Shelby Rogersová - Petra Kvitová

Shelby Rogersová
2:1
Petra Kvitová

Dobrý den, vítejte při sledování online reportáže z utkání třetího kola French Open. Zápas Shelby Rogersové a Petry Kvitové začne v pátek 27. května přibližně ve 13:30.

Petra Kvitová dnes odehraje utkání třetího kola grandslamového turnaje Roland Garros. V Petřině části pavouka už vypadly ze hry některé favoritky, a tak má česká hráčka relativně otevřenou cestu za úspěchem. Její soupeřkou před branami osmifinále je Američanka Shelby Rogersová, hráčka druhé stovky. Dvanáctá hráčka světa se ale s papírovými outsiderkami často trápí. Doufejme, že nyní roli favoritky potvrdí a postoupí mezi nejlepších šestnáct, kde by se utkala s vítězkou souboje mezi Němkou Beckovou a Rumunkou Beguovou.

Spojené státy americké

WTA: 108.

Věk: 23 let (13. 10. 1992)

Držení rakety: pravé

Výška: 175 cm

Váha: 70 kg

Shelby Rogersová je americká tenistka z Jižní Karolíny. Na žebříčku WTA ji najdeme na začátku druhé stovky, jejím maximem je 70. místo z podzimu 2014. Před French Open se Rogersová představila na třech antukových turnajích. V americkém Charlottesville vypadla ve 3. kole s krajankou Bradyovou, která vyřadila Rogersovou také na dalším podniku v Indian Harbour Beach, tentokrát ve čtvrtfinále. Ve Štrasburku podlehla Rogersová ve 3. kole Kazašce Diyasové, na French Open zatím porazila Karolínu Plíškovou a Vesninovou, a sice výsledky 2:1 a 2:0. Postupem do 3. kola vyrovnala Rogersová své grandslamové maximum z US Open, v Paříži se loni pakovala už v 1. kole.

Petra Kvitová v 1. kole French Open 2016 | Foto: Reuters

Petra Kvitová neprožívá dobrou sezonu a po dlouhých letech dokonce vypadla z elitní desítky světového žebříčku. První letošní turnaj na antuce odehrála česká jednička ve Stuttgartu, kde se v jejím podání začalo blýskat na lepší časy. Rodačka z Bílovce vypadla až v semifinále s domácí Kerberovou. Zklamání však přišlo na velkém podniku v Madridu, kde skončila pouť Kvitové už v osmifinále na raketě ruské Australanky Gavrilovové. Průlom nepřišel ani v Římě, kde česká tenistka prohrála hned své první utkání s Keysovou. Na French Open byla už v 1. kole dva míčky od vyřazení, Černohorku Koviničovou ale nakonec zdolala 2:1. V dalším kole v mnohem klidnějším zápase přehrála Sie Su-Wej ve dvou setech. V roce 2012 došla Petra na Roland Garros až do semifinále, z loňského roku obhajuje účast v osmifinále.

Kvitová předevčírem zvládla utkání 2. kola proti Sie Su-Wej z Tchajwanu a připsala si své 300. vítězství na okruhu WTA.

Utkání Rogersové s Kvitovou bylo umístěno na kurt číslo 2, kde momentálně probíhá střetnutí mezi Beckovou z Německa a Beguovou z Rumunska. Vítězka tohoto duelu se v osmifinále utkání s vítězkou našeho zápasu. První set ovládla Beguová v poměru 6:4, ve druhém vede Becková 2:1, ale přijímá servis Rumunky.

Kvitová sice vypadla z první desítky, přesto má podle slovenského trenéra Erika Csarnakovicse stále obrovský potenciál. Jestli se však chce zapsat mezi legendy světového tenisu, měla by podle slovenského kouče ještě něco změnit. Více čtěte ZDE.

Petra Kvitová na masters v Madridu 2016
Petra Kvitová na masters v Madridu 2016 | Foto: Reuters

Rogersová s Kvitovou dnes odehrají premiérové vzájemné utkání.

Becková srovnala krok v zápase s Beguovou a o vítězce rozhodne až třetí set. Začátek utkání Rogersové s Kvitovou je v tuto chvíli odložen přibližně na 13:30.

