam Stosurová.

15:30 Vynikající práce Kvitové, která si forhendem otevřela dvorec a bekhendem neomylně zakončila.

15:40 Nádhera! Kvitová zlepšila pohyb, byla u všeho včas a pálila ostošest. Poslední forhend byl vítězný. Češka má dva brejkboly.

30:40 První brejkbol Stosurová odvrací díky prvnímu podání.

40:40 Zbytečně vyhozený return po druhém servisu bere Kvitové druhou šanci.

40:A Australanka nedokázala reagovat na chytrý return pod nohy a je z toho třetí brejkbol.

3:1

Kvitová bere Stosurové podání i ve druhém dnešním případě a jde do vedení 3:1. Pokud brejk potvrdí, mohlo by to být dobré.

0:15 Začíná ale dvojchybou, svou druhou v dnešním semifinále.

0:30 Forhend Kvitové končí v síti.

15:30 Přestřelka od základní čáry končí fiftýnem pro Petru.

15:40 Úder Stosurové snad nemohl být přesnější. Australanka má dva brejkboly.

30:40 Eso, tak se nám to líbí.

40:40 A také napodruhé je Kvitová úspěšná, tentokrát udělal rozhodující práci odvážný bekhend bezprostředně po odskoku.

40:A Páska zastavila míč při pokusu Kvitové o prohoz. Další brejkbol pro Australanku.

3:2

Také Kvitová ztrácí podruhé v zápase své podání. Zatím vidíme nervózní představení z obou stran.

Samantha Stosurová na turnaji v Tokiu (2013)
Samantha Stosurová na turnaji v Tokiu (2013) | Foto: Reuters

15:15 při servisu Stosurové.

15:30 Velmi rychlý return Petry přinesl cenný fiftýn.

30:30 První servis na tělo nadělal Kvitové neřešitelné problémy.

30:40 Ovšem po výborném returnu je tady další brejkbol.

40:40 Shoda. Stosurová bodovala přímo ze servisu.

40:A Delší výměna končí bekhendovou chybu světové jednadvacítky. Brejkbol.

40:40 Jenže Stosurová to udělala fantasticky, údery z rohu do rohu rozběhala Kvitovou, naběhla na síť a z výšky neomylně zakončila.

A:40 Kvitová pálí do sítě a Stosurová má šanci srovnat skóre.

40:40 Ve velkém tlaku byla pro změnu Kvitová, která dávkovala údery do rohů a bodovala.

A:40 Eso australské tenistky.

40:40 Ani tato výhoda však není proměněná.

A:40 Australanka znovu trefuje eso.

40:40 Další shoda poté, co Australanka selhala na forhendu. Pochvalme ale i Kvitovou za příkladnou práci v defenzivě.

40:A Opět chyba na forhendu a po delší době tu máme zase brejkbol pro Kvitovou.

40:40 V rozhodující chvíli teď nicméně chybuje Kvitová, na bekhendu.

A:40 Stosurová jde do výhody, opět trefila eso.

3:3

Téměř desetiminutový gem je u konce, Kvitová neproměnila tři brejkboly a Stosurová tedy srovnává na 3:3.

0:15 Z pohledu Kvitové by to chtělo omezit poměrně velké množství nevynucených chyb.

15:15 Česká tenistka srovnává díky prvnímu podání.

15:30 Třetí dvojchyba české hráčky, která dnes na servisu zrovna nezáří.

30:30 Drtivý forhend nemohla Stosurová mít.

40:30 Kvitová musela zrychlit krok, forhend na dlouhou ruku ale zahrála dokonale, pod nohy soupeřky.

4:3

Kvitová udržela servis, teprve podruhé v zápase. Češka vede 4:3 a znovu se může pokusit o získání brejku.

0:15 Druhá dvojchyba zápasu pro Stosurovou.

0:30 Proti druhému podání zaútočila Kvitová tvrdě a přesně.

15:30 Nepřesný return české tenistky.

30:30 Australanka trefila parádní první servis, s tím Petra nemohla nic dělat.

30:40 Kvitová si připsala forhendový winner a má brejkbol, ostatně jako obvykle.

40:40 Forhend české tenistky skončil na pásce.

40:A Wimbledonská šampionka zagresivnila hru a vypálila vítězný forhend do protipohybu. Další brejkbol je na světě.

5:3

A znovu vítězný forhend! Kvitová bere potřetí v zápase Stosurové podání a vede 5:3. Jde tedy podávat na zisk prvního setu.

15:0 Pro začátek eso.

30:0 Vzápětí vynikající forhend po čáře z plného běhu.

