reklama
12:40 • Wimbledon • 1. kolo
2:1
6:4, 4:6, 6:1
Hlavička - Karolína Plíšková
Karolína Plíšková
Univerzální hlavička pro citáty - žena
Irina Falconiová

Dobrý den, vítejte u online reportáže z grandslamového Wimbledonu. Dnes začíná program mužských i ženských dvouher a my se zaměříme na úvodní duel Karolíny Plíškové. Česká hvězda se v prvním kole střetne s Američankou Irinou Falconiovou. Duel začne krátce po 12:30.

Rodačka z Loun neustále stoupá žebříčkem, jejím novým maximem je momentální jedenácté místo. Plíšková může být první tenistkou po 30 letech, která dosáhne na elitní desítku bez toho, aniž by hrála byť jediné grandslamové osmifinále. Tuhle zatím nepříliš lichotivou statistiku chce Češka změnit právě letos v All England Clubu.

Karolína Plíšková ve finále turnaje v Birminghamu 2015 Karolína Plíšková ve finále turnaje v Birminghamu 2015 | Foto: Reuters

Tráva byla dlouho strašákem Karolíny Plíškové. Před letošní sezonou měla na tomto specifickém povrchu bilanci 2:5 na zápasy. Před dvěma týdny jí ale nadmíru vyšel přípravný turnaj v Birminghamu, kde se dostala až do finále. "Snad už jsem se s trávou kamarádka," řekla Plíšková poté, co v boji o pátý titul kariéry podlehla Němce Angelique Kerberové.

Karolína Plíšková ve finále turnaje v Birminghamu 2015 Karolína Plíšková ve finále turnaje v Birminghamu 2015 | Foto: Reuters

V All England Clubu už se vše připravuje ke startu legendárního turnaje:

Hned tři české tenistky se často objevují v předpovědích o největších favoritkách letošního Wimbledonu. Plíšková je černým koněm turnaje. Více čtěte zde: Unikát. Wimbledon má tři české favoritky. Která udeří letos?

Česká hráčka se v hlavní fázi Wimbledonu objevuje počtvrté v kariéře. V předchozích dvou letech došla do druhého kola, které je také její maximem na londýnském grandslamu. Vloni skončila Plíšková na raketě Němky Lisické, předloni nestačila na Chorvatku Martičovou.

Karolína Plíšková na turnaji v Birminghamu Karolína Plíšková na turnaji v Birminghamu | Foto: Reuters

Plíšková chce letos samozřejmě mnohem víc, než je postup do druhého kola. Minimálně osmifinále je jednoznačným cílem české hráčky. V souboji o čtvrtfinále by podle pavouku mohlo dojít k duelu s krajankou Lucií Šafářovou.

V prvním kole by neměla mít Plíšková problém. Američanka Irina Falconiová je momentálně na žebříčku až devětašedesátá. Jediný vzájemný duel obou hráček se odehrál před dvěma lety v Sydney, kde Češka vyhrála 2:0 na sety.

Na jednom z menších dvorců už je vše připraveno k zahájení zápasu. Česká se na příchod Plíškové a Falconiové.

Pár desítek diváků právě přivítalo obě protagonistky vlažným potleskem. Tenistky se za malý moment začnou rozehrávat.

Utkání začíná, na servis jde Američanka.

30:0 Falconiová začíná na servisu dobře.

30:15 Dobrá práce na returnu, Plíšková snížila.

40:15 Americká tenistka jde ale znovu do vedení o dva fiftýny.

40:30 Ještě ale bude muset Falconiová o první hru bojovat.

0:1

První hru získává Irina Falconiová - 0:1.

15:0 Plíšková ukázala svůj skvělý servis hned na úvod.

30:0 Return americké tenistky byl příliš dlouhý.

40:0 Plíšková v poklidném tempu pálila rány k základní čáře, nakonec si připsala forhendový winner do rohu.

40:15 Američanka se statečně bránila, Plíšková zakončila bekhendem těsně mimo.

Aleš Vávra
Aleš Vávra
29. 6. 2015
reklama