reklama
10:00 • MS v ragby • O 3. místo
40:17
28:10
Nový Zéland- vlajka
Nový Zéland
Wales - vlajka - Sport 2016
Wales

Dobrý den, vítejte u sledování Nový Zéland online přenosu ze zápasu o bronz na MS v ragby 2019 mezi Novým Zélandem a Walesem. Utkání startuje 1.11. v 10:00.

Hráči Nového Zélandu museli v semifinále skousnout hodně hořkou pilulku, když přišli o šanci na zlatý hattrick. Proti Anglii však předvedli naprosto bídný výkon a Albion postoupil do finále zalouženě. Celkově se All Blacks na turnaji dařilo, hned na úvod dokonce porazili JAR, který bude hrát zítra o finále. Bude však pro Nový Zéland možnost získat bronz alespoň malou náplastí?

Semifinále MS v ragby 2019, Anglie - Nový Zéland: Novozélanďané děkují fanouškům Semifinále MS v ragby 2019, Anglie - Nový Zéland: Novozélanďané děkují fanouškům. | Foto: Reuters

To Wales prožil opět skvělý turnaj a zasloužil by si být ve finále, tak jako už poněkolikáté však drakům chybělo malý krůček. Ještě pět minut před koncem semifinále s JAR byl stav vyrovnaný, pak však Springboks rozhodli trestným kopem a vyhráli o tři body. Parádní bitvu tak ovládli Jihoafričané. Zmátoří se Wales proti All Blacks?

Čtvrtfinále MS v ragby 2019, Wales - Francie: Velšané oslavují postup Čtvrtfinále MS v ragby 2019, Wales - Francie: Velšané oslavují postup. | Foto: Reuters

Sestavy:

NOVÝ ZÉLAND: 

MOODY, COLES, LAULALA, RETALLICK, S. BARRETT, FRIZELL, CANE, READ, A. SMITH, MO´UNGA, IOANE, WILLIAMS, CROTTY, B. SMITH, B. BARRETT.

NÁHRADNÍCI: COLTMAN, MOLI, TAAVAO-MATAU, TUIPULOTU, TODD, WEBER, LIENERT-BROWN, J. BARRETT. 

WALES:
SMITH, OWENS, LEWIS, BEARD, JONES, TIPURIC, DAVIES, MORIARTY, WILLIAMS, PATCHELL, ADAMS, WATKIN, J. DAVIES, LANE, AMOS.

NÁHRADNÍCI: DEE, CARRE, JONES, BALL, SHINGLER, G. DAVIES, BIGGAR, PARKES

Oba týmy se v historii potkaly čtyřikrát, z toho třikrát na MS a vždy byl úspěšnější Nový Zéland.

Týmy jsou již na hrací ploše. Domácí nastupují v černém, hosté v červeném. Za námi jsou už i intezivně prozpívané hymny obou zemí, nyní bude následova haka.

Utkání začíná.

1

Wales se Wujal výkopu, míč směřoval na polovinu soupeře. Nový Zéland jej sebral a Smith odkopává zpět.

2

Adams se protáhl obranou All Blacks a byl už ve dvaadvacítce, ale po skládce neuvolnil míč za sebe, a tak bude balón patřit Zélandu.

3

Podobný průnik po pravém křídle předvedli také hráčí NZ, rychlá kombinace, několik očištění a rozhodčí zapískal provinění Walesu v podobě ofsajdu, v němž byl Smith.

4

Mo`unga zvolil kop na háčko, ale trefil jen tyč! Vysoký míč sebrali Velšané a teď se budou snažit co nejrychleji odkopnout.

5

Nový Zéland pokládá pětku! Odkop se sice povedl, jenže míč zůstal ve hře a rojníci rozjeli rychlou akci. Po sérii krátkých přihrávek skrz obranou se k balónu dostal Joe Moody, který snadno položil pětku a Nový Zéland vede - 5:0.

6

Následně Mo`unga zvládl pětku prokopnout, a tak si Nový Zéland připisuje i dva bonusové body - 7:0.

8

All Blacks jsou znovu u míče, hráli ve výhodě, ale po předhozu o ni rychle přijdou. O míč však nikoliv.

9

Mlýn ve středu hřiště vyzněl lépe pro Wales, dlouhý nákop zachytili domácí těsně před pětkovištěm. Po několika skládkách se nakonec míče ujal Smith a odkopl.

10

Oba celky se teď moc do kombinací nedostávají, překopy létají z jedné strany na druhou.

11

Walesu se nejprve nepovedla skládka, navíc je pískán předhoz a All Blacks mají další mlýn.

Sport
Sport
1. 11. 2019
reklama