Beguová zdolala Beckovou 6:4, 2:6 a 6:1 a postoupila do osmifinále, kde se utká s Rogersovou, nebo Kvitovou. Americko-české dvojici už teď na kurtu číslo 2 nic nebrání k zahájení zápasu. Utkání začne za několik minut.

Obě hráčky jsou již na kurtu a rozehrávají se. Jako první půjde za pár okamžiků podávat Petra Kvitová.

Hlavním rozhodčím utkání je Steeve Danchet z Francie.

0:0

Utkání právě začalo.

0:15 Úvodní výměna zápasu jde za Rogersovou. Kvitová se pokoušela o bekhendový kraťas, ale zahrála míček do autu.

0:30 To není dobrý start v podání české hráčky. Dvojchyba.

15:30 Rogersová útočila na tři brejkboly a zatlačila Češku na základní čáře. Pak ale bekhendový volej Američanky zastavila síť.

30:30 Kvitová si pomohla servisem a přímým bodem srovnává stav prvního gemu.

30:40 Americká tenistka se opřela do returnu a Kvitová zahrála v těžké pozici těsně do zámezí. Hned je tady brejkbol.

1:0

To je nemilý začátek zápasu. Rogersová znovu trefila return a Kvitové forhend skončil v síti. Petra přichází o podání.

15:0 Rogersová začíná na podání esem.

30:0 Další výborné podání Američanky a dlouhý return Kvitové. Úvod zápasu je v režii 108. hráčky světa.

30:15 Výměnu od základní čáry teď ale Rogersová zakončila chybou a bekhendem vyhodila míček do autu.

40:15 Vzápětí přidává nevynucenou chybu na bekhendu Kvitová a nabízí americké soupeřce dva gemboly.

40:30 Češka se dostala do hry kvalitním returnem a Rogersová už další úder nezvládla. Poslala balonek do zámezí.

2:0

Američanka potvrzuje brejk a ukončuje druhý gem zápasu vítězným forhendem. Kvitová si teď musí podržet servis.

0:15 Ale bohužel nezačíná vůbec dobře. Kvitová předvedla druhou dvojchybu v zápase.

0:30 A další laciná chyba. Rogersová nereturnovala nijak znamenitě, ale Češka napálila míček jen do sítě.

15:30 Nyní už rodačce z Bílovce útok vyšel. Forhendem zahnala Rogersovou do rohu a Američanka vrátila balonek do sítě.

15:40 Vyrovnání však nepřichází. Místo toho má Rogersová po brilantním returnu dva brejkboly.

30:40 První odvrací. Zatlačila Američanku, a ta nedokázala přehodit síť.

3:0

Kvitová měla útok dobře připravený, ale obouručným bekhendem nedokázala trefit odkrytý dvorec. Rogersová jí tak podruhé v zápase bere servis a vede v první sadě už 3:0.

0:15 Kvitová zariskovala a zaútočila brzy po returnu od základní čáry. A vyplatilo se, forhendový úder dopadl přesně k čáře.

15:15 V další výměně byla dominantní Američanka. Kvitová se sice dobře bránila, ale proti úderu Rogersové do protipohybu neměla šanci.

15:30 Češka trefila return do kříže a přetavila jej ve vítězný úder.

30:30 Rogersová šla při druhém podání hodně na riziko a trefila čáru. Kvitová returnovala nepřesně do autu.

40:30 Američanka se dostává ze svízelné situace skvělým servisem. Eso.

4:0

Petra znovu Američance v závěru gemu pomohla vlastní chybou a bekhendem od základní čáry zahrála daleko do autu. 4:0 pro Rogersovou.

0:15 Kvitové to zatím vůbec nejde. Rogersová dobře zareturnovala k základní čáře a Kvitová zahrála do sítě.

0:30 Teď zkusila česká hráčka něco změnit a hned po podání přeběhla na síť. Těžký volej ale neusměrnila do kurtu.

15:30 Přímý bod z podání.

15:40 Česká tenistka hraje opět do autu a nabízí Rogersové další dva brejkboly. Je to zatím velké trápení Češky.

5:0

To je hrůza. Úder Kvitové zastavila páska a Rogersová vede po čtvrthodině už 5:0. Kvitová stihla napáchat už dvanáct nevynucených chyb.

15:0 Kvitová se nemůže chytit. Rogersová nepodala nijak parádně, ale Češka vrátila míček do sítě.