40:0 Skvělá práce, kterou zúročila Kvitová snadnou smečí. Tři setboly!

40:15 Chyba z forhendu, nevadí.

40:30 Australanka se zvedá, teď Kvitovou zatlačila do hluboké defenzivy a počkala si na chybu.

6:3

Třetí setbol Petra Kvitová proměňuje a získává první set poměrem 6:3! Trenér David Kotyza tleská. Dobře ví, že úvod zápasu nebyl ze strany jeho svěřenkyně nejlepší. Kvitová se ale dostala v druhé polovině setu do dobrého tempa a rozhodla ve svůj prospěch.

V Pekingu se rozpršelo a tak se po krátké pauze vysušuje kurt a zatahuje střecha. Zápas by měl za chvíli pokračovat.

Tenistky už se vracejí na dvorec, zápas by měl za pár minut pokračovat.

Druhý set začíná, na servis jde Sam Stosurová.

15:0 Kvitová trefuje z bekhendu síť.

30:0 Stosurové se povedlo první podání.

40:0 A znovu přímý bod pro australskou tenistku.

0:1

Samantha Stosurová získává první hru druhého setu, když na svém servisu neztratila ani fiftýn.

0:15 Australanka zahrála proti druhému servisu nechytatelný return.

15:15 Vzápětí však střílí do sítě.

30:15 Nepřesný return Australanky, dvakrát teď chybovala z bekhendu.

40:15 Kvitové se daří první servisy.

40:30 Kvitová připisuje první dvojchybu druhé sady.

40:40 Světová trojka selhala na voleji. Shoda.

40:A Stosurová získala tři míčky v řadě a má brejkbol.

40:40 Kvitová srovnává forhendem přesně na čáru.

40:A Jenže Australanka je po přestávce evidentně pohyblivější tenistkou a má brejkbol.

40:40 Kvitová se teď omlouvá oběma rukama, protože prasátko, které nechtíc zahrála, bylo prostě dokonalé.

A:40 Stosurová zahodila forhend daleko do autu, výhoda Kvitová.

1:1

Petra Kvitová zvládla složitou situaci a nakonec vyrovnala na 1:1.

15:0 Škoda, Australanka zakončovala přesně tam, kde stála Kvitová, ta však pálila jen do sítě.

30:0 Krásný return nic nevyřešil, protože Stosurová vypálila skvěle po lajně.

40:0 Jestřábí oko ukázalo aut z rakety Kvitové.

1:2

Obě hry na servisu zvládla Stosurová bez ztráty kytičky a po dlouhé pauze mezi prvním a druhým setem se zdá být ve větší pohodě, než Kvitová. Doufejme, že jen dočasně.

Samantha Stosurová na tenisovém US Open
Samantha Stosurová na tenisovém US Open | Foto: Reuters

0:15 Stosurová vyrukovala na servírující soupeřku velmi ostrým útokem.

0:30 Tentokrát páska pomohla Stosurové, zpomalila úder Kvitové, což Australanka z kříže využila winnerem.

15:30 Kvitová se nechtěla nechat zahanbit, vylétla k síti jako střela a neomylně bodovala.

15:40 Dvojchyba a dva brejkboly pro Stosurovou.

30:40 Kvitová byla rychlejší a snížila.

40:40 Skvělým druhým servisem ven z kurtu dokázala Kvitová sebrat soupeřce už čtvrtou šanci na brejk v tomto setu.

40:A Těsný aut z bekhendu ale znamená brejkbol pro Stosurovou.

40:40 Kvitová opět odvrací. To už musí být pro Australanku poměrně frustrující.

A:40 Kouč Kotyza tleská riskantnímu a úspěšnému druhém podání Petry.

40:40 Jenže znovu je tu shoda. Kvitová střídá dobré momenty se školáckými chybami.

40:A Další selhání na bekhendu a Stosurová má už šestý brejkbol v tomto setu.

40:40 Petra neskutečně odvrací! Stosurová returnovala famózně, jenže Kvitová z nouze trefila skvělý bekhend do rohu.

A:40 Výhoda Kvitová. Tentokrát pálila do sítě soupeřka.

2:2

Přes sedm minut dlouhá hra končí. Kvitová odvrátila další čtyři brejkboly a srovnala na 2:2.

15:0 Petra se skvěle bránila, jenže Stosurová nezaváhala.

30:0 Australanka ve druhém setu ještě na servisu neztratila jediný fiftýn. Je jasně lepší hráčkou.

40:0 Stosurová hraje výtečně, Kvitová se jen brání.

