reklama
11:30 • SP v biatlonu • Hochfilzen

ŽIVĚ Soukalová a spol. jedou sprint v rakouském Hochfilzenu

Dobré dopoledne, vítejte u online reportáže ze Světového poháru v biatlonu. Druhou zastávku SP je rakouský Hochfilzen. Program zde otevřou sprinty, jako první pojedou ženy v pátek od 11:30.

Na startu opět uvidíme pětici českých reprezentantek. Gabriela Soukalová pojede ve žlutém dresu pro vedoucí závodnici Světového poháru. Minulý sprint ve Švédsku česká hvězda ovládla. I dnes se tedy máme na co těšit.

SP v Östersundu, sprint Ž: Gabriela Soukalová SP v Östersundu, sprint Ž: Gabriela Soukalová | Foto: Reuters

Tady jsou startovní čísla našich reprezentantek: 6 - Gabriela Soukalová, 14 - Veronika Vítková, 17 - Eva Puskarčíková, 43 - Jitka Landová, 55 - Lucie Charvátová.

Na startu je celkem 107 biatlonistek, všechny Češky tedy uvidíme spíše v první polovině startovního pole.

Tratě  v Hochfilzenu nejsou podle českého trenéra Zdeňka Vítka vůbec jednoduché. "Ale ještě větším nepřítelem je počasí. Jednak jsou některé úseky na slunci, jiné po celý den na mrazu. Kvalita sněhu se tak střídá a zejména servismani hodně trpí. Když se pak přidá i pravidelné sněžení, během kterého tam umí napadnout až 15 centimetrů sněhu za hodinu, je vymalováno. Ještě si pamatuju, že jsem tam několikrát jel skoro naslepo. Brýle nestíhaly a oči musely být přivřené," vysvětlil Vítek.

Na střelnici to bude také složité. "V Hochfilzenu je hodně nevyzpytatelná. Ale která není? Každá má svá specifika, ta hochfilzenská vedle větru i nepříjemné zadní slunce," řekl kouč.

Vše je připraveno k zahájení závodu...

Začínáme! S číslem 1 vyjela na trať jedna z favoritek, Norka Tirill Eckhoffová.

Úvod bude velmi silný a dost možná se tam bude rozhodovat o vítězce. S dvojkou totiž vyjíždí druhá žena SP Italka Dorothea Wiererová, se čtyřkou jedna z výborných Němek Franzisca Hildebrandová a s pětkou finská legenda Kaisa Mäkäräinenová!

A už je to tady! Gabriela Soukalová ve žlutém a s číslem 6 na dresu se právě vydává do dnešního sprintu.

SP v Östersundum stíhačka Ž: Gabriela Soukalová SP v Östersundum stíhačka Ž: Gabriela Soukalová | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

V Hochfilzenu panuje krásné slunečné počasí, sníh je sice pouze na samotných tratích, ty jsou ale jak se zdá výborně připravené.

Další biatlonistky startují: Crawfordová, Gereková, Selina Gasparinová, Hauserová, Gössnerová, Pidhrušná...

Gabriela Soukalová na prvním mezičase o něco pomalejsí než Wiererová, Eckhoffová a Mäkäräinenová.

Eckhoffová už je na střelnici...

Mladá Norka nestřílela zrovna rychle, ale opatrnost se jí vyplatila. Neudělala žádnou chybu.

Dorothea Wiererová musí na jedno trestné kolo, které měří 150 metrů.

Veronika Vítková už odstartovala! Stejně jako třetí žena SP Marie Dorinová-Habertová z Francie.

Ale pojďme zpět na střelnici. Hildebrandová čistá, Mäkäräinenová třikrát minula!

Gabriela Soukalová už uléhá k první položce...

Výtečně! Soukalová střílela v pomalém rytmu, ale velice přesně. Ze střelnice odjíždí na třetím místě o pět vteřin za první Hildebrandovou.

SP v Östersundu, 15 km Ž: Gabriela Soukalová SP v Östersundu, 15 km Ž: Gabriela Soukalová | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík
Aleš Vávra
Aleš Vávra
11. 12. 2015
reklama