15:15 Češka zatlačila na soupeřku několika forhendy a Rogersová poslala míček bekhendem za postranní čáru.

30:15 Druhé podání Rogersové zamířilo na téčko, Kvitová opět nedokázala míček vrátit.

30:30 Nyní Kvitové return zafungoval a Rogersová musela při útoku hodně riskovat. Tlačila míček do rohu kurtu, ale byl to těsný aut.

30:40 Kvitová znovu zatlačila hned po returnu a dostala Rogersovou pod tlak. Obranný bekhend Američanky jde do autu, Petra má brejkbol.

40:40 Pokaženým forhendem však o brejkovou šanci brzy přichází. Shoda.

A:40 Rogersová skvěle podala a zatloukla vysoký míček z prostředka kurtu. Američanka má po dvaceti minutách setbol.

6:0

Rogersová ukončuje první set vítězným úderem z forhendu. Američanka hraje dobře, ale Kvitová jí situaci neskutečným způsobem ulehčuje a sází jednu nevynucenou chybu za druhou.

15:0 Druhá sada začíná. Kvitová podala přesně na čáru a Rogersová returnovala jen do sítě.

30:0 Opět měla česká hráčka štěstí a ze hry zahrála přesně na základní čáru. Američanku odskok míčku zaskočil.

40:0 Přímý bod z podání, Rogersová trefuje jen síť.

40:15 Rogersová bude v tomto gemu ještě bojovat. Kvitová poslala míček bekhendem do pásky.

0:1

Česká tenistka vstupuje do druhého setu dobře a v pohodě si udržela servis. Tak doufejme, že je to předzvěst lepšího výkonu Kvitové ve zbytku utkání.

0:15 Kvitová zareturnovala bekhendem k základní čáře a Rogersová účinnou odpověď nenašla.

15:15 Češka chtěla z returnu zaútočit také nyní, bohužel forhendem zahrála těsně do autu. Ale ve druhé sadě vypadá Kvitová mnohem sebevědoměji.

15:30 Kvitová vystřihla povedený kraťas a Američanka se k míčku nedostala včas.

30:30 To je škoda. Kvitová vyhodila return za základní čáru Rogersové.

30:40 Úder Rogersové končí za postranní čarou a Kvitová se dostává k brejkbolu.

40:40 Jenomže Rogersová odvrací. Kvitová se hrnula do útočení, bekhendem však kurt netrefila.

A:40 Rogersová otáčí průběh druhého gemu druhé sady. Její druhé podání vrátila Češka do autu.

40:40 Bekhendová výměna od základní čáry končí lépe pro Kvitovou. Jeden z úderů Rogersové skončil v síti.

A:40 Druhý brejkbol ovšem nepřichází. Kvitová musela na základní čáru do kleku a forhendem pokazila výměnu.

40:40 Bitva o podání Američanky pokračuje. Rogersová zahrála od základní čáry nepřesně.

40:A Výborně. Kvitová si rozběhala soupeřku, prohnala ji z rohu do rohu a zakončila výměnu přesným forhendem. Brejkbol.

40:40 Američanka si však pomáhá dobrým servisem a Kvitová hraje do sítě.

A:40 Kvitové ani teď nevyšel return a pro změnu napálila míček do zámezí.

1:1

Kvitová se pokusila zaútočit hned z returnu, ale ani do třetice nevrátila míček do kurtu. Rogersová si po velkém boji udržela servis.

15:0 Rogersová byla u Petřina kraťasu včas, ale bekhendem poslala míček z nelehké pozice do autu.

30:0 Kvitová dobře podala a Američanka zahrála na returnu do zámezí.

40:0 Ve druhém setu je to skutečně o něčem jiném. Češka dostala Američanku pod tlak a připsala si vítězný forhend.

1:2

Základem bylo znovu dobré podání a Petra jde ve druhém setu do vedení 2:1. Na startu druhé sady se dokázala uklidnit a vyrovnat zápas.

15:0 Rogersová začíná další gem výborně. Nebála se po returnu Kvitové zaútočit a poslala míček do rohu kurtu.

30:0 Delší výměny dnešnímu utkání naprosto scházejí. Kvitová zamítla možnost změny a od základní čáry zahrála do autu.

