reklama
16:00 • Turnaj v Palermu • 1. kolo
2:0
6:4, 6:4
Hlavička - Barbora Záhlavová-Strýcová
B. Záhlavová-Strýcová
Kristýna Plíšková (Wimbledon)
Kristýna Plíšková

Dobrý den, vítejte u online reportáže ze zápasu 1. kolo antukového turnaje v Palermu mezi Barborou Záhlavovou-Strýcovou a Kristýnou Plíškovou. Zápas začne po 16. hodině.

Ještě ani nezaschlo šampaňské na na trávníku londýnského Wimbledonu a už je tu další porce tenisových zápasů. Dnes už jsme vám jeden online zápas nabídli a to z utkání Lukáše Rosola, který ve Stuttgartu podlehl Brazilci Thomazovi Belluccimu. Více si můžete přečíst v onlinu ZDE. Ne vše ale dopadlo špatně. V Budapešti například zazářila Andrea Hlaváčková. Více čtěte ZDE.

V následujících minutách se už ale budeme věnovat českému derby v Palermu. Je tedy jasné, že Česká republika bude mít na italském turnaji v 2. kole své zastoupení. Teď je otázka která z hráček to bude. Záhlavová-Strýcová předvedla na Wimbledonu v 1. kole slušný výkon, když porazila Slovenku Rybárikovou, pak ale narazila na Bulharku Pironkovovou a byl konec. Rodačka z Plzně se tak po dopingovém trestu vrátila zpátky do první stovky. To Plíšková vypadla v Londýně hned v prvním kole a v žebříčku je tak až 136.

Barbora Záhlavová-Strýcová na Sparta Prague Open Barbora Záhlavová-Strýcová na Sparta Prague Open | Foto: CPA Eduard Erben

Dnešní soupeřky od sebe dělí šest let a možná právě proto na sebe nikdy nenarazily. Dnes je čeká premiéra. Kromě věkového srovnání je zajímavá i výšková převaha Plíškové, která má přesně o dvacet centimetrů více než její protivnice. To by měla být pro rodačku z Loun především výhoda na servisu.

Než děvčata vyběhnou na kurt, je třeba ještě říct, že současně s tímto zápasem se bude na dvorci číslo 6 hrát zápas další Češky Evy Birnerové se Slovinkou Polonou Hercogovou. A na devítce Renata Voráčová s Rumunkou Beguovou. O jejich vývoji vás budeme také průběžně informovat.

Hráčky jsou na kurtu. Los rozhodl o tom, že na podání začne Kristýna Plíšková.

0:0

Začínáme!

0:0

0:15 Na úvod byla na returnu lepší Záhlavová-Strýcová.

0:0

15:15 Tentokrát první servis Plíškové zafungoval výborně.

0:0

15:30 Ale další dobrý return Strýcové.

0:0

15:40 Dva brejkboly pro rodačku z Plzně!

0:0

30:40 První ale Plíšková odvrací.

0:0

40:40 A i druhý! Shoda.

0:0

A:40 Plíšková obrací vývoj gemu na gembol.

0:0

40:40 Jenže i ten zůstává nevyužit. Shoda.

0:0

A:40 Dobrý první servis dává Plíškové další možnost.

0:1

Hotovo. První gem i s problémy ubojovala Plíšková.

Kristýna Plíšková (Wimbledon) Kristýna Plíšková na Wimbledonu | Foto: ČTK
0:1

0:15 Začínáme stejně jako předchozí gem, dobrým returnem.

0:1

15:15 Eso Strýcové!

0:1

15:30 Plíšková teď ale zabojovala a bere si další fiftýn.

Sport
Sport
9. 7. 2013
reklama