reklama
18:00 • Wimbledon • 1. kolo
2:1
3:6, 7:5, 6:3
Hlavička - Lucie Šafářová
Lucie Šafářová
Univerzální hlavička pro citáty - žena
Alison Riskeová

Dobré odpoledne, vítejte u online reportáže z grandslamového Wimbledonu. V prvním kole se utká česká hvězda Lucie Šafářová s Američankou Alison Riskeovou. Zápas by měl začít přibližně v 17. hodin.

Šafářová jde do turnaje coby finalistka French Open a čerstvá hráčka elitní světové desítky. Jak se vyrovná s tlakem? Rodačka z Brna je ve Wimbledonu nasazenou šestkou a obhajuje výraznou porci bodů za loňské semifinále.

Eastbourne 2015: Lucie Šafářová v druhém kole Eastbourne 2015: Lucie Šafářová v druhém kole | Foto: Reuters

Před třemi lety skončila už v prvním kole, předloni ve druhém, o to větší senzací byla loňská jízda Lucky Šafářové travnatým grandslamem. Češka vyřadila třeba Slovenku Cibulkovou, Rusku Makarovovou nebo krajanku Smitkovou a zastavila ji až pozdější vítězka Petra Kvitová v boji o finále.

Petra Kvitova of the Czech Republic embraces Lucie Safarova of the Czech Republic after defeating her in their women's singles semi-final tennis match at the Wimbledon Tennis Championships, in London Petra Kvitova of the Czech Republic (R) embraces Lucie Safarova of the Czech Republic after defeating her in their women's singles semi-final tennis match at the Wimbledo | Foto: Reuters

"Je krásné vidět se jako šestá nasazená, být šestá na světě. Je to nové a krásné. Já si to hlavně užívám. Určitý nový tlak je, ale já jsem hlavně strašně ráda, že se mi daří. Je mi jasné, že se na mě budou chtít soupeřky vytáhnout," řekla Šafářová před startem Wimbledonu.

Vypadá to, že zápas Lucie Šafářové začne až přibližně kolem 18. hodiny. Předchozí duel na kurtu číslo 2 se totiž protahuje. Australan Lleyton Hewitt s Finem Jarkko Nieminenem budou hrát rozhodující pátou sadu.

Soupeřkou Šafářové v prvním kole bude za pár dní pětadvacetiletá Američanka Alison Riskeová. Momentálně 44. hráčka světového žebříčku je právě na trávě nejnebezpečnější. Loni i předloni dokázala dojít na Wimbledonu do třetího kola.

Riskeová na tenisovém US Open Riskeová na tenisovém US Open | Foto: Reuters

"Je to středně těžký los. Ona hraje rovné rychlé údery, má ráda trávu, ale v Paříži jsem taky neměla lehký los, musím zase bojovat od prvního kola," podotkla k první soupeřce Šafářová.

Šafářová a Riskeová se dosud na okruhu potkaly jen jednou. Letos na madridské antuce vyhrála Češka ve dvou setech.

Lucie Šafářová zpět v Prostějově pro French Open Lucie Šafářová zpět v Prostějově pro French Open

Stále čekáme na konec předchozího duelu na kurtu číslo 2. Probíhá tam pátý set zápasu mezi Hewittem a Nieminenem. Australan teď dokázal sebrat Finovi podání a vede 3:2.

Lleyton Hewitt ale vzápětí sám servis ztrácí a v duelu s Nieminenem je to 2:2 na sety a 3:3 na gamy.

Hewitt - Nieminen 4:4 v pátém setu.

Do vedení jde pro změnu Fin. Je to 5:4, servírovat ale bude australský tenista.

Lucie Šafářová musí stále čekat. Hewitt musel odvracet mečboly, ale zvládl to a stav je 5:5 v pátém setu.

Nieminem vs. Hewitt 6:6 v páté sadě. Jak známo, v té se na Wimbledonu tie-break nehraje.

Snad tohle dlouhé čekání nějak nepoznamená výkon české dvojky. Šafářová se stále nedočkala začátku svého utkání, protože Hewitt hraje s Nieminenem už 7:7 v pátém dějství.

Jarkko Nieminen se dostal do vedení 8:7, nicméně Lleyton Hewitt se opět zachraňuje v maratonském zápase.

Už je to 9:9. Stále čekáme na zahájení duelu mezi Šafářovou a Riskeovou.

Jarkko Nieminen po čtyřech hodinách a pěti minutách proměňuje mečbol a vyřazuje v pětisetové bitvě Lleytona Hewitta! Znamená to mimo jiné, že za chvíli už nastoupí na kurt Lucie Šafářová a Alison Riskeová.

Šafářová a Riskeová už jsou na dvorci a začínají se rozehrávat.

Návod jak postoupit do druhého kola už dnes dala Lucce kromě krajanky Karolíny Plíškové také kamarádka a deblová partnerka Bethanie Matteková-Sandsová. Američanka si po setech 6:3, 6:2 poradila s Belgičankou Alison van Uytvanckovou.

Aleš Vávra
Aleš Vávra
29. 6. 2015
reklama