reklama
11:00 • Evropské hry • 100+ Kg

Evropské hry - Judo

Vítejte u online reportáže z působení judisty Lukáše Krpálka na Evropských hrách 2019 v Minsku. Do programu by se měl zapojit v pondělí 24. června kolem 11. hodiny.

Dobrý den. Evropské hry 2019 v Minsku jsou v plném proudu a my se dnes můžeme těšit na další český útok na medaile. Měl by se o něj postarat judista Lukáš Krpálek, který bude patřit k favoritům váhové kategorie nad 100 kg.

Lukáš Krpálek je olympijským vítězem, mistrem světa a také mistrem Evropy. To vše ale dokázal v polotěžké váze, ve které bojoval do roku 2016. Po úspěchu na olympijských hrách totiž přešel do těžké kategorie nad 100 kilogramů, ve které je dosud největším úspěchem bronz a zlato z ME. Na světovém kolbišti tak Lukáš Krpálek na výraznější úspěch čeká.

V současnosti je Lukáš Krpálek největší hvězdou českého juda, což potvrzuje postavení ve světovém žebříčku. Se ziskem 4 695 bodů je totiž Krpálek na druhém místě ve své váhové kategorie. Lepší už je jen Gruzínec Tušišvili. Největším úspěchem posledních měsíců je pro Krpálka již zmiňované zlato z ME a také říjnové vítězství na Grand Prix v Cancúnu. Naposledy se Lukáš představil v čínském Chöch chotu, kde vybojoval třetí pozici.

Je jisté, že na Lukáše Krpálka čeká v prvním souboji Andrij Kolesnik z Ukrajiny. Jedná se o 150 kilového pořízka, který si na ippon v prvním kole poradil s Mirceou Croitorem z Rumunska.

ZAČÁTEK SOUBOJE.

Lukáš Krpálek měl výborný vstup do souboje a okamžitě získal převahu. Je z toho první bod.

Tak to je fantazie! Za dvě minuty a 26 vteřin je hotovo. Lukáš Krpálek si díky držení poradil se stopadesátikilovým Ukrajincem Kolesnikem a vítězí na ippon!

KONEC SOUBOJE

Zatímco jsme krátce sledovali souboj Lukáše Krpálka, na jiném tatami se předvedl David Klammert. Po úvodním vítězství ale v kategorii do 90 kilogramů narazil. Ciril Grossklaus ze Švýcarska jej porazil na Ippon.

Minulostí už je další čtyři souboje v kategorii nad 100 Kg. Guram Tušišvili si na ippon poradil s Vladutem Simionescem a stejně tak si počínal Stephan Hegyi se Svenem Heinlem. Maciej Sarnecki porazil Jakiva Chammu a Henk Grol pak 10:0 Žarka Čuluma.

Dalším soupeřem Lukáše Krpálka bude Inal Tasojev z Ruska. Ten v minulém kole zvládl těžký boj s Bělorusem Cjarpickým, jenž se rozhodoval až po čase. Ve světovém žebříčku je Tasojev na šestnácté pozici, ale v říjnu třeba dokázal vyhrát Grand Slam v Abú Zabí a v Düsseldorfu byl druhý.

Souboj s Inalem Tasojevem bude již v rámci čtvrtfinále, ve kterém se představí také Tušišvili se Sarneckým, Hegyi s Grolem a Meyer s Kokaurim. Lukáš Krpálek bude každopádně favoritem.

Momentálně sledujeme zápasy především ženských váhových kategorií. Mužská kategorie nad 100 kilogramů by mohla přijít na řadu zhruba za 15 minut.

Co se týče dalšího pokračování Krpálkovy váhové kategorie, čtvrtfinále proti Tasojevovi je plánováno na 11:48. Časový rozvrh je ale hodně nevyzpytatelný. V případném semifinále by se pak český judista kolem 12:30 utkal s Royem Meyerem z Nizozemska či Ušangi Kokauri z Ázerbájdžánu. 

A Lukáš Krpálek jde do dalšího souboje. Jeho soupeřem je Rus Inal Tasojev.

ZAČÁTEK SOUBOJE.

A Tasojev získává úvodní bod.

Do konce zápasu zbývá minuta a půl a Rus se stále dobře brání.

Krpálek zkouší možné i nemožné, ale Tasojev stále drží hubené vedení 1:0

Lukáš Podleśný , Sport
AKTUALIZOVÁNO 24. 6. 2019
reklama