30:15 Američanka byla po Petřině returnu okamžitě pod tlakem a nedokázala přehodit síťku.

40:15 Americká tenistka převedla vynikající forhend po čáře a Kvitová neměla nárok.

2:2

Esem ukončuje Rogersová čtvrtý gem druhého setu a srovnává krok. Co předvede na podání dvojnásobná wimbledonská šampionka?

15:0 Začíná dobře. Přitlačila Rogersovou na základní čáře, kde také skončily naděje Američanky na úspěch v této výměně.

15:15 V další už útočila Rogersová. Kvitová míček na základní čáře ve skluzu ještě stihla, ale bekhendový kopec skončil až za základní čarou.

15:30 Senzační return Rogersové do kříže překvapil Kvitovou, která už nedokázala nijak zareagovat.

15:40 Američanka se vysokým míčkem od základní čáry dostala ze složité situace a vyrovnala výměnu. Kraťas Češky pak zastavila síť, a tak má Rogersová dva brejkboly.

30:40 První brejkbol Kvitová odvrací zásluhou dobrého podání.

3:2

Ale druhý brejkbol už se stává kořistí Rogersové, která odskakuje ve druhém setu o jeden brejk. Na konci dlouhé výměny stál pokažený forhend Kvitové.

15:0 Kvitová se po returnu dostala do dobré pozice na téčku, ale forhendem přestřelila až do autu.

30:0 Rogersové dnes skvěle funguje podání. Vyšší return Kvitové jí přilétl přímo do rány, kterou forhendem nechytatelně umístila k čáře.

40:0 Američanka je na koni a má tři brejkboly. Na začátku stálo opět dobré první podání, výměnu ukončila Kvitová bekhendovou chybou.

40:15 Povedený forhendový return je příčinou toho, že Kvitová v tomto gemu ještě žije.

40:30 Kvitové pomohla při returnu páska, která trochu rozhodila Rogersovou. Petra pak mohla začít útočit a Američanka zahrála do sítě.

4:2

Napotřetí už to Rogersová zvládla a potvrzuje zisk brejku. Šestý gem druhého setu rozhodl přímý bod z podání Američanky.

15:0 Kvitová nyní servíruje a bezpodmínečně musí tento gem zvládnout. Rogersová doběhla kraťas, ale na bekhendu poté chybovala.

30:0 Češka zvládla složitý úder od základní čáry a nechtíc zkrátila hru. Rogersová byla u míčku pozdě a přes síť už jej nedostala.

30:15 Return Američanky přilétl k základní čáře, Kvitová si nestihla poodstoupit a poslala balonek do sítě.

40:15 Přímý bod z podání a česká hráčka má k dispozici dva gemboly.

4:3

Rogersové ulétl return daleko do autu a Kvitová první důležitý krok zvládá. Teď půjde podávat americká hráčka, která se po French Open zcela jistě posune do první stovky.

0:15 Kvitová si připravila soupeřku forhendem do rohu kurtu a následně ukončila výměnu bekhendovým volejem na síti.

0:30 Return Kvitové dolétl k základní čáře a Češka si pak připravila pozici dobrým kraťasem. Bekhendový prohoz už Rogersová do kurtu nevrátila.

0:40 No vida, tři brejkboly jsou na světě. Znovu Kvitová zareturnovala k čáře a Rogersová zahrála do sítě.

4:4

Kvitová se obula do returnu a bere si ztracené podání zpět. Je vyrovnáno, snad by se teď utkání mohlo zlomit.

0:15 Míček z rakety Kvitové zastavila síťka.

0:30 Kvitová zatím získaný brejk nezvládá potvrzovat. Po nepřesném forhendu od základní čáry je ve velmi nepříjemné situaci.

15:30 Rogersová teď Češce pomohla a vyhodila return do zámezí.

30:30 Nyní si zase pomohla Kvitová, a to servisem. Rogersová returnuje pouze do sítě.

40:30 Ano! Přichází další přímý bod z podání a Kvitová je rázem blízko vedení ve druhém setu.

4:5

Pojď! Kvitová dokázala prohodit soupeřku a otáčí vývoj skóre ve druhém setu. Rogersová teď půjde podávat na udržení ve druhé sadě.

15:0 Rogersová měla na začátku výměny štěstí, když jeden z jejich úderů dopadl přesně na čáru. Zbytek už si ale Američanka velmi dobře uhrála.