2:3

Potřetí za sebou udržela Stosurová servis čistou hrou. Musí pro ní být velkým zklamáním, že vede jen 3:2, protože ve zbylých gemech neproměnila celkem šest brejkbolů.

Australanka Samantha Stosurová na US Open
Australanka Samantha Stosurová na US Open | Foto: Reuters

Kvitová si na kurt zavolala lékařku, společně řeší jakýsi zdravotní problém české tenistky.

Ale všechno je, zdá se, v pořádku. Kvitová jde na servis.

15:0 První podání se české hráčce povedlo.

30:0 Stosurová posílá bekhend mimo.

40:0 Australanka chybuje pro změnu na forhendu.

40:15 Čistá hra to nebude, Kvitové se nepovedlo forhendové zakončení.

3:3

Kvitová poprvé ve druhém setu udržela servis bez toho, aniž by odvracela brejkbol - 3:3.

15:0 Útok Stosurové byl pořádně štiplavý.

30:0 Australanka pokračuje v suverénním představení na servisu.

30:15 Konečně, Petra získává první fiftýn na příjmu ve druhé sadě.

30:30 Kvitová zpřesnila hru, důrazně zatlačila na soupeřku, která v nouzi rozvlnila jen síť.

40:30 Kvitová stojí a zírá na zem. Zpytuje svědomí, tohle se dalo udělat lépe.

3:4

Ani tentokrát se Kvitová nedostala k brejkbolu a prohrává 3:4. Přesto po špatném úvodu do setu stabilizovala svou hru a hraje lépe.

Petra Kvitová na US Open 2014
Petra Kvitová na US Open 2014 | Foto: Reuters

15:0 Eso Petry Kvitové.

15:15 Česká tenistka přepálila forhend a chybovala.

30:15 Stosurová chybuje z forhendu.

40:15 Velmi dobrý první servis udělal své.

4:4

Kvitová se na podání zlepšila a další hru zvládla poměrně snadno dovést do vítězného konce - 4:4.

15:0 Servis a forhend. Vítězná kombinace Sam Stosurové.

15:15 Kvitová pálila až k základní čáře a Stosurová nestihla adekvátně zareagovat.

15:30 Dobrý return a vedení pro Kvitovou. Že by šance?

30:30 Těžký prohoz Petře nevyšel.

40:30 Těsně vedle. Jestřábí oko bylo neúprosné, Kvitová se znovu brejkbolu nedočkala.

4:5

Stosurová v závěrečné výměně přehrála soupeřku a i popáté ve druhém setu udržela servis bez problémů - 4:5.

0:15 Bekhend Kvitové zastavila síť.

0:30 Stosurová trefila z forhendu čáru.

15:30 Kvitová musela o důležitý fiftýn dřít do úmoru a nakonec se vyplatilo. Češka zaťala pěst a chystá se na další servis.

30:30 Výborně, je vyrovnáno.

40:30 Úžasné! Stosurová už už slavila, jenže Kvitová po sprintu na poslední chvíli trefila skvělý bekhendový prohoz.

5:5

Kvitová se udržela ve druhém setu, po velkém boji srovnala na 5:5.

15:0 při servisu Sam Stosurové.

30:0 Australanka trefuje vítězný forhend.

40:0 Kvitová nebyla na returnu přesná.

5:6

Čtvrtá čistá hra pro Stosurovou v této sadě. Australanka si zajistila minimálně rozhodující tie-break, Kvitová se musí znovu zachraňovat.

0:15 Kvitová útočila, pak se ale musela pouze otočit za vynikajícím prohozem soupeřky.

15:15 Česká tenistka srovnává skóre.

15:30 Co se dá dělat, Australanka trefuje bekhend přesně do rohu.

30:30 Ovšem winnerem odpovídá také Kvitová.

30:40 Chyba z forhendu. Stosurová má setbol.

40:40 Aut! Stosurová se o velkou šanci okradla sama.

A:40 Kvitová vypálila fantastický bekhendový winner k čáře!

40:40 Podobný bekhend však nyní vyletěl ven z kurtu. Shoda.

A:40 Kvitová si došla na síť pro vítězný volej.

40:40 Znovu shoda, Češka pálila forhendem do sítě.

40:A Kvitová znovu chybuje. Druhý setbol pro Australanku.

5:7

Drama druhého setu je u konce. Stosurová vítězí poměrem 7:5 a srovnává stav setů na 1:1. Rozhodne tedy až třetí dějství.

15:0 Třetí set zahajuje na servisu australská tenistka.

30:0 Kvitová pálí z bekhendu do sítě. Chyb je dnes příliš mnoho.

40:0 Žádná šance ani proti druhému podání.

