reklama
14:10 • Cyklistika • 11. etapa

ŽIVĚ Tour 2015: Toumalet přežili, Nibali ale zase ztratil

Sledujte v podrobné on-line reportáži jedenáctou Tour de France 2015, která povede peloton přes obávaný Tourmalet. Startujeme ve 14:30 hodin.

14:05

V prvních dvou hodinách měl peloton průměrnou rychlost 44,4 km/h. Což s ohledem na fakt, že se nejelo po úplně rovině, je slušný fičák.

14:10

Momentálně mají za sebou cyklisté 95 km a před sebou ještě 93 včetně dvou těžkých stoupání na Col de Aspin a Co de Tourmalet.

14:15

Před pelotonem je nyní skupinka sedmi jezdců, která má náskok kolem čtyř minut.

14:17

Z pelotonu navíc vystřelil Daniel Martin a Andrej Grivko.

 

98. km

Kdo všechno je v úniku? Thomas Voeckler (Europcar), Rafal Majka (Tinkoff-Saxo), Serge Pauwels (MTN-Qhubeka), Steve Morabito a Arnaud Démare (FDJ), Julien Simon (Cofidis) a Emmanuel Buchmann (Bora-Argon 18).

101. km

Tbibaut Pinot má skutečně hodně špatnou karmu, další problémy s kolem.

14:25

Grivko s Martinem už jedou pospolu a stíhají vedoucí sedmičku, ztrácejí na ně tři minuty, peloton je zpět o téměř šest minut.

14:29

Čelní skupinka nám dává tušit zajímavé možnosti: Majka s Voecklerem by mohli bojovat jak o puntíkatý dres nejlepšího vrchaře, tak by by mohli pomáhat i svým lídrům Contadorovi s Rollandem, to samé platí pro Grivka.

106. km

Ten ale nemusí být k ruce Nibalimu, ale Fuglsangovi. "Od Vincenza to byla katastrofa, nebyl se včera schopen ani držet Jakoba. Proto jsme mu dali pro další vývoj Tour zelenou pro celkové pořadí," prohlásil v úterý rozzlobený šéf Astany Alexandre Vinokurov.

106. km

A když už jsme u včerejšího dne, pojďme si na úpatí první dnešního "jedničky" Col de Aspin podívat na preview k dnešnímu dni, které právě včerejší dění výrazně ovlivnilo. Čtěte ZDE!

109. km

Peloton už také stoupá na tento vrchol, stejně jako Martin, který pláchnul Grivkovi. Uprchlíci na něj mají 2:20 minuty, na hlavní balík 6:20 minuty.

14:41

Už nyní odpadají první závodníci, nestíhá dvojice Astany, především Taaramäe je letos na Tour pořádně z formy.

114. km

Martin ztrácí na skupinu před sebou minutu, peloton je zpět celkově sedm minut.

14:54

Zajímá vás zákulisí Tour de France a jak chutná etapa z doprovodného vozu? Podívejte se na naší exkluzivní galerii přímo z Francie ZDE!

Tour de France, 10. etapa očima týmu Etixx Quick-Step Odjezd. Zpátky do Pau je to asi hodina cesty. | Foto: Michal Šenk
114. km

Dan Martin se nyní prohnal kolem Arnolda Demareho, který se už blíží vedoucí šestici.

14:56

Martin je už v čelní skupince, peloton je zpět o více jak sedm minut.

15:00

V problémech je opětovně Romain Bardet. Nyní se pohybuje u vozu oficiálního lékaře závodu.

15:03

1200 metrů pod Col d'Aspin se můžete ještě přečíst reportáž našeho redaktora ze dne s týmem na Tour de France - ČTĚTE ZDE!

147. km

Na vrcholu Col d'Aspin byl první Dan Martin, druhý Thomas Voeckler, třetí Serge Pauwels.

Antonín Vavrda
Antonín Vavrda
15. 7. 2015
reklama