15:15 Čopovaný bekhend Rogersové končí na pásce.

30:15 Ou, to zamrzí. Kvitová se položila do bekhendového returnu a zaútočila křížem. Těsný aut.

40:15 Rogersová útočila, byla aktivnější, ale přesto mohla Petra soupeřce vypálit rybník prohozem. Ale míček znovu dopadl těsně za čáru.

5:5

Dobré podání Rogersové a následně vítězný úder do odkrytého kurtu. Kvitová se k setbolům nedostala a nyní půjde podávat.

15:0 Kvitová si vytáhla soupeřku na síť a skvěle si svou pozici vykryla.

30:0 Return od Rogersové je příliš dlouhý. Kvitová se při vlastním podání uklidňuje.

30:15 Vzápětí ale přidává dvojchybu.

30:30 Nadějný náskok je pryč. Kvitová přetáhla forhend od základní čáry a následující fiftýn bude nesmírně důležitý.

40:30 Rogersová kazí a vzdává se šance na brejkbol. Kvitová může za úder do autu poděkovat, ale ještě musí uhrát jeden míček.

40:40 Druhou dvojchybu Kvitové v tomto gemu přiběhl potvrdit hlavní rozhodčí.

A:40 Kvitová se vydala po útoku na síť, ale musela se tam poprat s hodně těžkým volejem. Zvládla to skvěle a znovu má gembol.

5:6

Kvitová se dvěma skvělými výměnami utrhla a získala tuto hru. Může se ulevit, tiebreak má v tuto chvíli jistý. Rogersová bude podruhé odvracet na podání konec setu.

15:0 Rogersová musela jít přes druhé podání, přesto vytáhla po returnu Češky vynikající forhend po čáře.

15:15 Rogersová se vydala na síť, ale nepůsobila tam zrovna nejjistějším dojmem. Kvitová ji dokázala forhendem prohodit.

30:15 Rogersová si pomohla servisem a odskakuje do vedení.

40:15 Ale ne, teď to Petra soupeřce příliš ulehčuje. Forhendem vyhodila míček do autu a Američanka má dva gemboly.

40:30 Hra ještě nekončí. Nyní pokazila jeden z úderu od základní čáry zase Američanka.

6:6

Kvitové ulétl return a ke shodě se tak nedostala. Rogersová srovnala na 6:6 a o osudu druhého setu rozhodně zkrácená hra.

0:1 Tiebreak začíná lépe Kvitová. Dobře podala, zatlačila na Rogersovou a došla si k síti pro vítězný volej.

1:1 Američanka rychle srovnává, Kvitová zreturnovala její podání až do zámezí.

1:2 První minibrejk v tiebreaku je na světě. Kvitová zatloukla míček od sítě nechytatelně.

1:3 Kvitová trefila dobře první servis a pomáhá si přímým bodem.

1:4 Páska přizvedla míček z rakety Rogersové tak, že mohla Kvitová zaútočit. A forhendem to zvládla úžasně.

1:5 Senzace! Kvitová je dva míčky od vítězství ve druhé sadě. Rogersová zahrála před výměnou stran jen do sítě.

2:5 Kvitová vyhazuje obouručný bekhend do autu, ale teď půjde podávat.

2:6 Kvitová ukončila výměnu od základní čáry bekhendovým winnerem do protipohybu Rogersové. Čtyři setboly pro Petru!

3:6 Konec druhého setu se zatím odkládá. Kvitová se o to přičinila dvojchybou.

Druhý set trval bez šesti minut jednu hodinu a Rogersová jej ukončila nevynucenou chybou. To znamená, že Kvitová vyhrává v tiebreaku 7:3 a je zpět v zápase!

15:0 Kvitová netrefuje míček po podání Rogersové čistě. Balonek zalétl daleko do autu.

15:15 Forhendový úder od Američanky končí v autu.

15:30 Dvojchyba Rogersové. Kvitová má šanci na brejkboly.

30:30 To je velká škoda. Rogersová musela jít přes druhý servis, Kvitová přesto returnovala pouze do sítě.

40:30 Vyrovnaná výměna od základních čar končí chybou Kvitové. Česká hráčka zahrála z forhendu do zámezí.

