reklama

Závěrečná časovka Giro d'Italia

Dobrý den, vítám Vás u online reportáže ze závěrečné etapy letošního ročníku Giro d'Italia - časovky na 30 kilometrů se startem i cílem v Miláně.

Ještě než etapa začne, připomeňme si, že se jej zúčastní oba čeští závodníci v závodě - Roman Kreuziger a Jan Bárta. Jezdec NetAppu Bárta vyjede na trať v 15:22, jednička Astany Kreuziger pak v 16:12.

Zopakujme si také průběžné pořadí před poslední etapou. Růžový trikot pro vedoucího muže poveze Španěl Joaquin Rodríguez z Kaťuše, který má náskok 31 sekund na kanadského jezdce Rydera Hesjedala ze stáje Garmin Cerveló. Třetí je obhájce titulu - italský závodník týmu Lampre Michele Scarponi, který ztrácí na dosavadního lídra minutu a 51 sekund. Na čtvrtém místě je vítěz sobotní etapy - belgický jezdec Thomas de Gendt z Vacansoleil, který ztrácí na Rodrígueze dvě minuty a 18 sekund.

Kreuziger je patnáctý se ztrátou 18 minut a 9 sekund na Rodrígueze, Bárta je se ztrátou dvou hodin 33 minut a 7 sekund šedesátý čtvrtý.

15:22

Na trať se právě vydal Jan Bárta.

Zatímco Bárta se řadí k těm lepším časovkářům v závodním poli, Roman Kreuziger po sobotní etapě prohlásil, že už má v závodě splněno a že se spíš bude šetřit.

V bitvě o celkové prvenství by podle papírových předpokladů měl mít navrch Hesjedal, který je vynikající časovkář a měl by prozatimní ztrátu na Rodrígueze stáhnout. Stejná situace je i obhájcem titulu Scarponim a De Gendtem. Také Belgičan se řadí ke špičkovým časovkářům a měl by se před Scarponiho dostat na třetí místo.

16:00

Pojďme se podívat na dosavadní pořadí dnešní etapy. S časem 33 minut a 45 sekund zatím vede velšský jezdec Teamu Sky Geraint Thomas.

16:08

Na druhém mezičase, tedy na 20. kilometru, se dostal do vedení italský jezdec týmu BMC Marco Pinotti, který vede před Thomasem o 26 sekund.

16:12

Na trať se vydává Roman Kreuziger.

16:16

Pinotti je v cíli ve vynikajícím čase 33:06 a dostává se o 39 sekund do vedení!

16:23

Na trati je Francouz John Gadret z Ag2r-La Mondiale, který "otevírá" nejlepší desítku závodu.

16:24

V cíli už je i Jan Bárta, který ztrácí na Pinottiho přesně tři minuty.

16:29

Na trať vjíždí Kolumbijec Rigoberto Urán z Teamu Sky, sedmý můž průběžného pořadí.

16:31

Na trať vjíždí šestý muž pořadí - Ital Damiano Cunego z Lampre.

16:33

Nyní vjíždí na trať pátý muž průběžného pořadí - domácí závodník Ivan Basso z Liquigasu.

16:35

Nyní se objevil na trati De Gendt.

16:37

A právě teď odstartoval i Scarponi.

16:39

Na trať vjíždí Ryder Hesjedal.

16:41

A na trati je už i poslední závodník - Joaquin Rodríguez.

reklama