0:1

Čistá hra pro Stosurovou. Kvitová bohužel už hodně dlouhou dobu působí na příjmu neškodně.

0:15 Wimbledonská vítězka začíná špatně i na servisu.

0:30 Znovu aut, to nevypadá dobře.

0:40 Kvitová je v obrovské krizi, ve třetím setu ještě nebodovala.

15:40 Tak teď. Ale dost možná už je pozdě.

30:40 A nebo ne? Stosurová trefuje síť.

40:40 Kvitová odvrátila i třetí brejkbol.

A:40 Česká tenistka otáčí skóre.

1:1

Eso na závěr. Petra vypadá spokojeně, ale unaveně. Je vyrovnáno 1:1, sledujeme extrémně zajímavý match.

0:15 Kvitová si vzala challenge, ale ani nemusí. Hlavní rozhodčí opravila výrok

15:15 Stosurová do statistik zapisuje forhendový winner.

30:15 Kvitová se bránila statečně, ale marně.

40:15 Kvitová pálila daleko za základní čáru.

1:2

Kvitová další z mnoha chyb daruje soupeřce gem. Prohrává 1:2, hraje se dvě hodiny.

0:15 Stosurová jde na returnu zase do vedení.

15:15 Kvitová srovnala díky druhému servisu, který rotoval ven z kurtu.

30:15 Kvitová jde do vedení.

40:15 Páté eso české tenistky.

40:30 Když musí Petra běhat z rohu do rohu, mívá to těžké. Ve třetím setu síly patrně ubývají.

2:2

Petra Kvitová znovu udržela podání a srovnala na 2:2.

15:0 Stosurová drží velmi dobrou úspěšnost prvního servisu. A také po tom druhém vyhrává většinu bodů.

15:15 Petra dokázala vrátit podání a soupeřka mířila mimo výseč.

15:30 Australanka trefila míč rámem rakety a ocitá se v problémech.

15:40 Stosurová selhala na bekhendu a Kvitová má zčistajasna dva brejkboly!

30:40 První šance je pryč, Stosurové se vydařilo první podání.

40:40 Bohužel, ani druhý brejkbol Petra neproměňuje.

40:A Třetí brejkbol pro Kvitovou!

3:2

To by mohl být důležitý zlom! Kvitová poprvé od závěru první sady bere soupeřce podání a vede 3:2!

15:0 Kvitová se prosazuje druhým podáním.

15:15 Plán na vítězný úder zhatila páska.

15:30 Dvojchyba české tenistky.

30:30 Je vyrovnáno.

40:30 Skvělé podání, Kvitová otáčí skóre a může potvrdit brejk.

4:2

Výborně, Kvitová potvrdila brejk a vede 4:2 v rozhodujícím setu.

0:15 Parádní return Kvitové, zdá se, že pohoda se vrací na její raketu.

15:15 Petra nestihla zacouvat za základní čáru a chybovala.

30:15 Return Češka napálila pouze do sítě.

30:30 Dvojchyba Stosurové.

30:40 Kvitová pouští míč do autu a má šanci utvořit si nejspíš klíčový náskok!

5:2

Dvojitý brejk pro Kvitovou! Češka vede už 5:2 v rozhodujícím třetím setu, navíc půjde na podání.

15:0 První krok se Petře povedl.

15:15 Osmá dvojchyba Petry Kvitové.

15:30 Ještě není nic jistého, Kvitová opět chybuje a nabízí Stosurové náskok.

30:30 Dva tvrdé bekhendy za sebou znamenají vyrovnání.

30:40 Mečbol se nekoná, naopak je tady brejkbol pro Stosurovou. Krásná výměna vyvrcholila u sítě, kde se Australanka prosadila citlivým volejem.

40:40 Return australské tenistky byl příliš dlouhý. Shoda.

A:40 První servis Kvitové byl dělový a dočkali jsme se prvního mečbolu!

6:2

Eso na konec, to je závěr! Petra Kvitová poráží Samanthu Stosurovou po setech 6:3, 5:7, 6:2 a postupuje do finále turnaje v Pekingu. Zápas trval dvě hodiny a 21 minut.

Kvitové se tedy v Číně extrémně daří. Po vítězství ve Wu-chanu je ve finále i v Pekingu. Její soupeřkou bude vítězka zápasu mezi Srbkou Ivanovičovou a Ruskou Šarapovovou.

To je z online reportáže vše. Nezapomeňte, že odpoledne bude o finále v Pekingu bojovat také Tomáš Berdych proti Slováku Martinu Kližanovi. Online reportáž sledujte ZDE.