1:0

Američanka získává první hru třetího setu díky krásnému voleji a ukazuje, že to Kvitová nebude mít v rozhodující sadě lehké.

0:15 Česká hráčka kazí forhend od základní čáry.

0:30 Pozor, pozor. Bekhendový úder Kvitové od základní čáry končí v síti.

0:40 Kvitová sází dvojchybu ve velmi nevhodný okamžik. Rogersová má tři brejkboly.

15:40 První brejkbol Petra odvrací forhendovým útokem po čáře, zahrála do protipohybu Rogersové.

2:0

Rogersová doběhla kraťas a pak se přes ruku dokázala natáhnout za těžkým volejem. Kvitová přichází na startu třetí sady o podání.

0:15 Kvitové pomohla páska a naprosto rozhodila Rogersovou. Američanka poté na síti neuspěla.

15:15 Přímý bod z podání ovšem znamená srovnání stavu.

30:15 Teď jsme viděli dokonce eso Rogersové.

30:30 Petra zaútočila hned z returnu bekhendem a Rogersová sekla míček pouze do sítě.

30:40 Skvěle! Rodačka z Bílovce má brejkbol poté, co se nádherně položila do dalšího bekhendového returnu.

40:40 Jenže další return Češky končí zase v autu.

A:40 Rogersová v jednu chvíli zahrála do protipohybu Češky a potom už si forhendovými údery došla až ke gembolu.

3:0

Rogersová trefila podání a Kvitová zareturnovala jen do pásky. Američanka vede ve třetí sadě už 3:0, Češka teď musí na podání uspět.

15:0 Kvitová dostala soupeřku pod tlak útočným forhendem po čáře. Rogersová vrátila balonek do autu.

15:15 Nyní ale Kvitová při pokusu o útok chybovala a zahrála do zámezí.

30:15 Česká hráčka byla v rohu kurtu u míčku včas a zaúřadovala nechytatelným úderem po čáře.

30:30 Rogersová trefuje forhendem růžek kurtu, Kvitová se po míčku ani nenatahovala.

30:40 Rogersová přišpendlila míček forhendem k postranní čáře a získává brejkbol. Vedení 4:0 by pro ni bylo už velmi slibné.

40:40 Rogersová se dostala pod tlak a zahrála bekhendem jen do sítě. Kvitová se hlasitě podporuje. Ví, že ještě není konec.

40:A Američanka prohodila Kvitovou po lajně a znovu se dostává na brejkbol.

4:0

Vedení 4:0 pro Rogersovou je teď bohužel realitou. Američanka doběhla kratší míček a forhendem jej umístila zase přesně k čáře.

15:0 Sebevědomá Američanka zahajuje další gem esem.

30:0 Dlouhý úder Kvitové od základní čáry. Rogersová se dostává do pohodlného vedení při vlastním servisu.

40:0 Přidává další eso a má k dispozici už tři gemboly na vedení 5:0.

5:0

Kvitová přetáhla return a prohrává už 0:5 ve třetím setu. Rogersová má na dosah nejen druhého kanára v dnešním zápase, ale také postup do osmifinále.

0:15 Rogersová hraje velmi suverénně. Další vítězný úder poslala přesně k čáře.

15:15 Američanka dobře zareturnovala, ale pak na síti vyhodila relativně jednoduchý úder do autu.

30:15 Kvitová se dostala do útoku a forhendem zahrála přesně do rohu kurtu.

30:30 Rogersová se pustila do útoku po lajně a Kvitová ve skluzu zahrála pouze do sítě. Američanka je dva míčky od vítězství.

30:40 A teď už jenom jeden! Returnem si připravila pozici a po chybném bekhendu Kvitové je tu první mečbol Rogersové.

Kvitová vrací míček po returnu jen do sítě a v Paříži končí! Česká hráčka musí skousnout druhého kanára v zápase s hráčkou z druhé stovky. Dvanáctá tenistka světa se mohla v osmifinále představit proti hratelné Beguové z Rumunska, jenomže ve třetím kole nestačila na Rogersovou.

Po Lucii Šafářové tak dnes český tenis přichází o svého dalšího zástupce na French Open. Shelby Rogersová vyřadila po Karolíně Plíškové také Petru Kvitovou a v osmifinále bude její soupeřkou Rumunka Beguová.

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.