reklama
14:55 • Turnaj v Madridu • 2. kolo
2:0
6:3, 6:3
Hlavička - Petra Kvitová
Petra Kvitová
Univerzální hlavička pro citáty - žena
Jelena Vesninová

Dobré odpoledne, vítejte u online reportáže z tenisového turnaje ve španělském Madridu. Na místní antuce obhajuje loňský titul česká jednička Petra Kvitová, která se ve druhém kole utká s Ruskou Jelenou Vesninovou. Zápas by měl začít krátce po 14. hodině.

Na začátek utkání Petry Kvitové si budeme muset ještě pár desítek minut počkat, na centrálním kurtu totiž stále probíhá druhý set duelu mezi Argentincem Leonardem Mayerem a Španělem Felicianem Lopezem.

Z turnaje bohužel před malou chvílí vypadla Karolína Plíšková, která po zlém výkonu nestačila na Američanku Christinu McHaleovou a prohrála 6:7, 4:6. Doufejme tedy, že u obhájkyně titulu Kvitové to bude úplně o něčem jiném.

Mayer a Lopez si to o postup rozdají ve třetí sadě. Začátek utkání Petry Kvitové tedy lze očekávat přibližně ve 14:45.

Česká jednička doufá, že naváže na včerejší výkon. Španělku Arruabarrenovou vyřadila po setech 6:3, 6:2 a předvedla sebejistý tenis plný její typické hry. 

Madrid, to je v posledních letech místem zaslíbeným pro Petru Kvitovou. Předloni došla do semifinále, loni - jak už bylo řečeno - celý turnaj vyhrála.

Pojďme si trochu zavzpomínat na loňskou spanilou jízdu. Kvitová ve španělské metropoli ztratila jen dva sety v prvních dvou kolech, proti Govorcovové a proti Vandewegheové.

Potom už to byla fantazie. V osmifinále smetla Kvitová Pavljučenkovovou 6:1, 6:4, ve čtvrtfinále přehrála Beguovou 7:5, 6:3, v semifinále si vyšlápla na Serenu Williamsovou 6:2, 6:3 a ve finále rozdrtila Kuzněcovovou 6:1, 6:2.

Kvitová hraje druhý turnaj pod oficiálním vedením nového trenéra Františka Čermáka. Na tom prvním, nedávno ve Stuttgartu, dokázala po dobrých výkonech dojít až do semifinále. V něm sice nestačila na pozdější vítězku Kerberovou, i tak si ale po nepovedeném úvodu do sezony výrazně zvedla sebevědomí.

Centrální kurt se právě uvolnil, Feliciano Lopez po velké bitvě zdolal 2:1 na sety Leonarda Mayera. Za pár minut už by tedy na dvorec měly dorazit Kvitová a Vesninová!

Petra Kvitová je momentálně šestou hráčkou světa, Jeleně Vesninové patří 55. pozice na rankingu WTA.

Tenistky proti sobě dosud na okruhu ani jednou nenastoupily.

Obě hráčky už jsou na kurtu, probíhá předzápasová rozehra. Zápas za malou chvíli zahájí na servisu Petra Kvitová.

Zápas právě začíná!

15:0 Na úvod trefila Češka výborné první podání.

30:0 Kvitová přidává vítězný míč z forhendu.

40:0 Forhend ruské hráčky skončil na pásce.

40:15 Kvitová si situaci komplikuje první dvojchybou.

1:0

Vítězným forhendem uzavírá Petra úvodní hru zápasu - 1:0.

15:0 Drtivý return Češky po druhém servisu skončil těsně za základní čarou.

Aleš Vávra
Aleš Vávra
2. 5. 2016
reklama